За зюмбюла.....

  • 3 626
  • 12
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Момичета днес ми подариха зюмбюл в саксийка.Искам да си го пресадя в градината,но не знам кога трябва да го направя,като прецъвти ли? newsm78

# 1
  • софия
  • Мнения: 756
когато прецъфти остави листата да позасъхнат/пожълтеят. тогава извади луковицата, отрежи листата и просуши малко на слънце /за даняма влага отгоре по луковицата/. увиваш във вестник или слагаш в хартиена торба и н атъмно и хладно /мазе?/....когато дойде есента садиш в градината Laughing

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря ти Жени к,така ще направя.

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
когато прецъфти остави листата да позасъхнат/пожълтеят. тогава извади луковицата, отрежи листата и просуши малко на слънце /за даняма влага отгоре по луковицата/. увиваш във вестник или слагаш в хартиена торба и н атъмно и хладно /мазе?/....когато дойде есента садиш в градината Laughing

Това валидно ли е, ако искам да го присадя в саксия?
Моят цвят увяхна вече Sad

# 4
  • софия
  • Мнения: 756
дам....и за саксия е валидно....само че саксията на балкона Grinning не вътре

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Мерси Жени К   bouquet

# 6
  • Мнения: 9 894
аз пресадих миналогодишнияя зюмбюл преди месец, в началото тръгна бързо, но спря да расте, седдят си няколко игловидни листа. Къде бъркам? Или му трябва още време?

# 7
  • софия
  • Мнения: 756
трябвало е да го засадиш есента...сега няма да цъфти...само листа ще има...зощото по това време `правят` цветната пъпка за другата пролет....остави го така...може пък и да цъфне...ако ли не изчакай да пожълтетят листата и го прибери до есента...

# 8
  • Мнения: 9 894
ааааа  Sad язък. Благодаря, каквото стане Simple Smile

# 9
  • софия
  • Мнения: 756
ако ли не есента ще си купиш нова луковица и ще си засадиш Laughing

# 10
  • Мнения: 502
и аз моя забравих да го посадя есента. случайно го намерих наскоро в един шкаф го бях прибрала и веднага го засадих. покараха листа, но като казвате че няма да има цвят Sad. е , ще го наблюдавам, пък , ако не за другата есен ще си имам обица.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
ако ли не есента ще си купиш нова луковица и ще си засадиш Laughing
Дали ще презимува навън в сандъче, ако зимата се случи студена с минусови температури, не като тази ?

# 12
  • софия
  • Мнения: 756
Дали ще презимува навън в сандъче, ако зимата се случи студена с минусови температури, не като тази ?
не би трябвало да има проблеми....те са доста студоустойчиви...

Общи условия

Активация на акаунт