Ще ми дадат ли парите???

  • 569
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Искам да ви питам ,защото вече 3 месеца откакто се е родил сина ми ,а аз още не съм си взела 200 лв.от социалните.Въпроса ми е нали ще ми ги дадат да няма някакъв срок,който съм изпуснала,че ми трябват.

# 1
  • Мнения: 1 273
Имаш право да вземеш тези пари до навършването на детето 3г. Така че, споко имаш много време Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 137
 HugБлагодаря  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 695
Според мен е 2 години срока, в който межеш да си ги искаш, ама по-добре не чакай толкова много, а иди и си ги вземи !  Wink

# 4
  • Мнения: 5 790
И аз знам, че е до 2-годишна възраст на детето. Отивай и ги взимай бързо. И без това държавата не се грижи много-много за бъдещето си - децата ни, така че поне се възползвай от малкото, което отпуска.

# 5
  • Мнения: 1 273
Според мен е 2 години срока, в който межеш да си ги искаш, ама по-добре не чакай толкова много, а иди и си ги вземи !  Wink

три години - за еднократните помощи при раждане на дете, считано от края на месеца, през който е родено детето

Сега вече е толкова!

# 6
  • Мнения: 748
3 години е срока да си подадеш документите. след това имаш 3 месеца да си я вземеш. мисля, че е важна подробност.

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Какво имаш в предвид с "дадат"? Защото те не ги раздават като рекламни брошурки в болниците, трябва да отидеш и да си пуснеш молба-декларация + оригинала на акта за раждане + бележка от общината за поредността на детето. В смисъл, че инициативата е в теб, затова не чакай дълго.

# 8
  • Мнения: 227
 Да ще ти ги дадат, но не отлагай а действай по въпроса. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 541
Въпроса ми е нали ще ми ги дадат да няма някакъв срок,който съм изпуснала,че ми трябват.
Имай впредвид, че се чака близо месец да ти преведат сумата! Затова отиди още сега до соц. да си подадеш документите!
Успех!

# 10
  • Мнения: 6 461
Искам да ви питам ,защото вече 3 месеца откакто се е родил сина ми ,а аз още не съм си взела 200 лв.от социалните.Въпроса ми е нали ще ми ги дадат да няма някакъв срок,който съм изпуснала,че ми трябват.
3години е срока Peace
Какво имаш в предвид с "дадат"? Защото те не ги раздават като рекламни брошурки в болниците, трябва да отидеш и да си пуснеш молба-декларация + оригинала на акта за раждане + бележка от общината за поредността на детето. В смисъл, че инициативата е в теб, затова не чакай дълго.
Peace
Без да са подадени документите никой няма да преведе пари. Peace

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
След изчерпателния постинг на Дими бих добавила единствено, че документите се подават в Социалната служба по адресна регистрация и личната карта на майката.
Пиша го, защото аз родих и живея във Варна, но съм със софийско жителство, та за въпросната сума ходих в София да подавам документи.

Общи условия

Активация на акаунт