Нервничи след кърмене!!!

  • 336
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Мили дами, малкия ми син папка от силиконови накрайници. Държа го по 25-30 мин.на гърдата. После не се изцеждам, защото почти няма какво (гърдите ми не са напрегнати, а и изцеждах няколко пъти след кърмене и почти нищо не излиза). Кърмя го на режим- 3 часа. Но от няколко хранения насам като го отделя от гърдата започва да пищи и да се дразни ужасно. Слага си ръцете в устата и нервно ги смуче. По принцип суче и спи едновременно, но успявам да го събуждам за да си суче. Чета, че трябва да го оставям да суче колкото поиска, но когато правя това той ми връща после по няколко пъти до следващото хранене. А иначе, сучейки не пуска цицата като се опитвам да го отделя, но понякога усещам как само си я дъвче. Има ли други майчета с подобен проблем. И дали това значи, че е гладен? И по колко да го държа да суче, за да съм сигурна че се е наял в такъв случай? Иначе си ака и пишка на всяко ядене почти и спи нормално, като изключим коликите. Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 3 718
Смятам, че не бива да се ограничава продължителността на сукането. Аз поне не го правя, Алекс сам си определя кога и колко иска да суче. Понякога бебетата имат нужда от повече време за успокоение или си почиват между похапванията  Simple Smile. Понякога се наяжда за 5 минутки, а друг път ми се струва, че суче с часове. Случва се и да повърне, но не е страшно. Бебето си знае най-добре   Peace

# 2
  • Мнения: 784
Сина ми го държах първо по 25 минути на гърда, като поотрасна и стана по-силен (6-7 месеца)  - за 5-10 минути на гърда изцокваше всичко. На възрастта, на която сте, за 25-30 минути хранене на гърда със сигурност си е цокнал достатъчно. След това само се забавлява и те ползва за биберон или другояче казано - задоволява си сукателния рефлекс.
А това, че нервничи като го отнебеш от гърдата, е нормално - на тази възраст цокането си е единственото удоволствие.
В тези случаи му давах биберон - какво да правя, зърната в началото ми бяха много разранени и само това оставаше, да ме джвака за удоволствие....

# 3
  • Мнения: 104
Пробвай да го сложиш на другата гърда ,може пък да не му стига.

Общи условия

Активация на акаунт