какво правите като се задави?

  • 579
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Днес синът ми се задави,веднага го грабнах обърнах го с главата надолу и го потупах по гърба не помогна, и му бръкнах в гърлото, а вие какво правите като се задави?След това изплака , но мн ясно, айде пак и истински се разрева, а аз се успокоих. Уж не ми е за първи път, от малък си е такъв много се дави.

# 1
  • Мнения: 1 081
И аз го обръщам с главата надолу и го  тупам, ама моят не яде още твърда храна.
Виж http://consult.speednetbg.net/fs/html/noii_iaieea.html, може и от форума да е, ама има полезни неща:)

# 2
  • Мнения: 4 053
мен са ме учили да вдигам едната ръка на горе,и действа, поне за сега Wink

# 3
  • Мнения: 1 364
Навеждах я напред и я потупвах.

# 4
Потупваш детето по гръбчето и го натискаш между очите над нослето като издаваш звук все едно го целуваш. При нас действа безотказно.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
Потупвам я по гръбчето, докато ми е спряло сърцето. До ден днешен ми е изключително мъчително да я наблюдавам как се дави  Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 897
Навеждах я напред и я потупвах.

И аз така правя.

# 7
  • Мнения: 2 891
Не се потупва защото парчето може да слезе надолу в трахеята!!! Има техника, която се преподава в курсовете за първа помощ. Заставаш зад човека (детето), обхващаш гръдния хош с две ръце и притискаш рязко областта под ребрата. С други думи изкарваш му въздуха. Въздушната струя избутва предмета нагоре. В добавка обръщам малкия надолу с главата! Изглежда като китайко мъчение, но не е  Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 17:36 от jj okocha

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
Уф, много неприятно Sad И на мен вчера се случи - Ени се задави с едно парче ябълка.
Бръкнах й в устата и го извадих. След това й дадох малко водичка.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Потупвам по гръбчето.

# 10
  • Мнения: 1 465
Уф, на мен при последната консултация педиатърката нагледно ми показа какво се прави в такъв случай Rolling Eyes Нагледно, имам предвид с едно пухено мече Crazy - стори ми се много страшно - та сложи мечето/по корем/ на бедрото си и го удари по гърба. Каза, че трябвало да се удря много силно и да не се притеснявам, ако му счупя някое ребро Shocked Важното било заклещеният предмет да падне. Ох дано не ми се налага такова нещо Praynig Praynig Praynig

# 11
# 12
  • Мнения: 2 891
Уф, на мен при последната консултация педиатърката нагледно ми показа какво се прави в такъв случай Rolling Eyes Нагледно, имам предвид с едно пухено мече Crazy - стори ми се много страшно - та сложи мечето/по корем/ на бедрото си и го удари по гърба. Каза, че трябвало да се удря много силно и да не се притеснявам, ако му счупя някое ребро Shocked Важното било заклещеният предмет да падне. Ох дано не ми се налага такова нещо Praynig Praynig Praynig

Всъщност изходът е същия - изкаран въздух, просто е по-удобно така, когато става дума за бебе.

# 13
  • Мнения: 2 159
Навеждах я напред и я потупвах.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт