По какво се познава пола при фетална морфология?

  • 2 053
  • 16
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 3 620
Здравейте мами. Аз чамак момиченце. така ми казаха още в 18-та седмица на прегледа при д-р. Калчева в Бургас. И беше сигурна още тогава. Другия лекар при който ходя и ме гледа на обикновен ехограф едва сега в 7-ми месец каза, че може би е момиче , но все още не смее да се изкаже категорично.
 Та въпроса ми е по какво се познава пола при феталната толкова рано. Дали вижда вътрешните полови органи или какво? newsm78 Една мам беше писала , че определят пола по броя на прешлените, но не ми се вярва момиченцата и момченцата да имат различен брой прешлени. та понеже преди малко се чудехме на тази тема, реших да пусна една темичка , да видя вашето мнение  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
по външните полови органи, по какво друго???  Grinning

# 2
  • Мнения: 741
На ФМ ясно се вижда има ли си атрибут или не

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Томава ме гледа миналата седмица - каза, че не вижда тестиси и член, което обаче не е 100% гаранция, че бебето е момиче. Обаче каза, че вижда и клитор и срамни устни, което вече е гаранция, че отрочето е женско. Дори ми ги показа на екрана - не се ориентирах много, но ми се стори, че виждам тъмни чертички с разл. дължина и дебелина.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
не вярвайте много, защото мен на феталната не ми познаха пола Rolling Eyes

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
разпознават половите органи.

# 6
  • Мнения: 3 447
На мен Томова ми каза в 19 г.с., че вижда една голяма пишка  Simple Smile Аз, разбира се, нищо не видях, но тя беше 100% сигурна. На нормалния ехограф се видяха тестиси мнооого по-късно.

# 7
  • Мнения: 11 003
Мене ме гледаха преди 20 г.с. и още беше рано за пишки и др. мъжки и женски атрибути. Познаха пола само по вътрешните органи.

# 8
  • Мнения: 195
Какво представлява феталната морфология... Тоест какво представлява прегледа за ФМ???
На мен д-р. Йончев в Шейново ми каза още в началото на 4 месец, че ще е момче и даже ми показа пишка Simple Smile
Иначе на доплер месец и половина по-късно ми потвърдиха, че ще е момче!

# 9
  • Мнения: 3 116
По гръбначния стълб и половите органи Simple Smile

Както се изрази д-р Марков когато ходих на ФМ, моята мома се беше настанила като за гинекологичен преглед и всичко си се видя, вагина и срамни устнички  Crazy

# 10
  • Мнения: 11 003
По гръбначния стълб и половите органи Simple Smile

Ако не се гледат половите органи, как може да се познае по гръбначния стълб? newsm78

# 11
  • България
  • Мнения: 3 620
Ако не се гледат половите органи, как може да се познае по гръбначния стълб? newsm78
[/quote]
Именно и аз това се чудя  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 116
По гръбначния стълб и половите органи Simple Smile

Ако не се гледат половите органи, как може да се познае по гръбначния стълб? newsm78

Ами не помня точно какво каза, но първо видя гръбначния стълб и беше категоричен че е момиче, каза че се различават при двата пола  ooooh! Една мама в предишен постинг беше писала че се различават броя на прешлените, може би е това  newsm78

# 13
  • Мнения: 2 891
Интересно ми стана и на мен. Аз имах друг проблем. С ехографа в ДКЦ-то и ФМ ми слагаха два различни термина и така до последно.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 37
През 20-та седимца бях на ФМ при Томова и тя каза, че е момиче, защото много ясно се виждат срамните устни. След като мъжът ми я попита колко процента е сигурна, тя отговори - 100%.

Общи условия

Активация на акаунт