Споделете опит

  • 934
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Синът ми до преди една седмица беше на антибиотик-Аугментин.Симптомите за които му беше изписан бяха:темп. не много висока,вътр. хрема,кашлица,явно от секрета,който се стича отвътре.Освен АБ,давах Нурофен,Амброксол,вита.С,Капки Виброцил,Салций.Една седм. можахме да остискаме да сме здрави и сега отново пак същите симптоми.Не мисля,че се е заразил от яслата,а просто нослето му остана запушено и секрета отново се е стичал отвътре и от там идва отново същия проблем ooooh!
Вчера извиках на визита същото Педи,което го прегледа и каза,че леко му е розово гърлото,имаше Т-също не висока 37.1 и отново хрема,но вътрешна .Не ни изписа АБ,каза да давам Нурофен два пъти,Осцилококцинум,капките за нос ги смени-едните са:Макситрол,а др. са от ония черните-коларгол мисля,че бяха-два пъти по 2к. и от двата вида  ,Зиртек табл. по половин вечер два дни и за мазане Пулмекс Бебе,което съдържа някакви етер.масла-мажа му вечер гръбчето,зад ушичките,петичките и над гърдичките.Това му изписа.Отхвърли категорично медът,защото я попитах мога ли да му слагам в нослето,защото можел да получи алергия,в тази лигавица НЕ!Иначе не ми вдига за сега висока Т,но гласът му е променен,а искам детето да си го пусна на ясла,защото имаме тържество,пък и там се чувства много добре.Ако някой има повече опит,моля  ми дайте и др. съвете ,с които мога да облекча болката и простудата на детето си.Притеснявам се,да ли това ще отмине без АБ и как newsm78

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 14:20 от ivalina73

# 1
  • Мнения: 4 392
Зави ми се свят, като изчетох всички лекарства, които си дала.
Дъщеря ми е пила Аугментин веднъж. Пи го цели 10 дни, без никакъв ефект. Rolling Eyes

А със зъбите как е детето? При дъщеря ми тогава се оказа, че и никне зъб.

# 2
  • Мнения: 537
И при нас е абс. същата картинка, но ни никнат кучешките зъби. Гласът е променен и давам хомеовокс за ларингса, също и капки зиртек за секрецията. Вече не кашляме, но гласа си е още метален при рев. пробиха ни 3 зъба, чакаме последния с нетърпение.

# 3
  • Мнения: 2 237
И на мен ми се зави свят от всички лекарства кито си дала...Защо бе жена ?В случая АБ май не е подействал,просто защото не еимало на какво ! Само е подтиснал имунната система и ето че детенцето е недоизлекувано.Аз не съм лекар,но от мнооого време не съм давала АБ на детето си,въпреки настояването на лекарите.Повярвай ми,организма и някак сам свикна да се справя за два-три дни.
Не знам какво да те посъветвам,освен да ти кажа че подобно състояние при дъщеря ми минава само с чайчета и нурофен.Всеки си познава детето и знае от какво би се оправило.Дано намериш правилния начин и детенцето скоро да се оправи !  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 005
Зави ми се свят, като изчетох всички лекарства, които си дала.
Дъщеря ми е пила Аугментин веднъж. Пи го цели 10 дни, без никакъв ефект. Rolling Eyes

А със зъбите как е детето? При дъщеря ми тогава се оказа, че и никне зъб.Ами никнат ни 4 зъба едновременно-двата са кучешки,а др. два са предкътници ooooh!Мислиш ли ,че може да е от това newsm78А,промяната на гласа?Педито,каза че е ларингит Rolling EyesОх,незнам вече-дано се оправи Hug

# 5
  • Мнения: 2 005
Tedi,това хомеовокс какво представлява?На хомеопатична основа ли е?Мога ли да го взема да го пие синът ми,ако евентуално не му мине,защото Педито каза,че има ларингит newsm78Скъпичко ли е?Доволна ли си от него?

# 6
На моето дете при такива симптоми хомеопат ни изписва беладонна 9CH /за гърло/ и пулсатила30CH за доизлекуване на секрета, но????? нали знаеш че всички деца са различни

# 7
  • Мнения: 537
Хомеовокс е хомеопатично, струва около 4 лв и има много таблетки. На мен лекарката ми го изписа. Посъветвай се и ти с твоята.
Виж дали не е от зъбите, при нас имаше много слюнкоотделяне и от там се получи кашлица. лСега с капките зиртек намаля. Пиеме ги 2 х 3 капки, защото те по принцип са за алергии.

Успех. Консултирай се пак с лекарката!

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 16:01 от Tedi_

# 8
  • Мнения: 4 392
Зави ми се свят, като изчетох всички лекарства, които си дала.
Дъщеря ми е пила Аугментин веднъж. Пи го цели 10 дни, без никакъв ефект. Rolling Eyes

А със зъбите как е детето? При дъщеря ми тогава се оказа, че и никне зъб.Ами никнат ни 4 зъба едновременно-двата са кучешки,а др. два са предкътници ooooh!Мислиш ли ,че може да е от това newsm78А,промяната на гласа?Педито,каза че е ларингит Rolling EyesОх,незнам вече-дано се оправи Hug
Нямам спомен да и се е променял гласът. Но всички други признаци Симона ги имаше при зъбоникнене. От толкова много лекарства може и беля да докараш. Хомеовоксът е за загуба на гласа, но не самолекувай.
Ако имаш възможност, заведи детето на класически хомеопат. Ще ти назначи подходящо за детето ти лечение.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 005
Благодаря ви от сърце HugАко утре не е по-добре ще го заведа на специалист.Но за сега нещата не са се влошили..Температурата е 37.Той е жизнен и не спира да лудее JoyБлагодарности на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 427
Йоана има същите симптоми.Също сме на Аугментин, но кашлицата й стана ужасна.Изписаха ни Флавамед, но като че ли се вложи .Не може да спи от кашлица.За спадналия глас ни изписаха калциев глюконат, но аз не го давам.И хремата се усилва.И аз като теб не знам какво да правя вече SadПреди година по същото време беше пак така.Избиват й кучешки зъби, но не мисля, че е от това.

Общи условия

Активация на акаунт