името Симона

  • 14 447
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 203
 Майчета на принцески с името Симона, как казвате галено на децата си? Дайте идеи - освен известните Мони, Мона? Благодаря предварително  smile3525

# 1
  • Мнения: 537
Съседчето ни се казва Симона, вика ме й Мони.

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Мони,Мона или Симон така поне казват моите познати

# 3
  • Мнения: 8 505
Само Мони/Мона съм чувала и аз.А и за друг вариант не мога да се сетя Rolling Eyes

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ще ти дам една НЕ добра идея.На мои познати детето се казва Симона, кръстена на дядо си Симеон.Но той не бил доволен, защото Симеон и Симона били различни имена.И за да угодят на дядото, на горкото детенце му казват Симка Sick

# 5
# 6
  • Мнения: 705
аз се уливам - мона, монка, мондева, симондева, мончо, оттам мунчо, оттам маймунчо, има и още, но не се сещам. тя, обаче, си знае <мони>, явно така най-често й викат. когато за първи път й казах <мондева>, тя ме пита <мамо, ти на кой казваш?> и оттогава е свикнала и не й правят впечатление моите обръщения.

# 7
# 8
  • Мнения: 4 053
мойта е Моника,ама е близо до Симона,
та и викаме Мони,Мона,а като ме ядоса е Симеонка  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
Симонетка, Монка-бонбонка, Сими, Симе .... И аз също! Peace

# 10
  • Мнения: 29
И моята дъщеричка е Симона.Не сме я кръщавали на никого. Мони, Мони-Шмони,бонбони,макарони и др. са най -често използваните обръщения.    А аз имам питанка- Симона има ли имен ден / изключвам Симеоновден/ .Нещо за 10.05.чували ли сте?       

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони - най-често. Но също и Симонетка, Монка-бонбонка, Симонетина, Мончо. Както и всякакви производни.

# 12
# 13
# 14
  • Мнения: 127
Ние винаги сме й казвали Симонче. Някак не възприех обръщението Мони, макар че навън всички й казват така.
Напоследък започнах да се обръщам все по - често към нея с "Монче".

Общи условия

Активация на акаунт