замразявате ли пюрета

  • 595
  • 10
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Замразявате ли домашно приготвените пюрета и в какво?Четох че може във формички за лед, но има ли някакви други съдинки за тази цел Thinking

# 1
  • Мнения: 6 461
Лично аз не съм замразявала домашно приготвени пюрета.
Моя приятелка обаче ги замразяваше в пюрени бурканчета ,но не пълнеше бурканчето до горе за да не се пръсне във фризера.
Аз съм приготвяла домашни пюрета ,но ги  стерилизирах т.е. не ми се е налагало да ги държа във фризер или хладилник.

# 2
  • Мнения: 2 553
Аз веднъж замразих пюре от тиквички и картофи и после като го размразих изобщо не ми хареса ooooh! Изхвърлих го и повече не съм опитвала.Но имам доста приятелки, които замразяват. За мен по-добрия вариянт е готовото пюре да се затвори хубаво и да се стерилизира - по-добре зе запазва вкуса май  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 447
Замразявала съм, в пластмасови бурканчета.

# 4
  • Мнения: 6 461
За мен по-добрия вариянт е готовото пюре да се затвори хубаво и да се стерилизира - по-добре зе запазва вкуса май  newsm78

Вярно ,че току що приготвеното пюре е най-хубаво Peace
Предполагам ,че  се запазва вкуса на стерилизираните.
Купешките пюрета нали и те са стерилизирани.

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Като направя пюрето, още горещо го затварям в бурканче и то си вакуумира. След това съхранявам в хладилник до 2-3 седмици....

Замразявах лятото тиквички, чушки и тиква във формички за лед, също е удобно... Момчо не се е оплаквал от вкуса....

# 6
  • Мнения: 8 242
Замразих лятото разни зеленчуци и плодове във формички за лед и в чашки за кафе/сок (пластмасовите). И сега си вадя съответното количество и си правя комбинации каквито ти идват на акъла  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 478
Единствено съм замразявала пилешко пюре във форми за лед. Зеленчуци варим пресни и само смесвам с месо, когато се налага. До скоро бяхме изцяло на купешки, сега смесено, но гледам да преминем почти изцяло на дом пром. Зеленчукови пюрета не бих замръзила, но знам че може.

# 8
  • Мнения: 439
до сега не съм замразявала.Готвя му за два дни-затварям ги докато са горещи и те си се вакуумират.сега сложих във формички за лед белена капия.

# 9
  • Мнения: 256
Не съм даже и не съм чувала Joy

# 10
  • Мнения: 990
Не съм замразявала, давам само току що приготвени пюрета, но съм чувала че може.

Общи условия

Активация на акаунт