Споделете.....

  • 1 386
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, мамчета.преди няколко дни  бях на преглед(ходя в клиниката на Щерев)всичко с бебо е наред.Направиха ми първи запис на сърдечните тонове,започнахме да говорим за раждането .Все още е рано обаче да се уточни дали е нормално или секцио.Докторката каза че към 38та седмица ще го решим.Аз смятам да раждам там,питах  за цените и ми казаха че нормалното е 1620лв.Между другото аз съм си здравно осигурена и когато ходя на преглед не плащам нищо.Клиниката има договор със здравната каса.Та според вас това не е  ли множко за нормално раждане, секциото също било толкова.Знам че при избор на лекар се плаща,но чак толкова....?Споделете с мен....
 
 
 

# 1
  • Мнения: 574
Каква е тая клиника частна ли?Защото аз раждах нормално в частно медицинско заведение и не съм осигурена и платих 630

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 ShockedДа не би някой лекар да се нуждае от вноска за апартамент и за това да ти иска толкова пари ooooh!
 В никакъв случай не е нормално, а супер ненормално Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 117
Направо съм учудена  Shocked Аз родих нормално и нито стотинка не съм платила за нищо, нито по време на бременността, нито по време на раждането и престоя ми в болницата след това. Не знаех, че се заплаща, след като си осигурен, би трябвало да не е  така. Че за какво ще се дават толкова много пари? Какво включват в тази сума? Обясниха ли ти нещо? Може да изглежда смешно, но наистина ми е странно това. Аз съм здравно осигурена и нито лев не съм платила за раждането.

# 4
  • Мнения: 475
Е щом тая клиника работи със здравната каса не би трябвало да плащаш нищо.Или поне само за стая и разни други екстири,които ще ти осигурят.На мен ми се струва супер много newsm78

# 5
  • Мнения: 888
Не би трябвало да плащаш за нормално раждане Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 3 397
Нещо много ми се струва- защото изрично пише, че работят със здравна каса. Защо не попиташ директно?

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Задай си директно въпросите там!

# 8
  • Мнения: 4 784
Аз родих секцио в частна клиника - 1100лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Щом клиниката има договор със здравната каса,ЗК поема част от раждането,НО не и цялото!Аз също раждах в частна клиника и ЗК поема 400 лв. и при двата вида раждане,ако си здравноосигурена.Разликата в цената си я доплащаш ти/там беше доплащане 1100-нормално,1400-секцио/.
Досега не съм чула или чела някоя мама да е родила в частна болница напълно безплатно,независимо,че е здравноосигурена.
Не вярвам ЗК да иска да ми плати престоя в болнично заведение тип хотел и храната от скъп ресторант/в моя случай например/!
Не би трябвало да плащаш за раждане само в държавна болница,въпреки,че и там си има официална тарифа за упойки и избор на екип,ВИП и т.н.Ако не се възползваш от такива "екстри" раждането ти ще е безплатно,но безплатно в частна клиника-просто абсурд!

# 10
  • Мнения: 2 677
Много е! Прекалено много! Naughty

# 11
  • Мнения: 117
Извинявам се за постинга. Погрешно съм разбрала  newsm78... Не съм прочела достатъчно добре че става дума за частна клиника. Моето раждане беше в държавна и затова не плащах нищо. Още веднъж се извинявам

# 12
  • Мнения: 8 917
При положение, че повечето момичета, които са родили в Св.София /всъщност недоволна все още не съм  видяла/ са доволни и цената там е 500 лв, то на фона на тях 1600 са си доста, но все пак изборът е твой Peace Леко раждане Hug

# 13
  • Мнения: 903
Аз имах уговорка със старшата сестра и тя ми искаше 50 лв. ако я няма и използвам името й или 100 лв. ако тя ме изражда... на докторите няма да платя ,защото са обирджии и се подиграват с нас. И аз съм осигурена ама ако искам да се чуствам спокойна трябва да си уредя някой. Защото видях с очите си какво е отношението на персонала към мен(използвайки името на старшата сестра) и към момичето което раждаше 5 минути след мен...

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
ShockedДа не би някой лекар да се нуждае от вноска за апартамент и за това да ти иска толкова пари ooooh!
 В никакъв случай не е нормално, а супер ненормално Crossing Arms

И защо изобщо се чудиш?! 1600 кинта и да си неосигурена ще родиш два пъти за тези пари...

Общи условия

Активация на акаунт