съвет за засилване на кърмата

  • 9 940
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте,


Най-напред честит празник на всички ви!   bouquet

Бихте ли споделили опита си  по отношение на начините за засилване на кърмата??

Мерси !


# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравей!
Аз знам за горещ душ на гърдите, приемане на много течности /натурален сок, боза, минерална вода/, консумиране на ядки.
Повече и подробна информация вероятно има в Кърмаческия форум.
Успех!  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 146
Да, по-добре погледни кърмаческия подфорум.
Има чай за увеличаване на кърмата. Аз съм пробвала този на Hipp и българския - лактогонно средство. Много бях доволна от българския. Има го в аптеките. Към 1 лв е. Може да пиеш няколко литра дневно.
Най-сигурния начин да увеличиш кърмата си е да даваш на бебето да суче колкото се може по-често. Дори и само да си държи гърдата в устата - това пак увеличава кърмата.
Забрави режимите и няколко дена му давай всеки път шом усетиш, че търси да яде. Тъй като в началото не можех да преценя кога търси аз му предлагах винаги. А когато не беше гладен той не сучеше.
Преди заспиване, след събуждане, между храненията. Той само си преценява.
Също така бях много доволна от една торта на Сладка_хапка  с овесени ядки и кисело мляко. Има я в готварския подфорум. Беше вкусна, а аз направо течах от нея.

Успех!

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Страйпър е права в кърмаческия ще ти дадат съвет,а от мен един съвет,от боза освен д...е друго няма да направиш!Аз,пиех лактогонния чай на Хип и българския е рицинус!

# 4
  • Мнения: 5 401
Повече течности и по-често слагане на бебето на гърда!  Peace

# 5
  • Мнения: 475
Докато кърмех пиех почти само вода.Лекарката ми каза,че няма значение каква е течността,въпроса е да е в големи количества.Ядките също много помагат (орехи,бадеми,слънчогледови семки).Но за всеки случай се обърни към кърмаческия. Там имат по-голям опит и със сигурност ще ти помогнат Hug

# 6
  • Мнения: 689
Много течности, ядки, варено жито, овесени ядки, биричка също.
Аз пия и чай за подсилване на кърмата.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
на мен ми помагаше варено жито, кисело мляко и лактогонен чай.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пиех в началото чая на Хип, но основно съм на хомеопатия Ricinus communis 5ch на Boaron. Това ми е изписано от хомеопат.

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Аз пиех лактационен чай на Хип и слагах беба по-често да суче. Само че кърмата се увеличи доста, та после имах проблеми докато се регулира наново.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 512
На мен ми помага при нужда чаят на Хип и слагам Елена по-често на гърда.

# 11
много благодаря на всички ,че се отзовахте.Аз от вчера съм при вас  -съвсем  заек  Wink очаквах въпросът ми да се приеме с досада , тъй като е доста обичаен, а и не знаех къде да търся отговор.Благодаря ви.Желая ви хубав ден!

# 12
  • Мнения: 133
течности и често кърмене...най добре пий вода, не сладки работи че после нали знаеш....Simple Smile

# 13
  • Мнения: 483
Има едни хомеопатични хапчета Ricinus Comunis 5 CH, но е важно да са точно 5 CH, жито и мюсли. Не се шашкай, преди време и аз пуснах подобна тема. Има периоди на засилване и намаляване, само спокойно. Успех.  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 043
Ако решиш да пробваш хомеопатия, първо се консултирай с хомеопат. Хапчетата за увеличаване на лактацията са няколко и той/тя трябва да прецени кое точно е подходящо за теб.

Общи условия

Активация на акаунт