Голяма бучка от ДТК-то

  • 617
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Преди две седмици сложихме на Ния третата ваксина ДТК, днес обаче забелязах бучка колкото голямо бобено зърно на мястото. Слагах и компреси с риванол, явно не са помогнали. Малко ме притеснява, предполагам, че ще и мине с времето, но все пак ако сте и мали такива проблеми ще ми е от полза да споделите.

 Забелязах и дребна бучица на лявото рамо, вероятно БЦЖ-то. То не почервенява ли първо?newsm78

# 1
  • Мнения: 92
Ние имаме две бучки от двете страни на плешката. От втората и третата ваксина ДТК. Първата бучка почти се е скрила, но втората е много голяма. Аз даже питах лекарката защо е така и тя ми каза, защото не съм правила компреси, което разбира се не може да е вярно, тъй като сменях компреса на детето през два часа вкл. и нощем. Явно сестрата не я е сложила както трябва, а и ние трябва да разтриваме бучиците после. Не е опасно и след време ще отшуми. Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 786
И Иветка има две бучки и на двете ръце, даже сега като и биха ДТК-то и сестрата нещо неможа да и я бие хубаво (защото била мръднала) та я боде 2 пъти в резултат на което освен бучка имаме и синъо. Twisted Evil

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Трябвало е веднага да сложиш компрес с реванол и да го поддържаш влажен денят на ваксината. Не се притеснявай, бучката ще се разсее. При нас на третата ваксинация така се получи, защото ме домързя да подменям компреса с реванол  Embarassed ... Минава за няколко дена.

# 4
  • Мнения: 46 437
На нас педито каза нищо да не слагаме. Имаше бучки след всяка ваксина, но не е вдигала температура, нито е била нервна. Минава сама, спокойно!

# 5
  • Мнения: 4 187
От втората ваксина ДТК имаме ужасна бучка и синина вече 1 месец! Вчера ни биха 3 доза и и казах да внимава повече в следствие на което мястото въобще не се поду.....Можело значи....... Twisted Evil

# 6
  • София
  • Мнения: 983
При нас и трите пъти се образуваха такива бучки, които седяха по един месец, след което си минаваха от самосебеси. В никакъв случай не е от това, че не съм правила компреси, тъй като правих и то много стриктно следях да не изсъхват. Явно си е до организъм - при някои стават, а при други  не.
Не че не ми хрумва да обвиня доктора, който може би не ги е сложил достатъчно внимателно...

# 7
  • Мнения: X
Благодаря а инфото - и аз слагах компреси като луда ама нейсе...обаче тя сестрата ни е една некадърнаааа  #Cussing out  ако не беше добра лекарката да съм я сменила. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт