Сушилня върху пералня

  • 6 017
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 960
Малко странно ама аз да си питам Blush
Та проблема е следния смятаме да правим ремонт и ще приместим пералнята в килера той е с размери 90/110см а искам и сушилня .Та има ли начин да са една върху друга  Crazy

# 1
  • Мнения: 5 178
DVV има да са една върху друга, ние замисляме същото само, че във вградения гардероб в коридора
Има два варианта за поставянето на сушилнята над пералнята
1) ако са една и съща марка има специални силиконови крачета, които се залепят за пералнята и в тях се поставят крачетата на сушилнята
2) от винкел си правите поставка за сушилнята и тежестта и пада върху рамката от винкел, а не върху пералнята
Ние май се спираме на вариант 2, по-сигурно ни изглежда

# 2
  • Мнения: 486
Може, изглежда ей така:
Според мен най-удачно е когато пералнята и сушилнята са от една и съща марка.

# 3
  • Мнения: 1 418
Нашата сушилня има такива крачета точно за тази цел.
От магазина ни казаха,че за да се монтира върху пералнята трябва да са от една марка.
Наще и двете са Горение,но не са една върху друга.
Според мен обаче няма значение марката,а размерите.

# 4
  • Мнения: 505
Аз в каталога на Miele ги гледах един върху друг уредите - даже се управляват с общ панел. Мисля, че и Gorenie предлагат същото решение. Една приятелка се обзаведе с Gorenie и е безкрайно щастлива. Хубавото е, че не се разкарваш изобщо, а и можеш да изсушиш няколко пранета едновременно - цветно и бяло. Поне тя така казва. Аз още мечтая за сушилня, някой ден...

# 5
  • Мнения: 3 479
Ние така направихме, сложихме сушилнята върху пералнята. Много е удобно, заемат по-малко място. Само като купуваш уредите питай в магазина, че не за всички уреди това е възможно, май. Между нашите два уреда дори има допълнителна приставка, която си има и вграден плот, който се вади и прибира. Така като вадиш прането от сушилнята то не пада от високо или пък можеш да го сгъваш направо върху този плот.

# 6
# 7
  • Мнения: 5 178
SimonaMona, аз лично не съм виждала такова решение да се продава в Бг
Ние сме се спряли на Gorenje, вече имаме пералнята от 3 години, сега предстои покупката на сушилня..
Благодаря за идеята за плот за сгъване!!! Hug Hug

# 8
  • Мнения: 3 960
Много ви благодаря момичета ,значи ще си имам и сушилня  Hug  bouquet
И ние сме се спряли на Горение  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 505
Леле, ами тоя линк дето го дава Симона, показва сушилня на газ!!! Пералнята на ток, сушилнята на газ!

# 10
Uf ne znam zashto niamam kredor-sygaliavam. Ima i na gaz i na tok az prosto iskah da pokaga modela che taka se prodava i ima dosta takiva modeli-taka sa predvideni da budat stucked gi narichat

# 11
  • Мнения: 2 591
виждала съм на запад така! не знам подробности, но със сигурност става!

# 12
  • Мнения: 843
 Със сигурност направете рамка от винкел. / или дърво.    Пералнята вибрира  .. няма да се отклонявам.
  :- Години малкият ми хладилник беше върху пералнята   на такава рамка.  / заради вибрациите и тежестта/ Нямах място,   но не съм имала проблеми.   Важното е уредите да са нивелирани.   каквато и конструкция да ги поддържа.

Общи условия

Активация на акаунт