Дневен център за деца аутисти

  • 12 625
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Здравейте Simple Smile

Надявам се че тази информация ще бъде полезна за вас и дечковците:

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1015262

Целувки  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 4 585
 Добре Ритка. Няма лошо. По радиото чух, че ще се работи с 40 деца. А останалите?
 Както казваше Вятър в косите:
  - На моите въпроси няма отговори.

# 2
  • Мнения: 549
Ритка, благодаря за информацията!
Вълчо много те харесвам, но на моменти си доста черноглед  Sad
Този център преди 1година беше само добра идея. Сега вече е РЕАЛНОСТ! Аз гледах много внимателно интервюто по Нова телевизия и Мирена Велкова каза, че това е само първият. Идеята е да се разкрият  и други. Освен това тарябва да се прави нещо по въпроса, а не само да чакаме нещо да стане. Само сградата за центъра е от общината. Знаете ли какви "катакомби" бяха!? Този център стартира благодарение на ентусиазма на родителите от асоциация" Аутизъм", които успяха да съберат средстава от благотворителност (участваха дори в " Стани богат"). Ремонтът и цялото  оборудване са изцяло тяхно дело. Което си е направо героизъм!!!  Hug
Направете нещо и вие по въпроса, на местно ниво. Като начало изискайте сграда от общината. Най-лесно става ако към някоя детска градина или училище има помещения, които да се оборудват за такива цели. След това, като "изревете" тук там , все ще откликнат разни хора и организации. То така да се стои и да се жалваш, че няма....И да чакаш държавата да направи нещо... Sad

Както се казва: "Сега в София, утре и в други градове."

# 3
  • Мнения: 4 585
Ами имам нужда някой да ми каже какво да правя. Въпроса за помещение е най-лесния в Разград. Има детски градини, в които на вторият етаж няма никой. Тук няма детски градини, отдадени под наем на фирми. А специалисти?
По въпроса за черногледството, то е защото промените стават много бавно, не както на мен ми се иска и не ги забелязвам. Все едно да стоиш в гората и да наблюдаваш еволюцията.

# 4
  • Мнения: 278
Волфи е прав, в по-малките градове от години се чака някакво раздвижване, няма връзка между родителите, няма инфо къде да се събират децата.Всички вдигат рамене. Аз уж съм в по-голям град Русе, и пак чак миналата година разбрах, какви центрове има и къде може да ходим. Преди това съм питала и разпитвала и все нищо. Няма сбирки на родители, като че ли си сам на тая планета. Ами предните години, нашите деца вече са големи Марти е на 14 това си е загубено време, доста закъсняли неща. Как да не се трови човек, толкова пропуснати възможности. Просто няма координация между всички организации и центровете където правят мед.оценка на децата, ако не си настоятелен и нямаш възможност да се ровиш в нета не можеш да се оправиш сам. А Трябва да търсиш алтернативи.

# 5
  • Мнения: 4 585
И не знам кои са другите деца. Напълно случайно, аз им "поставих" диагноза, на първото дете не познах, намерих още 2 момчета. Тримата в интервала 18-21г. Попитах психиатърката ни, но тя ми отказа такава информация и е права. Хипократовата клетва и забранява. По мои груби пресмятания аутистите в Разград от 3 до 18г би трябвало да са в интервала 100-200. Възможно е и да има такива, които въобще не са стигали до психолог, психиатър. Минават за ненормални и толкова. Детски психиатър в Делиормана със сигурност няма, детски психолог - не намирам. Не се оплаквам, и не съм в черногледото си настроение. В празнично настроение съм, меля курабии и бонбони.

# 6
  • Мнения: 4 585
Мами, моля кой каквото научи за центъра, да пише тук, в тая тема. Росонери, гледайки това момиченце винаги правя асоциация с твоето. Може би заради пейката.

# 7
  • Мнения: 534
Вчера писах в седмичната тема ,но така съм го формулирала ,че днес и аз не разбрах какво съм искала да кажа JoyБях в този център.След време имат идея да пуснат децата там във ваканция и да направят група с деца от провинцията с които да работят 1 седмица.Записват ,но нямат телефон,затова трябва на място,може и познати да ви запишат.

# 8
  • Мнения: 3 504
Ритка, благодаря много за инфото и аз. Стискайте ни палци, защото от миналата година работим по различни варианти и проекти за създаването на нещо подобно да го нарека за Пловдив.
Сега сме се спрели на един проект, който се надявам да осъществим. МНого е трудно, за това е необходимо да има "як гръб" зад нас.

Дай БОже да стане!

Относно с деца от други градове - мисля, че трудно ще стане... по добре да се работи с деца, които не са успели да приемат в групите си, доколкото знам беше изчерпан капацитета. Все ще има желаещи и от София. За една седмица например на мен ще ми е трудно - хайде да го кажем 5 дни - къде ще отседнеш, дори и при приятели ама не е за  1 ден.

А по принцип гости приемат ли, колкото да го разгледаме поне Embarassed то от мерак, може ли да говорим и за съвместно сътрудничество между такива центрове из цяла България?

Питам си аз, питам си ...

# 9
  • Мнения: leet
Има ли някой впечателения от него? Вчера майка ми е завела детето, вътре е била само психоложката, която показаха репортажите по телевизията и ги е посрещнала доста нелюбезно. Не е обърнала никакво внимание на детето, което само си е казало името, защото така сме го учили. Майка ми се е опитала да разкаже нещо набързо на психоложката, но тя е била категорична, че трябва да си запишем час за интервю и да отидем без детето. Много болно ми стана, като разбрах как е минало посещението ни в "Новооткрития първи такъв по рода си РЕСУРСЕН ЦЕНТЪР". Поправете ме, ако греша, но тази работа ми напомня на Роберто Моралес и ....струва ми се, че всеки по- предприемчив и попрочел нещо, се опитва да прави пари от нашите проблеми.....

# 10
  • Мнения: 278
Ами не се разочаровай напълно, нали знаеш истината е по средата. Аз например не бих завела сина си в новооткрит такъв, не за друго ами просто съм наясно че сега там е навалица, идват много хора, всеки пита и очаква да му обърнат внимание. И в един момент персонала там не знае и не може да приеме всички и да реагира. Не че са безсърдечни или го правят само за пари. За да се направи един такъв център, в началото си винаги има някаква идеална цел и хора които лично са обвързани с нея. Лошото при нашего брата българско е, като се намесят случайни хорица, които опорочават всичко и го превръщат в търговийка или в елементарен кариеризъм и себеизтъкване.   Tired

# 11
  • Мнения: 278
Та исках да кажа, най-добре наистина запиши си час и настоявай. Така ще ти се обърне внимание. А децата които се нуждаят наистина са много.  Wink

# 12
  • Мнения: 1 710
Да, ние бяхме и се запознах с Директорката на центъра - много мила жена и майка на дете с аутизъм. И да, хората са много притеснени, защото за краткото време, в което съществува центъра целият му капацитет е запълнен и се налага да връщат много родители. А тъй като самата тя е родител - и е много мъчно за ситуацията. Предполагам, че не психоложката не е била права да се държи нелюбезно, колкото и натоварена да е била, но наистина си запишете час и опитайте отново.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 412
Кажете нещо повече, как се отива в този център - минимална възраст, каква е цената на консултацията, на кой телефон се записва час.

# 14
  • Мнения: 534
За съжаление все още нямат телефон.

Общи условия

Активация на акаунт