Не очаквах такава реакция на ваксина!!!!

  • 5 514
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
 Искам да споделя с вас, защото се чувствам много безпомощна или поне страшно много афектирана и объркана, за да взема адекватно решение!
Преди два дена на малкия ми син му сложиха първата ваксина ДТК и полиомиелит. Забавихме я с един месец, защото предния месец всички вкъщи бяхме болни от грип. До тук добре, но реакциите, които даде това ваксиниране...не,нямам думи! Детенце спа шест часа, а след това беше лимонено жълто, нямаше грам цвят на лицето, с едни огрмни сини къгове около очите и устата, отпуснато и много, много студено и потно. Доста време след като се събуди не искаше да засуче, но най-накрая засука и ние със съпруга ми решихме, че това е добър показател. За малко порозовя, може би от усилието да суче и после пак се жлътна.Много се уплашихме у дома, а аз по принцип не се панирам в такива ситуации. По късно моя лекар хомеопат ми каза, че сме били пред алергичен шок, но на мен все ми се иска да не е вярно, защото това звучи много страшно. Добре, че беше неговата намеса, че да спаси положението. Сега не знам какво да направя. каква ваксина да взема и...моля ви, дайте ми ориентири, защото се чувствам много объркана.

# 1
  • Мнения: 47 888
ами ходи ли при личния лекар?обясни ли му за реакцията?могат да ви отменят коклюшната компонента,но това става по специален ред,или да ви сложат по-леката ваксина,но педиятъра ти най-добре знае!освен това ще ви ипише противоалергичен препарат около дните за имунизации...сега как е детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 498
Просто не слагйте от тези измислени ваксини в поликлиниките.....
аз вчера сложих от същата ваксина и резълтатът е абсолютно същият като при вас само че с температура 39.
Било нормално ми жика педито...

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Няма ли вариант да си купуваш ваксините?Когато родих и периатърката дойде в къщи, ми каза че ваксините от Здраваната каса не са никак хубави.Каза, че по мое желание може да купувам вносни, които са много пречистени.Послушах я и никога детето ми не е било неразположено след ваксина.

# 4
  • Мнения: 1 559
Попитай хомеопата си за туя - дава се преди и след ваксина, за да се избегнат нежеланите реакции.
Обсъди с лекаря на детето кога ще е следващата ваксина (ако може, да се отложи) и каква да е тя (ДТК от ЗК не е за препоръчване, питай го за Инфанрикс и за нежива полиомиелитна ваксина).
Дано да не се сблъсквате повече с подобни проблеми!

# 5
  • Мнения: 132
Да, именно туя-та ни спаси положението, но не мога да се осланям само на това (вярвам беусловно в хомеопатията, въпреки че съм наясно, че не е панацея), да давам туя преди и след ваксиниране и през цялото време да се чудя накъде ще избият нещата. Бебенце сега е в перфекто здраве и то именно на туя-та!!! А за педито- още не съм говорила, защото искам да го наблюдавам пет дена и след това да решим как ще процедираме. А и не ми се ще да ходя с "ненаучини уроци", искам да съм по информирана по въпроса.
Баткото също не ми е реагирал на ваксините, ама това малкото ми взе акъла. А за закупуването на ваксината ми предложиха Pentaxim, но сега като чета тук във форума не ми се струва най-удачния избор!!!!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Говори с педито ако е алергично детето в никакъв случай да не си правят експерименти Naughty

# 7
  • Мнения: 4 414
мисля, че бих направила няколко неща:
1. Бърди/макар и недолюбван/ е спец по ваксините - кажи му за реакцията и го питай за най-добрата ваксина в момента на пазара
2. говори с педито на детето и обсъдете реакцията, както и следващите имунизации
3. ако хомеопатът ви е лекар, който е в час с ваксините, питай го/я как да процедираш. дори и да не е наясно с ваксините, решете заедно какво да правите при следваща ваксинация, за да избегнете подобни реакции. Туята не е единствения избор. има и потенцирани хомеопатични ваксини, които памагат на организма да се справи.
дано не ти се налага да преживяваш това никога повече!  bouquet

# 8
  • Мнения: 764
А ако едно дете е алергично към ваксини,тогава какво-не му ли се слагат?

# 9
  • Мнения: 1 329
А ако едно дете е алергично към ваксини,тогава какво-не му ли се слагат?

Да, не му слагат!

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сега как е детето? Нашата педиатърка не ни беше осведомила, че има ваксини по-добри от тези на ЗК и ние си ги слагахме гадните...
Но синът ми имаше подобна реакция към първото ДТК, симптомите ги има изброени като странична реакция към ваксината и трябва да отшумат до 48 часа. При първата ваксинация педиатърката ни ни караше да и звъня през 3 часа да кажа как е детето, нямаше Т, но спа дълго, отпуснатост и т.н., каквото описваш. На другия ден нищо му нямаше вече.
Втората реимунизация на ДТК отново имаше сънливост и отпуснатост, но само за няколко часа...
Мисълта ми е, че може да си е естествена реакция към самата ваксина и да няма нищо общо с алергичен шок и по-вероятно няма. Аз съм изпадала в алергичен шок като дете и става много бързо и много зле...
Най-добре се консултирай веднага с педиатъра на детето, без да чакаш 5 дни, даже първо него е трябвало да информираш, поне аз мисля така...

# 11
  • Мнения: 2 332
Ваниша - мога ли да попитам за туя-та?
В една тема  беше написано Thuja, а аз го намерих в аптека като "Thuya occidentalis". Казаха ми, че Thuja няма. Та въпроса ми е - те ли грешат, или в темата е сбъркано и наистина е Thuya?

Колкото до ваксината - аз съм решила да сложа на Гери Тетраксим именно за да избегна такива усложнения - Тетраксим-а представлява ДТК - безклетъчно, + полиемиелитна убита ваксина. Защо не попиташ педи-то не може ли следващите приеми на ваксината да са с такава примерно?

# 12
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ваниша, много неприятно.
Но, не е ли редно да споделиш с личната си лекарка реакцията, оплакванията и опасенията.

# 13
  • Мнения: 619
Майче, а ти не четеш ли поне малко от темата ЗА и ПРОТИВ ваксините?! Ако я четеш, ще се откажеш да слагаш всякакви вакасини, защото може неимоверно много да навредиш на детето си, без да се усетиш!....
Моят съвет е: НЕ слагайте повече ваксини!
Ако искаш ме слушай! Peace

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 19:25 от e_lucky

# 14
  • Мнения: 2 556
Поне за ДТК-то аз слагах и трите пъти Инфанрикс, която се прие без никакви странични реакции. Моето бебе е силно алергично и много се безпокоя за всички ваксинирания. Сега вече е на година и половина, но аз не давам да й сложат тройната ваксина против заушка, морбили и рубеола (още повече тя рубеолата я изкара вече). Страх ме е да няма някаква лоша реакция към нея и дано успея да я отлагам, но докога ли  Thinking

В никакъв случай не слагайте повече на бебето ДТК от поликлиниката!!! Или Инфанрикс, или някакъв друг по-щадящ вариант!

Общи условия

Активация на акаунт