кърмене и спешна контрацепция?

  • 794
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 973
здравейте!знам че вероятно е обсъждано,но в момента не мога да търся
кърмя синът ми,имам мензис редовно от около 4 месеца,не искам да спирам да го кърмя,защото той почти постоянно суче ,когато е с мен
но ...снощи стана фал с презерватива и сега много се притеснявам,още повече,че момента беше горе-долу  подходящ за забременяване ,и цяла нощ се колебаех дали да не прибягна до таблетките за спешна контрацепция(постинор  дуо и новите не знам как се казваха),но съм на ясно че не са съвместими с кърменето ooooh!
от друга страна,ако забременея,със сигурност ще се наложи да направя аборт.. Confused
моля ако някой може да ми предложи алтернатива  или е бил в подобно положение ,да ми пише Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 47 973
никой ли не знае,наистина ми е притеснено?

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз не знам за съжаление, записвам се да видя какво ще ти отговорят момичетата. Може още да кърмят, пият чайче или да вършат други домакински задължения.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 170
Според листовката Постинор дуо може да се използва от кърмачки, но "след констилтация с гинеколог". Ето сайта на производителят им:  http://www.ladypill.com/- на български . Разгледай

# 4
  • Мнения: 47 973
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp  тук гледах ,че levonorgestrel-активното вещество в постинор дуо,не е рисково за детето,и тъй като много ме е страх от забременяване и аборт,го изпих Rolling Eyes
ще кърмя чак довечера,може би ще гледам да го забаламосам тази вечер и д а не го кърмя...
знаех  си че вече трябва да си сложа спирала,но нали с презерватив ...а то какво стана
дано няма ефект върху кърмата,да не вземе да спре от тия хормони нещо...

# 5
  • Мнения: 3 092
Дано всичко е наред! Hug

# 6
  • Мнения: 2 381
Можеш да вземеш Постинор-дуо.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 849
И на мен ми се наложи да го пия, но не кърмя. Обаче аптекарката е питала мъжа ми, кърмя ли. това ме навежда на мисълта, че може би не е добре за детето.

# 8
  • Мнения: 446
А колко време след като е станал гафа може да се пие постинор дуо за да има ефект, на следващият ден може ли?

# 9
  • Мнения: 47 973
А колко време след като е станал гафа може да се пие постинор дуо за да има ефект, на следващият ден може ли?
пише до 72 часа,но най-добре до 12 часа
за кърменето в листовката пише че трябва да се пита лекар и да се пие веднага след кърмене,а не пише че не трябва да се пие
а на сайта http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp  пише че е група 0 и не е опасно за бебето и кърменето  newsm78
аз го изпих,защото мисля че евентуално аборта ще е много полош вариант,но се надявам да не се повтори ,и още този месец си слагам спирала Crossing Armsнадявам се,благодаря ти

# 10
  • Мнения: 127
Привет!Момичета,вчера ми се наложи да взема постинор-дуо.Имате ли представа дали влияе на количеството кърма?Бебето ми е на 9 месеца и го кърмя през няколко часа.Благодаря!

# 11
  • Мнения: 47 973
Привет!Момичета,вчера ми се наложи да взема постинор-дуо.Имате ли представа дали влияе на количеството кърма?Бебето ми е на 9 месеца и го кърмя през няколко часа.Благодаря!
mi na men не ми спря кърмата, нито нямаля, кърмих чак вечерта след като го изпих-пих го сутринта, нямаше му нищо и не бебо, сега само чакам да се убедя че е подействал постинора...

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не влияе на количеството кърма и няма проблем да се ползва при кърмачки в случай на нужда. И аз съм го вземала - не съм правила никакви паузи, кърмила съм както обикновено.

# 13
  • Мнения: 127
Много благодаря!Бях доста притеснена за страничното въздействие на постенор-дуо върху качествата на кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт