силно главоболие от 5дена и кърмене

  • 580
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 270
моето бебче е на 10дена и е само на кърма.не знам обаче дали успява да изсуче цялото мляко от гърдите ми.често ги чувствам много напрегнати и напоследък леко ме наболяват.от 5дена имам и ужасно главоболие,но нямам температура.според вас възможно ли е да правя мастит или да имам запушени млечни канали ?много ли е вредно ако взема парацетамол?
благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 203
Парацетамол можеш да пиеш, за другите въпроси не знам.

# 2
  • Мнения: 2 159
Парацетамол може да пиеш, пий повече течности и се наспи хубаво, при мен това много помага за главоболието.
По другите въпроси предполагам, че по-опитните кърмачки ще ти кажат подробни съвети, аз като ми бяха напрегнати гърдите цедях малко, за да се успокоят. Ако те болят и имаш бучки съм правила горещи компреси и след това хубаво изцеждане, за да отпуша ако има нещо, беба тогава не сучеше много и не можеше да ми помогне. Следи се да видиш дали имаш температура, това вече до колкото знам е опасно.
Успех Hug

# 3
  • Мнения: 3 695
И при мен имаше ужасно главоболие от 4-5-я ден след ражднето без видима причина, мисля че беше от упойката (спинална), предполагам, че и при теб може да е така. При мен продължи около седмица и парацетамол не помогна.

# 4
  • Мнения: 4 181
можеш да я пиеш и Солпадеин.
Относно напрегнатите гърди, ако след кърмене още ги чувстваш напрегнати цеди с помпа докато изчезне напрежението.
Не се притеснявай, съвсем нормално е докато се регулира кърмата, което става за около месец да имаш проблеми от време на време с гърдите.
Ако имаш други въпроси питай Peace

Общи условия

Активация на акаунт