мaсло в зел. пюре?

  • 1 153
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте! Имам 2 въпроса:
1. Слага ли се масло в домашно приготвеното зеленчуково пюре, ако бебето е на АМ и не му е давано краве мляко?
2.Кога и как преминахте на 5-кратно хранене?
Ние сме на 5 мес. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 887
На първия въпрос:Да може да се слага по малко масло(на върха на ножа) в домашно приготвените пюрета,но аз започнах да слагам към 6 месец,затова ако искаш изчакай още малко. На 5 храненеия минахме отчасти след 4 месец и напълно след 5 месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
1. На 5 месеца е още много рано за масло. Peace  Аз започнах след 6-ти месец да добавям по няколко капки зехтин към зеленчуковото пюре, а маслото го въведох доста по-късно.
2. Бебето само ще ти покаже кога е готово за 5-кратно хранене.

# 3
  • Мнения: 990
Масло започнах да добавям в зеленчуковото пюре след 6 месец.На 5 хранения бяха в 5 месец.

# 4
  • Мнения: 1 986
 За масло.... Thinking-мисля си,че е малко рано.
 Дъщеря ми е на 3 месеца и вече е на 5-кратно хранене Wink

# 5
  • Мнения: 2 197
1. Mисля, че е рано за масло. Не виждам нищо полезно в него, за да го даваш.
2. Дъщеря ми от 4-тия месец е на 4-кратно хранене. Сега е на 10 и от време на време яде и по 3 пъти. Зависи си от детето.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 560
Аз слагам масло от навършени 6 мес., а см на 5 храненета от 4 мес  Peace

# 7
  • Мнения: 5 790
Слагах масло в зеленчуковото пюре от самото начало, но Виктория е захранена на навършени 6 месеца. Ако бебчето ти е по-малко /не виждам лентичка/, изчакай.
А за 5-кратното хранене - вече са ти казали. Детето ще си покаже само, когато е готово.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Започнах със зехтин към 7я месец,а масло след годинката.

# 9
  • Мнения: 3 500
Скоро научих, че в зеленчуковото пюре трябва да се слага мазнина /масло, зехтин/, за да се усвояват по-добре витамините. Аз досега не съм слагала.Отскоро почнах да слагам по малко зехтин - но слагам оригинален сирийски зехтин, доставен оттам от близък приятел. Не знам дали бих сложила от тези по магазините.Иначе масло слагам в попарата, но рядко приготвям такава-тогава слагам масло на Президент.

# 10
  • Мнения: 1 701
И в готовите пюрета ли трябва да се добавя масло/зехтин?  newsm78

# 11
  • Мнения: 887
И в готовите пюрета ли трябва да се добавя масло/зехтин?  newsm78
Не.Те си имат необходимото количество мазнина.

# 12
  • Мнения: 24 467
Също слагам по малко масло в домашно приготвеното зеленчуково пюре- и е по- добре на вкус и си има масно разтворими витамини, за които съм чела, че така по- добре се усвояват от организма /не знам доколко е вярно последното, т.е. че маслото, допълнително поето, помага за усвояването и че мастноразтворимите витамини не могат да се абсорбират сами в организма/.
Що се отнася до готовите храни в тях си има определено количество, поне на нашите бурканчета  от марките, които ползваме пише, че има.
На петкратно хранене преминахме, когато бебето навърши 6 месеца, но то си е до дете.

# 13
  • Мнения: 8 917
Да, слагала съм  бучица масло Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Слагала съм масълце-на върха на лъжичката. На 5-кратно хранене бяхме към 5-6 месец (забравих вече) newsm78. Зависи от детенцето и продължителността на съня му Peace

Общи условия

Активация на акаунт