Обменна карта?

  • 1 694
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Мили мами, от Пловдив съм, вече съм в деветия месец, наближава да раждам, ходя на частен прием при добър лекар и от време на време при джипито за болнични. На последния преглед доктора изобщо нищо не ми каза за такава обменна карта. Каза да си нося изследванията, направлението за болница, лични принадлежности. Каква е тази обменна карта? Да нямате впредвид медицински картон?

# 1
  • Мнения: 1 691
Мисля, че е точно направлението. В обменната карта се вписват резултатите от изследванията.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 389
Обменната карта не мисля, че е направлението, издава се от гинеколкога водещ бременността и е листата с иследванията.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Обменната карта представлява един картон, в който са нанесени резултати от изследванията по време на бремеността. След като лекаря ти е казал какво е необходимо, значи няма да ти е нужен този документ, не се притеснявай. Желая ти леко раждане.

# 4
  • Мнения: 144
Обменната карта представлява един картон, в който са нанесени резултати от изследванията по време на бремеността. След като лекаря ти е казал какво е необходимо, значи няма да ти е нужен този документ, не се притеснявай. Желая ти леко раждане.
[/quoteНаправлението е важно!Желая ти леко раждане и не се страхувай!

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз раждах във ВМИ-Пловдив.Нямах такава обменна карта. Peace

# 6
  • Мнения: 3 537
Аз раждах във ВМИ-Пловдив.Нямах такава обменна карта. Peace
и аз нямах newsm78

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен лекарят ми е дал направление за хоспитализация+ един специален лист/картон/ с изследвания. Щом са ти дали изследванията и направление за болница - всичко е наред.

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Трябват ви последните изследвания на кръв и урина, кръвна група, ако са ви правени в последно време някакви допълнителни изследвания. Ако имате резултатите от тези неща можете да минете и без обменна карта, но за по-сигурно проверете в родилния дом където сте решили да раждате.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
Обменната карта представлява един картон, в който са нанесени резултати от изследванията по време на бремеността.
И аз така мисля. Моята докторка каза, че като отида на 19 за 45-дневния болничен, ще ми даде и обменната карта, а направлението за хоспитализация май ще го напише по-натам. Поне аз така разбрах. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 689
Направлението си е отделно. Обменната карта е картон, в който са нанесени резултати от изследванията по време на бременността.
Леко раждане!

# 11
  • Мнения: 2 677
Вероятно ще ти я даде заедно с направлението.  Peace

# 12
  • Мнения: 5 391
Мисля, че и аз нямах такава карта Thinking

# 13
  • Мнения: 9 050
В обченнат карта освен резултати от изследванията се вписва и допълнителна информация за общото състояние и обстоятелствата около бременноста. Коя поред берменност е, дали имате някои заболявания в семейството, кога ви е била първата менструация, колко е редовна.....такива неща.

# 14
  • Мнения: 1 273
Обменна карта е точно това, което са ти описали момичетата. Аз нямах такъв, защото раждах там кадето ходих на консултации и всички данни за мен и бременността си бяха там  . Ти при този лекар ли ще раждаш? Защото ако е така предполагам, че не ти е нужна обменна карта.

Общи условия

Активация на акаунт