Въпроси към мамите със секцио

  • 5 384
  • 91
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Милички, аз май наистина ще раждам секцио. Беба е големичка и в пълно седалищно предлежание. На 22 февр. ми е датата на операцията. Искам да попитам мамите, раждали по този начин за някои подробности...
Например - трябва ли да си нося в родилния дом нещо по-специално (чувала съм за различни обезболяващи, които се ползват след операцията, лепенки разни за раната, други такъми...)? На кой ден ви изписаха? Лесно ли се възстановихте? Много ли болеше след операцията? Ох, всичко искам да знам...  Embarassed
Ако може и малко окуражаващи думи за секциото, че много ме е хваналало шубето... Embarassed  Wink

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Споко де - преживава се!  Simple Smile  Аз даже 2 пъти го...  #Milti
Ами аз не ползвах никакви обезболяващи слад операцията и съжалявам за което  Close .
Питай Vivi, тя е ползвала някакви. Можеш да си вземеш седалгин-нео, ако имаш после главоболие!
Успех, късмет и стиснати всички палци за 22 от мен!  Praynig  Heart Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Зъхи
Милички, аз май наистина ще раждам секцио. Беба е големичка и в пълно седалищно предлежание. На 22 февр. ми е датата на операцията. Искам да попитам мамите, раждали по този начин за някои подробности...
Например - трябва ли да си нося в родилния дом нещо по-специално (чувала съм за различни обезболяващи, които се ползват след операцията, лепенки разни за раната, други такъми...)? На кой ден ви изписаха? Лесно ли се възстановихте? Много ли болеше след операцията? Ох, всичко искам да знам...  Embarassed
Ако може и малко окуражаващи думи за секциото, че много ме е хваналало шубето... Embarassed  Wink

спокойно не е страшно.
 обезболяващи също не съм взимала, лепенка си ти слагат те на раната, не я пипат 6 дена, на 6-тия ден почистват раната и ти махат конците(изобщо не боли) изписаха ме на 7-мия ден. За възтановяването няма какво да те лъжа боли много, най-вече в деня след операцията е ужасно- много  дърпат конците не можеш да ходиш, но на 4-тия ден всичко се оправя. 1 седмица след операцията все едно ен бях раждала нямах никакви проблеми и нищшо не ме болеше. След секциото първите 4 дена са най-гадни

# 3
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Зъхи
Милички, аз май наистина ще раждам секцио. Беба е големичка и в пълно седалищно предлежание. На 22 февр. ми е датата на операцията. Искам да попитам мамите, раждали по този начин за някои подробности...
Например - трябва ли да си нося в родилния дом нещо по-специално (чувала съм за различни обезболяващи, които се ползват след операцията, лепенки разни за раната, други такъми...)? На кой ден ви изписаха? Лесно ли се възстановихте? Много ли болеше след операцията? Ох, всичко искам да знам...  Embarassed
Ако може и малко окуражаващи думи за секциото, че много ме е хваналало шубето... Embarassed  Wink


Ще чуеш много и различни отзиви, но не се впрягай. Аз и двете ги родих секцио. Първото много ме болеше и трудно и бавно се възстанових. Второто пак болеше, но не го усещах така както при първото. По-бързо се възстанових. При първото ме изписаха на 10 ден, а конеца ми го махнаха на 15 ден, а при второто ме изписаха на 6 ден. А доктора ми каза, че второто секцио боли повече, и по-трудно се възстановяваш от първото. При мен беше обратното.Според мен си зависи колко килца си качила, къде ти е прага на болката, можеш ли да търпиш или не, и най вече нагласата.
 Относно обезболяващите - даваха ми аналгин, но аз си носех едни капки, хомеопатични, ама им забравих името. Те също ми помогнаха да се въстановя бързо.
Не съм носила лепенки или нещо друго.
 Изобщо не се впрягай, всичко ще мине и замине и ще забправиш.Дали ще си секцио или не все си боли по някакъв начин. Мисли си само за това как скоро ще видиш бебо, ще го гушкаш и целуваш.Само позитивни неща.
Леко и безпроблемно раждане ти желая.

# 4
  • Мнения: 4 915
Ами ти след операцията ще си с лепенка и чак като я махнеш окончателно, ще можеш да се пръскаш с Бивацин спрей. Иначе в болницата ще ти сменят превръзката и ще ти промиват раната. Ако искаш, купи си т.нар. "дишаща" лепенка, тя е и непромокаема и можеш да се къпеш с нея. Приблизителните й размери са 15/20 см. Купи си 2-3 бр.
Купи си и обезболяващи - аз пиех Аулин, казаха, че е безвреден за кърменето.
Изписаха ме на 5ти ден.
С обезболяващи няма да те боли много. Е, мен в началото ме боля, защото не пиех Аулина. Боли само когато ставаш от леглото - това е най-трудното. Като ходиш, също наболява, но не много. Аз имах дренаж и първите 2 дни ме изнервяше при ходене, ама пак повтарям - не приемах обезболяващи. Не е болка за умиране, нито е много силна, трае се. Ще ходиш бавничко, няма да ти се налага да търчиш.  Laughing
Най-важното е да ходиш изправена!!! За да не се получат сраствания в коремната област.
Всеки ден ще се чувстваш значително по-добре.
На 5-6 ден се чувствах отлично, нямаше вече болка.  Flutter

Това е от мен. Окуражаващото е - знаеш си датата на операцията и си подготвена психически; операцията трае около час и болка няма; щадяща е максимално за бебето (!); белегът от секциото вече не е грозен и огромен както едно време, а е около 20 см в пубисната област и не се вижда, ако си с бикини... Grinning  Flutter
Това се сещам... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 477
Обезболяващи-не съм носила. Бях решила, че ще си искам, ако има нужда, но не се наложи. След излизане от упойка ми удариха един аналгин и повече не съм имала нужда.

Лепенки разни за раната-попитай в болницата, в която ще раждаш какви слагат, ако ползват такива, с които можеш да се къпеш, няма нужда да носиш.

На кой ден ви изписаха?-5 дни бях в болница, на 6-я ме изписаха.

Много ли болеше след операцията?-неприятни са първите 2 часа, когато имаш пясък на корема /не във всички болници слагат/, а и тогава обикновено си с обезболяващи. После, ако не мърдаш - не усещаш нищо. Първото ставане на мен не ми беше проблем, а бях много наплашена за него. Реално аз не усетих болка от разреза, там всичко ми беше изтръпнало, даже с ехограф ме гледаха точно върху раната и пак нищо не усетих. Болят контракциите, особено, когато кърмиш, но мисля, че е така и при нормалното. Хвалят свещичките на Профенид, ако все пак решиш.

Леко раждане и спокойно, болката от контракциите беше много по-силна, от колкото след секциото!
Успех и скоро да се похвалиш Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 6 541
Аз си бях накупила лепенки, но ги смених в аптеката после, защото от болницата ми сложиха техни - първата е водоустойчива, после са дишащи. Питай и ако, там където ще раждаш не слагат - по-добре ти си вземи много удобно е.
За обезболяващите - на мен ми сложиха само веднаж - трамал( точно след операцията). Другото което слагат е течен аналгин, когато поискаш, ама аз лично нямах нужда.
Доста бързо се възстанових, цаката му е да станеш възможно най-рано и да де раздвижваш,мен не ме болеше много - все едно си прекалил ужасно с коремните преси  Laughing . питай ако нещо точно те интересува

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: DEianaZ
...лепенка си ти слагат те на раната, не я пипат 6 дена, на 6-тия ден почистват раната и ти махат конците(изобщо не боли) изписаха ме на 7-мия ден.


 #Crazy  #Crazy  #Crazy
бе как 6 дни няма да ти я пипат, ами ако загнои раната...Божееееее, Деяна - къде ражда???

В МА конците се махат на 7-я ден и айде следва изписване, ако не възникнат проблеми обаче!
На 3 и 5 ден се прави нова превръзка!

Зъхи - сетих се още нещо:ако си алергична кън цитопласт, можеш да си носиш от тези антиалергичните(копринени) такива. Не вярвам да ти откажат да ти го слагат него!
Още веднъж - УСПЕХ!

# 8
  • Мнения: 46 477
Цитат на: DEianaZ
........не я пипат 6 дена, на 6-тия ден почистват раната и ти махат конците(изобщо не боли) ......


Моята я сменяха всеки ден  Shocked

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Много ви благодаря! А как е по-добре - с пълна или спинална упойка? Знам, че възстановяването от втората е по-лесно, а и друго си е да си видиш бебето, но проблемът при мен е, че съм голямо шубе и все си ги филмирам едни в главата... Не знам как ще се чувствам като съм в съзнание и чувам какво става...  Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 153
Мила, въобще не се притеснявай:) Аз сама си избрах да раждам секцио и не съжалявам въобще! Не боли чак толкова много, просто имаш силно дърпане в коремната област, но за това пък можеш да си сядаш на д..то, за разлика от нормалното:)
Аз си бях взела 2 дишащи лепенки на 3М и на Smith&Nephews, съветвам те да вземеш от вторите, защото хем са хубави , хем са на половината цена на на 3М. Първоначалната превръзка я слагат те, но като те изпишат или като ти махат конците, ще е по-добре да ти сложат от тези дишащите, за да можеш да се къпеш.
Мен (а и всички секции в Шейново) ме изписаха на 5-ия ден от раждането. Обезболяващи допълнителни, освен това което те ми дадоха не ми се наложи, защото не чувствах болка. А за възстановяването-колкото повече и по-бързо се раздвижиш, толкова по-добре! Аз 24 часа след операцията бях долу на кафето, а като ме изписаха от 10-ия ден се грижех сама за бебко, а от 15 влачех и количка на разходки! Не се безпокой, всичко ще е ок!

# 11
  • Мнения: 46 477
Цитат на: Зъхи
Много ви благодаря! А как е по-добре - с пълна или спинална упойка? Знам, че възстановяването от втората е по-лесно, а и друго си е да си видиш бебето, но проблемът при мен е, че съм голямо шубе и все си ги филмирам едни в главата... Не знам как ще се чувствам като съм в съзнание и чувам какво става...  Embarassed


Аз бях с пълна, защото се наложи, но и да не беше така, пак пълна щях да искам, не са ми така издръжливи нервите .....

# 12
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Зъхи
Много ви благодаря! А как е по-добре - с пълна или спинална упойка? Знам, че възстановяването от втората е по-лесно, а и друго си е да си видиш бебето, но проблемът при мен е, че съм голямо шубе и все си ги филмирам едни в главата... Не знам как ще се чувствам като съм в съзнание и чувам какво става...  Embarassed

Със спинална задължително! Всичко става толкова бързо, че няма да имаш време да разсъждаваш особено за събитията, а и реално нищо не виждаш:) Пълната упойка е много травмираща за организма и е абсолютно ненужна за такъв вид интервенция!

# 13
Много се извинявам, но аз ли не разбрах или има грешка.... За какви 20 см говорите, бе хора? Че то по тази логика раната си е направо ограмна. #Shocked
Зъхи, извинявам се, че така се вмъквам в темата ти, но и аз по същото време ще лягам под ножа и също се интересувам живо от темата. Дори смятах тези дни да пускам някакво подобно питане, но като гледам момичетата са ти отговорили доста изчерпателно. И тъкмо ми беше на устата да питам колко е голям разрезът и изведнъж виждам тези 20 см, от които ми настръхна косата...

# 14
  • Мнения: 834
Моят съвет към теб е да си вземеш Профинид. На мен някъде два часа след като ме изараха от операционата ми го слижиха и не усетих никаква болка! После когато трябваше да ставам отново ми биха инжекция и се чувствах добре. Успех и не се шашкай! Да не си забравиш помпата за кърмата! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт