Една адекватна статия

  • 757
  • 12
  •   1
Отговори
# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Grinning Мда, мда
Хубава е. Чудно, защо Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 081
Simple SmileЗначи не само в библиотеката на форума има хубави статии за кърменето:)И коментарите там са интересни:)Въпреки че аз лично кърмя под режим(ако може да се каже така за 6-кратното кърмене през деня в относително точно време, и кърмене на поискване нощем от 6-тия месец насам...)

# 3
  • Мнения: 10 983
Хубава и полезна статия Hug

# 4
  • Мнения: 6 461
Статията е много интересна и информацията е много полезна  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
Мдаа, и в хартиеното издание на списанието има снимки на едни мами, които май познаваме  Laughing

Аз копирах статията в няколко екземпляра и раздадох на моите колежки, всичките моми и бъдещи мами...Пропаганда!
Всичките се впечатлиха и се зачетоха... и ми разправят, че им било рано...хахаха

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 14:58 от Гуш

# 6
  • Мнения: 2 614
Е как няма да е хубава, като е писана под вещото ръководство на форумски мами!
Мога да снимам и да покажа кои са!  Mr. Green
Я бързо да си казват! Hug

# 7
  • Мнения: 888
Статията е много интересна и информацията е много полезна  Peace

Peace на 100 %

# 8
  • Варна
  • Мнения: 567
Браво! Дано има повече такава информация навсякъде.

# 9
  • Мнения: 1 043
браво - наистина ме радва че се разпространява колкото може повече информацията за правилно кърмене и въобще че има хора които се интересуват
за  да са информирани майките повече ...

# 10
  • Мнения: 3 161
Да, статията е много добра, а още по-добре е да си купите списанието Моето дете (бр.3), защото в него има представяне и на Консултативния кабинет по кърмене, открит наскоро в Майчин дом. В него участват няколко майки от нашия форум, които преминаха успешно през обучение на Уницеф за лидери на групи майки-подкрепят-майки. Информацията, представена в статията, е подготвена с помощта на д-р Анета Попиванова, неонатолог от Майчин дом и една от малкото истински специалисти по кърмене сред лекарската общност. Така че ако имате желание да убедите приятелка, свекърва или педиатър в правилността на начина на кърмене, който сте избрали, този материал ще ви помогне!

# 11
  • Мнения: 3 718
Чудесна статия. Мислила съм си, че е хубаво да има такива статии и по печатните издания, защото има много майки без достъп до интернет. Също би било хубаво да има срещи, на които в обикновен разговор между майки да се популяризират или поне обсъждат темите свързани с кърмене и отглеждане на деца. Знам, че в Пловдив има такива срещи, но за София не съм чувала.
Емем, какво е това обучение на Уницеф, бих ли могла да участвам по някякъв начин в инициативата?   

# 12
  • Мнения: 3 161
Цитат
Също би било хубаво да има срещи, на които в обикновен разговор между майки да се популяризират или поне обсъждат темите свързани с кърмене и отглеждане на деца. Знам, че в Пловдив има такива срещи, но за София не съм чувала.


И в София има срещи, но не са формални като на Ла Лече, в смисъл, организирани от специална организация, а са спонтанни - обикновено във вторник по обед в градинката зад паметника на НДК. Виж в Календар на събитията за повече информация. Можеш да се присъединиш! Освен тях, отскоро има и срещи на "естетсвените" родители (пак в Календар на събитията виж), в която се срещат хора със сходни възгледи в отглеждането на децата - кърменето е част от това, макар и не изрично застъпено. Заповядай!  Grinning

Цитат
Емем, какво е това обучение на Уницеф, бих ли могла да участвам по някякъв начин в инициативата?   


Копирам информация за обучението на УНИЦЕФ и Консултативния кабинет по кърмене от сп. Моето дете:

Цитат
КОНСУЛТАТИВЕН ЦЕНТЪР ПО КЪРМЕНЕ

Ако срещаш трудности с кърменето, вече има къде да потърсиш помощ. В СБАЛАГ " Майчин дом" към Клиниката по неонатология в София е открит Консултативен център п окърмене. Той е част от Програмата за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето, провеждана съвместно от Министерството на здравеопазването, Националния комитет по кърмене, УНИЦЕФ, Световната здравна организация и неправителствената организация "Заедно за децата".
Изграждането на консултативния център е елемент от програмата Болници приятели на бебето. Целта е да информират и подпомагат бременните жени и майките при кърменето и здравословното отглеждане на децата им. Центърът се явява и място за срещи на група "Майки подкрепят майки". Вече 8 майки преминаха специално обучение и получиха сертификат за лидери на групи за подкрепа на кърменето.
 

Следва представянето на 5 от майките, които са в София - това са Viv4o, MamaEli, Мъни, Hedra, Асинка. Има и още 3: Zlati, Jade, Мери. Има и телефон, на който можете да получите съвет и консултация от една от тях при нужда: 0886 936 041.

Но разбира се можете да се консултирате и във форума  Grinning , където освен тях имате достъп и до Бу, единственият засега обучен лидер на организацията Ла Лече (има още обучаващи се в момента, както спомена Hedra в съседна тема).

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 19:11 от Емем

Общи условия

Активация на акаунт