DVE MATKI''uterus duplex'

  • 1 839
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
MOLIA ,kajete ako ste chuvali za 2 matki i edna shiika???/Ima li uslojnenia pri zabremeniavane i iznosvane?Ako ima pishete mi na veronic02@abv.bg

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Да не би да става въпрос за двурога матка? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 891
Само това намерих, но само е споменато за това. В Google на изображения излезе някакъв сайт, но е белгийски. Стори ми се подробен, с ехографии.

# 3
  • Мнения: 29
Здравей veronico0 аз съм с две матки , два канала с една шийка и с един бъбрек. Горе главата , не се притеснявай ще стане само трябва да вярваш, да не се предаваш и да се пазиш.  Писах ти на адреса които си оставила.

# 4
  • Мнения: 29
Здравей отново, явно нещо не правя както трябва и ми върнаха съобщението. Ще ти пиша тук във форума, аз не се притеснявам да споделя това което съм преживяла. Както вече писах съм с две матки......... Първият път когато ми казаха , че имам две матки беше преди ок. 6-7месеца. Прегледа беше просто профилактичен на ехограф за да видя как е бъбречето ми. Тогава доцента ми каза , че съм с две матки, които са със съвсем отделни тела/ не двурога /. Лекарите ги водят uterus duplex. След това ходих по препоръка на доцента при гинеколог и се потвърди. Казаха ми , че трудно ще забременея и ще износя плода, че може да имам аборти и т.н.  С моето момче спрягхме да се пазим и на третият месец аз бях бременна. За наше огромно съжаление изгубихме бебето, но причината не беше в двете матки,а просто така стана. Така , че не се притесняваи от това , че си с две матки, не е пречка да забременееш. Що се отнася до износването на плода също не смятам, че трябва да се притесняваш. Благодарение на момичетата тук във форума аз съм много обнадеждена и  много съм им благодарна за силата и смелостта, която ми дадоха и дават на всички. Тук аз прочетох за жени, които са с две матки, които имат познати с две матки и др., които вече си имат беб4ета и вече големи деца, а някои от тях са разбрали за това когато са отишли да раждат.
  Не трябва само да се отчайваш, не се предавай и не губи вяра. Не трябва да подхождаш настроена с лоши мисли, а само положително.  Трябва да вярваш, бъди уверена и силна. Пожелавам ти успех и много късмет. Ако има нещо по конкретно да питаш насреща съм.   newsm10

# 5
  • Мнения: 1 273
И аз нищо не съм чувала,но ми стана интересно. Та се порових и намерих хубави истории
Ето тук например една жена е родила тризнаци с две матки, като двете бебета са били в едната пък другото се е ширило само в другата Mr. Green
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=982742
    на всичкото от горе и майка и и сестра и  били с две матки  Mr. Green
А това намерих с търсачката в сайта :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116916.msg2128629#msg2128629

Успех и не се предавай Hug. Прочетох, че доста жени са забременяли и родили с две матки Hug

# 6
  • Мнения: 168
Здравей,
аз също съм с две матки,съответно един бърек,което е обичайна аномалия при това положение.
Диагнозата е "uterus didelphys".Ако използваш търсачката се отварят много страници на английски.
Конкретно- нямах проблем със забременяването,забременях веднага.Но за съжаление бременноста ми зъвърши със аборт в 4-ти месец.
По принцип ми казаха,4е понеже матките са по малки от нормалнота,вероятно ще е необходимо да се роди по рано от термина.Заради размера на матката нямало достатачно място за развитие на бебето.
Чух различни мнения,някой от които доста ме притесниха,
Засега все още не съм събрала смелост за 2-ра бременност,но скоро трябва да реша ,защото времето си минава.
Ако имаш въпроси -насреща съм.
Дано да сме си взаимно полезни,
Поздрави

# 7
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, много искам да ви дам надежда и сила, но единствените хора които могат да направят това сте вие самите, трябва да мислите позитивно и да вярвате. Не се настройвайте предварително за лошо, точно обратното мислете и вярвайте в доброто и в хубавото. И при нас ще изгрее слънцето, аз вярвам и силно се надявам. Целувам ви.
  Наделина ти кога разбра за аномалията, едновременно и за двете /за бъбрека и матките/ или по отделно. Аз се опитвах да ти пиша но не успях, все ми връщаха съобщенията, кутията ти била пълна и т.н. Аз бях 6 клас като ми откриха ,че съм с един бъбрек, но никои не видя докато не станах на 25г. че съм с две матки - и то случайно . Много по рано щяхме да започнем с опитите за бебе, ако знаех , че положението е такова. Всички ми казваха, че съм в идеално здраве и всичко ми е нормално, само "матката" ми била малко по-малка от нормалното - " Пий вит. Геритамин и всичко ще се оправи, няма страшно". Някой път ме е яд, как може да не ме види някои , че съм така при условие, че са ме гледали толкова много лекари на ехограф и толкова много пъти.  А толкова добре се вижда, щом аз ги виждам ясно на снимките - съвсем отделни тела. Просто не знам, нямам думи. 
Пишете при вас как стана, че разбрахте. Кой ви ги откри, от къде сте вие?

Общи условия

Активация на акаунт