Пътуване със самолет

  • 469
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Здравейте, имам следния въпрос, който ще задам и на педиатъра, но все пак да попитам и вас. На каква възраст сте летели със самолет за пръв път с вашите бебета? Докато бях бременна някой ми беше казал, че докато са съвсем малки не било хубаво да летят, но не знам какво значи малки. Моля ви разкажете какво мислите, защото ми е важно да знам от кога ще можем да пътуваме. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 896
Моето дете летя за пръв път на 4 месеца.
Единственият проблем е че при полет на голяма височина (каквито са всички) има значително по-високо радиационно облъчване, но въпреки това от един път нищо няма да стане на детето.
Ей тук има инфо по въпроса.

# 2
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
С моят син летяхме за първи път като беше на 2 месеца и за втори път на 13(второто пътуване беше повече от 8 часа).Бебчо си беше съвсем наред - даже не му се догади

# 3
  • Мнения: 3 423
За първи път летяхме,
когато беше на 4 месеца.
Добре му понесе, кърмих
при излитане и кацане,
по време на полета спа.
Двучасов полет.

# 4
  • Мнения: 2 959
...На каква възраст сте летели със самолет за пръв път с вашите бебета?...
На 1г и няколко месеца- презокеански.

# 5
  • Мнения: 19 272
преди време бях питала и  лекарят ми каза че нямало проблем веднага дори да лети.мен също ми се налага лятото да летим и бебка ще е на пет месеца.наскоро чух че някои авиокомпании не качвали бебета под 6месеца.чували ли сте нещо по върпоса?

# 6
  • Мнения: 924
На 6 месеца- презокеански полет.
Сега с второто ще летим преди да е навършило 2 месеца.

Според педиатъра няма проблем дори веднага след раждането. Важно е да пие нещо по време на излитане и кацане. Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно се лети с него. Сега баткото ще ни е зор, не малкия.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 629
На 2 месеца беше синът ми, когато летяхме от БГ до САЩ. Според мен колкото е по-малко бебето, толкова по-лесно се пътува  Peace

Общи условия

Активация на акаунт