Как точно се усещат контракциите?

  • 30 199
  • 21
  •   2
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте!
Какво се усеща по време на контракция? Как да разпозная, че изпитвам контракция а не просто някаква болка?
В кои части на тялото се усеща?
Опитах се да търся по старите постинги за такава тема, но не намерих... така че ако повтарям тема, извинявайте!
Благодаря   bouquet

# 1
при мен беше като при месечен цикъл.

# 2
По време на контракция,ти се свива матката.Корема ти става твърд.

# 3
  • Мнения: 2 677
Като при месечен цикъл. Подготвителните са по-слаби, нерегулярни, коремчето ти става твърдо.

# 4
  • Мнения: 679
Здравей!
При мен коремчето ставаше твърдо и усещах болката ниско долу. Още от 5-тия месец ми се втвърдяваше корема и се чудех дали ще разбера като дойде момента. Нооо - разбрах и още как, някакси по различно е.
Успех и леко раждане ти пожелавам!  Hug

# 5
  • Мнения: 7 723
Втвърдявя се корема, боли кръстта, откъм гърба чак. Първите няколко пъти усещаш, че ти се ходи по голяма нужда. Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink

# 6
  • Мнения: 5 391
Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink
Ей това нямаше кой да ми го каже и когато започнах да усещам нуждата от ходене до тоалетна по голяма нужда се оказа, че по най-бързият начин трябва да се кача на магарето, щото главата прорязвала.

# 7
  • Мнения: 1 273
Втвърдявя се корема, боли кръстта, откъм гърба чак. Първите няколко пъти усещаш, че ти се ходи по голяма нужда. Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink

Абсолютно точно! Peace
Успех и леко раждане Hug

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
А при някои жени това чувство за напъни липсва.  Sad Както беше при мен. И трябваше да напъвам изкуствено.
Дано при теб не е така. Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
Като станат болезнени и на равни интервали няма как да ги объркаш. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 174
Втвърдявя се корема, боли кръстта, откъм гърба чак. Първите няколко пъти усещаш, че ти се ходи по голяма нужда. Когато усетиш, че започва често да ти се ходи- контракции са , започва раждането  Wink

Абсолютно точно! Peace
Успех и леко раждане Hug

Peace
Да, така е, въпреки че моите първоначални въобще не ги отчетох като такива.
Леко раждане и от мен   Simple Smile

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря момичета за описанието, то аз не осещам още нищо, а вече е време....... Cry

# 12
  • Мнения: 374
При мен болките бяха ниско в кръста - ставаха все по-силни и все по-чести. 2-3 часа след това ми изтекоха водите.
Не се притеснявай, няма начин да не разбереш кога наближава раждането.
Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 287
ако не усещаш нищо още - не се притеснявай, може да преносиш. Аз бях така и преносих 5 дни (според изчисления ми термин ) и ми предизвикаха раждането но до последно нямах хубави контракции. Но наистина като се втвърдява корема и започне да те боли кръста и да те напъва към дупето - скоро ще си видиш бебчо!
 Леко раждане!!!

# 14
  • Мнения: 875
раждането започва, когато контракциите ти започнат да се появяват на равни интервали. спокойно, ще разбереш!

Общи условия

Активация на акаунт