Витамин А за лекуване на акне?

  • 5 537
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Момичета,
чували ли сте за лечение на акне, ударна доза на Вит. А, в продължение на няколко месеца?
И че имало чуден ефект....Бихте ли споделили?
  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 238
Не съм чувала за такова нещо. Пробвала съм какво ли не.
Смених няколко дерматолога, явно нещо не мога да попадна на подходящ. Краткотраен ефект и после пак на ново.

# 2
  • Мнения: 741
Виждала съм го в комбинация с други неща за приготвяне на маски за лице и за коса.Но да го пиеш за акне...

# 3
  • Мнения: 941
най-много да направиш хипервитаминоза,вит.А не е толкова безобиден,пък да не говорим за УДАРНА доза,никога не бих рискувала по този начин,но ти решаваш

# 4
  • Мнения: 7 430
И аз какво ли не съм пробвала, но това не съм го чувала.
По - добре попитай някой компетентен и не го прави на своя глава Peace

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
По-добре пукай капсулките със стерилна игла и ги масажирай в лицето преди крема. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Обикновено вит. А присъства в състава на кремовете, с които се маже акнеичната кожа /от моето юношество помня Ретинол А, примерно/. В умерени дози е подходящ както за кожата, така и за зрението. Но ударни дози точно с вит. А - недей! При силно изразено акне е възможна антибиотична терапия с тетрациклин или окситетрациклин, а може би и с други антибиотици, но това трябва да го каже лекар - дерматолог. На акнето също добре понася вътрешният прием на сяра или бирена мая. Ако може да се намери таблетирана сяра, би било чудесно /преди 1990 г. имаше внос на немска под името "Thiobitum", доколкото помня; сега гугъл показва само някакъв крем с подобно наименование, но сайтовете са немски, а аз не знам този език - възможно е да става дума за крем за лечение на акне, но не мога да го твърдя със сигурност/.

# 7
  • Мнения: 1 986
 Не зная дали лекува акне,но вит. А и Е в комбинация/на пазара се продава като Герикапс/ действат добре на кожата,косата,ноктите Peace

# 8
  • :)
  • Мнения: 337
Аз си мажа краищата на косата с Ретинол след баня, понеже ми е доста суха, за кожа не знам- опитай, но според мен само външно, не рискувай да пиеш хапчета преди консултация със специалист. Поздрави Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 736

КОжата се бели по страшен начин от директно нанасяне на вит А, доколкото знам .. на люспи падала  ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 120

КОжата се бели по страшен начин от директно нанасяне на вит А, доколкото знам .. на люспи падала  ooooh!

това и аз съм го чувала,но според мен трябва системно третиране,за да почне да пада

миналата зима всяка вечер си мажех ноктите с вит А.кожата около тях не ми е паднала.явно това е някакъв слух
 Peace

# 11
  • Мнения: 3 268
За акне ти препоръчвам горещо Зинерит,има го в аптеките,струва 13 лв и действа мигновено.Маже се върху пъпките.Иначе за още по-добри резултати вземай и бирена мая на таблетки,тя е много евтина,120 таблетки са 4 и нещо лв.Синът ми е на 17 и имаше този проблем,преди 3 седмици започна да се маже със Зинерит и да пие бирена мая,от пъпките му няма и следа.

# 12
  • Мнения: 3 268
Забравих да кажа,че в таблетките бирена мая има вит.А,С,Е и още много витамини и минерали.Пише го на опаковката.

# 13
  • Мнения: 126
Пък има и друго може на някой да не му понася и затова да му пада кожата..,а на други да им понася..

# 14
  • Мнения: 764
Наистина има чудесен ефект вит.А против акне.Само,че се нарича Ретинол,дали е точно едно и също с вит.А не мога да кажа със сигурност,но имат общо.Ретинола или още наричан Ретин А е най-ефикасното средство против акне и не само.Съдържа се в медицински кремове под наименованието третиноин.До дкоро кремчето против акне Ретин А го нямаше на нашия пазар,но скоро пуснаха българския му аналог,който се казва Акнедерм.Много е ефикасен,но действието му е леко агресивно,кожата се лющи,зачервява.Ползва се в периода от октомври до февруари,а през лятото кожата се пази от слънцето,за да не стане на петна.Препоръчвам го на момичетата,страдащи от акне,има полза!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт