ябълков оцет

  • 7 816
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 926
Търся изпитана рецепта за ябълков оцет.Намерих една в която само ябълки се слагат във вода и се оставя да ферментира и друга в която се слагат и други неща - например мая.
Чудя се кое е по-добре...

# 1
  • Мнения: 9 092
ето ти моята многократно  изпитана рецепта за ябълков оцет

Ако ти е голяма дозата - намалявай количествата.

# 2
На мен ми звучи ужасно тая рецептаjavascript:void(0);

# 3
  • Мнения: 9 092
И кое е ужасното - че трябва да ферментират ли?

Няма ферментация - няма истински оцет. На магазина има достатъчно с консерванти.

# 4
  • Мнения: 2 926
ето ти моята многократно  изпитана рецепта за ябълков оцет

Ако ти е голяма дозата - намалявай количествата.
Благодаря   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 410
Захванах се да правя ябълков оцет. Всичко вървеше добре, прецедих го от ябълките след първата фаза на ферментацията, но после взе да се появява нещо като пихтиеста маса в оцета (все още трябва да ферментира). Четох тук там и мисля, че това, което се появява е оцетна гъба.
Та искам да питам за тази оцетна гъба дали се маха от оцета след като стане готов или не? Ако не се маха, то така ли се употребява после оцета? Питам, защото не ми изглежда особено симпатична тази гъба, че и да я ям. Изглежда като пихтиеста маса, но като разбъркам оцета се разнася. Няколко пъти го прецеждах докато разбера, че всъщност тази гъба е необходима, за да стане оцета. След ден-два пак се появяваше; много е упорита.
Та въпросите са ми следните:
-това, което се е завъдило оцетна гъба ли е?
-ако е оцетна гъба, то какво да я правя след като стане оцета?
-как да позная, че оцета е готов?

Много ще съм благодарна, ако някой ми даде насоки!

# 6
  • Мнения: 1 986
гъбата да си стои в оцета- при по-продължително време тя става по-твърда и не се разпарцалва 
ако я махнеш - ще се появи отново и отново ,но в един момент спира дас е появява и тогава вече хвърляш оцета - просто той се разваля
 

# 7
  • София
  • Мнения: 410
гъбата да си стои в оцета- при по-продължително време тя става по-твърда и не се разпарцалва 
ако я махнеш - ще се появи отново и отново ,но в един момент спира дас е появява и тогава вече хвърляш оцета - просто той се разваля
gabkata, много благодаря за отговора. Искам да питам още нещо-да разбърквам ли от време на време оцета (той още не е готов според мен) или да не го бъркам, за да не разпарчетосам гъбата?

# 8
  • Мнения: 4 770
  И аз търся рецепта за домашен ябълков оцет, но това с гъбата малко ме притесни...  Shocked   Има ли начин, при който да не се получи гъба?  Sick

# 9
  • Мнения: 1 101
  И аз търся рецепта за домашен ябълков оцет, но това с гъбата малко ме притесни...  Shocked   Има ли начин, при който да не се получи гъба?  Sick
Naughty

Цитат
гъбата да си стои в оцета- при по-продължително време тя става по-твърда и не се разпарцалва 
ако я махнеш - ще се появи отново и отново ,но в един момент спира дас е появява и тогава вече хвърляш оцета - просто той се разваля

# 10
  • Мнения: 4 770
  Благодаря, lozeva! bouquet Хихи, ама че си подходяща за тая тема...  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 410
Искам да питам тези, които са виждали на живо оцетна гъба дали представлява такова нещо:
оцетна гъба 1
оцетна гъба 2
Ако това е оцетната гъба, то в моя оцет се е завъдило нещо друго. По-скоро прилича на концентрирана на отделни места утайка. Въпросът ми е: как да си завъдя тази гъба?

# 12
  • Мнения: 1 101
  Благодаря, lozeva! bouquet Хихи, ама че си подходяща за тая тема...  Laughing

???Кое ми е подходя6тото Thinking

# 13
  • Мнения: 4 770
  Благодаря, lozeva! bouquet Хихи, ама че си подходяща за тая тема...  Laughing

???Кое ми е подходя6тото Thinking
   Е как кое - "лозето" в името...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт