Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5

  • 174 201
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 894
Имах свободно време и пуснах новата тема. Хайде, нека се напълни с още повече плетачки с още по-интересни плетки   bouquet


Ето ги старите ни теми:
тема1
тема 2
тема 3
Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4

# 1
  • Мнения: 498
Хайде аз да се разпиша в новата ни темичка.

Аз не плета много напоследък, та за това не се и включвам, но РЕДОВНО Ви прочитам и се възхищавам на Вашите постижения.

Много ми се искаше нещо за бременни и благодарение на Вас (специални благодарности на Котето) събрах идеи, но имам чуството, че корема ми расте толкова бързо, че едва ли ще му смогна. Освен това наистина бременна ще бъда през лятото, когато ще са ми необходими по-леки дрешки, та отлагам плетенето за мен.

Какво мислите за плетенето на бебешки неща от сега? Май не е много добра идея, а?

От един линк на Палечка се запалих по плетените играшки - петрушки. Направих една кукла - мартеничка, но набързо я подарих преди да снимам. Останах очарована от подробното описание и от идеите, които хрумват в процеса на плетене - главичка, ръчички, дрешка и ето ти незаменима играчка. Пък и се харесва на децата, което действа много вдъхновяващо, та може би нещо такова ще започна да правя отново.

В края на предната темичка забелязах много готини жилетчици. Поздравления, че ги споделяте, някой ден ще се възползвам и от тях.

Много целувки!

# 2
  • Мнения: 641
Snejana_G, и на мен не ми се плетат дрешки откакто видях играчките Grinning.

Можеш да плетеш играчки, с различен пълнеж.
Скоро  Mr. Green ще започна малка топка за племеницата, мисля да я пълня с ориз.
Ако ти се занимава може и нещо от сорта да измайсториш:




Бих оплела и... как се казва newsm78, нещо, което се закача на креватчето, с много джобчета, в които държиш  играчки, кърпички и други дреболии Grinning.


За сега "мъча" една шапка за малката, ама нещо все не ми харесва и няколко пъти я разплитам, ще търся готов модел май...
И едно одеяло съм харесала, за по-натам Grinning.

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 19:37 от Палечка

# 3
  • Мнения: 1 608
Даммм интересни модели на жилетки. Обаче аз съм се забила с пончото и то съвсем тематично - плета, разплитам.......... Sad

# 4
  • Мнения: 641
Ето го "нещото":


Още една идея:


# 5
  • Мнения: 4 176
Да се запиша в тази тема. Не мога да плета. т.е. когато живеех в чужбина една позната ми заплиташе ластеците и по едно английско списание- "Sandra" оплетох 2 пуловера. Страхотно беше обяснено бримка по бримка. Иначе сама се сетих как да завърша бието с обрач без шев. Много се гордея. От тогава минаха повече от 10г. и нищо не е останало в главата ми.
Преди малко попаднах на този изключително интересен сайт. Ако вече някой го е дал, моля за извинение.
http://learntoknit.lionbrand.com/

# 6
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Запис,после ще пиша

# 7
  • Мнения: 3 810
Палечка супер идеи!!!
Ние с нашите играчки... но ми се струва че там човек повече може да импровизира и проявява творчество. Не че ми се удава- харесва ми!

# 8
  • Мнения: 616
Не ми се плете много напоследък ,но идеите ви са страхотни и затова се записвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 480
Да се запиша и аз, че редовно следя темата, въпреки че рядко захващам да плета нещо, но човек като ви види творенията, се вдъхновява Simple Smile
Плете ми се като че ли пролетна ефирна блузка и ако си харесам моделче, бих се захванала newsm78

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Записвам се, ще гледам и дано се мотивирам, много искам  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 550
Заших пуловерчето. Остава да му оплета нещо на 1 кука около бието. Обяснението е на немски, не че е проблем, но трябва да си нагодя терминологията към българските понятия "нисък, висок пълнеж" и т.н. Пада едно ровене в интернет и по списания, не си е работа. Но скоро ще имам какво да снимам. За щастие размерът е голям, та ще го носи другата зима. Че майка му докато се накани и дойде пролетта.
Чудя се дали да сътворя и аз някаква ефирна жилетка за лятото или да започвам отсега зимния пуловер за мен, че с тия темпове.............

# 12
  • Мнения: 1 072



letia6tata_krava  мисля,че тази плетка не е сложна.Първо се започва със  синджир и втория ред от всяко синджирче се вадят четири пълнежа като последния се завършва във следващото синджирче.Третия ред е синджир като се захващат само първите пълнежи от втория ред.Не знам дали можах да го обясня добре,но ще се опитам и да го начертая.


Летящата, така както аз го виждам устройва ли те?

Момичета, дайте някой моделче за дамска лятна жилетка може и на една кука, но да не е с цип или копчета отгоре до долу като на пенсионерка Mr. Green

Аз и чантата се пренасяме в тази тема.  Grinning  Ще я мъча аз. 

# 13
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Плете ми се като че ли пролетна ефирна блузка и ако си харесам моделче, бих се захванала newsm78

И аз искам да изплета на малката такова пуловерче,но нямям идея за модел,а и не сьм плела никога.Приемам идеи,но даса на 2 куки.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 16:55 от niunia

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Даммм интересни модели на жилетки. Обаче аз съм се забила с пончото и то съвсем тематично - плета, разплитам.......... Sad

И аз съм на тема пончо  Mr. Green Mr. Green
Стигах до половината и разплитам. Няма да казвам колко пъти.
Добре че е за госпожичка и не се налага да разлитам много. Мисля обаче че вече го поспретнах. Като финализирам ще се похваля.

Общи условия

Активация на акаунт