Как возите децата в кола в България?

  • 1 415
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Предстои ми пътуване до БГ. Тогава детето ще е на 16 месеца и няма да се побира в кошницата за кола, така че няма да има смисъл да я взимам. Нямам познати които могат да ми услужат със седалка. Чудя се как ще пътуваме в кола след като нямаме седалка. Ние нямаме кола в БГ, така че това ще се случва не много често, но въпреки това ме е страх.
Вие как сте решили проблема със столчето за кола в БГ? Знаете ли дали столче може да се наеме отнякъде за кратък период от време (СБА или някаква друга организация)?

# 1
  • Мнения: 3 367
за София не можах да отккрия рент-а-стол място пролетта на 2005.
в такси- 2те отзад заедно, никой не се кара и го приемат ок шофьорите,но е ужасно гадно;
вървях пеша пове1е,в маршрутки ми се взе здравето;
избщо не е песен това,пеша-близкия парк-такси при голяма нужда и така..
дори да намерите стол1е като не сте с 1 кола е ад,те тежат много,не се зака1ват лесно...

# 2
  • Мнения: 4 399

в такси- 2те отзад заедно, никой не се кара и го приемат ок шофьорите,но е ужасно гадно;


Остави че не се карат и го приемат ОК, ами един ми забрани да си вържа кошницата която специално си носех предния път.  Shocked #2gunfire Друг пък нямал колани отзад, та пак не можахме да я вържем...изобщо за таксита и безопасен транспорт на деца в БГ не искам да коментирам... #Cussing out Но ние можем да ползваме понякога коли на познати, а може и да наемем по някое време.

# 3
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние и досега ползваме в изклюителни слу4аи кошницата, въпреки 4е Тони е по4ти на 2 години. Те са за бебета до 13 кг. Все пак е по-сигурно от нищо, а и са с гръб към движението.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В таксито седи в скута ми. Иначе имахме късмет и намерихме столче от познати.
Между другото в черните таксита в Лондон също се возим без столче, направо с количката влизаме и там си седи детето  Thinking

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ние купихме столче.
ползваме го 1 път в годината, ама решихме, че си струва да го има.

# 6
  • Мнения: 619
Бяхме взели на заем от сестра ми.Племеницата ми вече не го ползваше.

# 7
  • Мнения: 151
ние купихме столче.
ползваме го 1 път в годината, ама решихме, че си струва да го има.

И ние така. Първо, че със столче съм много по-спокойна и второ - щерката не знае що е то возене в кола без столче, свикнала е да е вързана  Simple Smile

# 8
  • UK
  • Мнения: 500
Родителите ми купиха столче на малкия, първия път като си ходихме. А сега с двама малчугана сме наели кола с 2 столчета, за предстоящото ни посещение през пролетта. Рискове не поемам със сигурността и живота на децата си. Моят съвет е непременно да си намериш подходящо столче. Ако си наемете кола, всички фирми предлагат и наем на столчета заедно с колата.

# 9
  • Мнения: 3 880
И аз всеки път много умувам с това сточе и накрая пак не го взимам... Много ми се иска, но като се замисля... колата на нашите е от старата генерация и няма колани отзад, така че и да мъкна седалка от тук тя няма да ми върши работа по предназначение. От време на време се возим и с коли с колани отзад ( на роднини и познати), но това е доста по-рядко. Като цяло избягвам изобщо да се движа много много с кола в България поради ред причини- най- главната липсата на седалка и сигурност за детето ми. А когато се наложи се качвам с колата с много гузна съвест и се моля и този път да минем между капките и да стигнем живи и здрави ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 367
аз съм за стол 200%..ОБАчЕ-за мен не е реално ако нямат кола която да ползват редовно и това столче трябва да се качва на такси всеки път,после да се носи и пр.
затова ходене пеша и близкия парк..

# 11
  • Мнения: X
В момента оглеждам за евтини и здрави столчeта по българските интернет магазини, за да не мъкнем с нас като се прибираме в БГ. Така или иначе основно с кола се придвижвае там, няма как с 2 деца да мъкнем оттук и седалки. Мисля че това е най-практичното решение.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ние си имахме столче преди да дойдем тук - и като кацна в софия си го взимам с мен и преди излитане си го оставям в къщи. А също - нашето тук му се маха облегалката - и седалката се побира в куфар, от големите - и това е решение.

Но моя съвет е да осигурите седалки за децата си - защото там по пътищата наистина е сташно Sad

Успех!  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите!
Не знам доколко е реалистично да купим столче специално за БГ защото бихме го ползвали буквално няколко пъти в годината. А и както по-нагоре сте казали пренасянето му между различни коли не е толкова проста работа. Да не говорим че таксиметровите шофьори сигурно биха ме изритали ако ме видят с такова столче, като знам как реагираха на кошницата ми... Rolling Eyes Така че най-вече ме интересува дали някой е чувал за възможности да се наеме столче.

# 14
  • Мнения: 7 605
И аz 4есто съм се zамислила, 4е рент а стол4е  Laughing  Ще е супер биzнес.

Ина4е по въпроса, аz днес поръ4вам едно стол4е от немски интернет магаzин с доставка директно до БГ. Стол4ето е от годинка до 12 години. Колата на татко ми е с колани отzад и Ще полzваме стол4ето всеки път, като сме в БГ. Вярно, 4е са доста пари zа малко употреба, но със сигурността на детето не правя компромиси  Naughty 

Общи условия

Активация на акаунт