За кампанията "Не сте сами"...

  • 579
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Според мен е страшно болезнена тема и трудно се говори за това.

Обаче има неща, които ме смущават в цялата кампания и ми се ще да споделя с вас притесненията ми.
Първо, тази кампания ми се струва доста закъсняла. Вярно, че "по-добре късно, отколкото - никога". В случая май става въпрос обаче за "след дъжд - качулка".
Второ, не разбирам изобщо каква е целта. До кога може да се държи цял един народ екзалтиран, като се изстисква от него болка и съчувствие (понеже са малко всички останали злини тук). Докато ги пуснат? Съдейки по реакциите на Либия, това направо започва да изглежда невъзможно. Или докато... Разбирам мотивирано изразена подкрепа, както стана с концерта. Но да ни залива това всеки ден от телевизора?
Трето, мирише ми на политическо безсилие. Изчерпали са всички ресурси и вдъхновяват народа да свърши тяхната работа. Накрая да не кажат: ми, ето, вие не успяхте, какво очаквате от нас!
Четвърто, пето, шесто...
А може би аз не мога да схвана дълбочината?

# 1
  • Мнения: 343
Съгласна съм. Мобилизацията на общественото мнение /при това може би безнадеждно закъсняла/ не може да компенсира безхаберието и некадърността на управляващите. Къде беше държавата, на която всички плащаме данъци, за да защитава интересите ни, когато са подлагали на нечовешки мъчения нейни граждани? Някои хора трябва да бъдат подведени под съдебна отговорност за неизпълнение на служебните си задължения не поради политически причини, а заради огромната човешка трагедия, която причиниха с бездействието си.
За съжаление не виждам каква полза ще донесе това, че новините започват и свършват с "Нашите медици в Либия..." С митинги и лозунги медицинските сетри няма да бъдат спасени. На мен тази шумна и на моменти френетична кампания започва да ми идва в повече и да ми заприличва на хвърляне на прах в очите, на опит наистина да се прикрие безсилието на държавата да вземе адекватни мерки.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Според мен това е един наистина последен отчаян опит да се обърне вниманието на световната общественост към проблема на нашите медици в Либия, за да може по някакъв начин да окажат влияние върху либийците. Наистина силно се надявам да успее кампанията, защото не виждам какво друго би могло да помогне в случая - след безхаберието на нашите политици и безнадеждно закъснялата реакция от тяхна страна.
Дано най-после свършат нечовешките мъки на 5-те български жени и майки в проклетата Либия!  Praynig Praynig Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 1 074
Дано поне има някакъв ефект...

# 4
Според мен по-голям ефект щеше да има, ако в нощта на Нова година, когато вниманието на всички световни медии бяха насочени към България и Румъния, вместо това светлинно шоу да бяхме запалили всички по една свещ, за да види светът, че въпреки, че имаме повод за радост за приемането ни в ЕС, ние не се радваме. Защото си имаме една болка-нашите несправедливо осъдени медици и се нуждаем от подкрепата на целия свят. Така всички щаха да видят, че това за нас е най-важно и българите сме обидинени от каузата за освобождаването на сестрите.

# 5
  • Мнения: 17 546
Хора какво ще правим, ако все пак тоя изперкал либиец ни затрие хората!? Тези фанатици са луди, всичко може да се очаква от тях! А за кампанията - дано не се окаже "след дъжд качулка"!

Общи условия

Активация на акаунт