За болничните да ви попитам - работещите

  • 567
  • 8
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Има ли някоя от работещите мами, която е излизала в болнични и си е получила обезщетението от НОИ. Ей това ми е въпроса.
Много ми е мътна новата система. Миналия месец няколко дни бях в болнични и това съответно веднага се отрази на заплатата   Rolling Eyes  Обаче още януарските болнични не са изплатени на колегите, та искам да питам - някой получил ли ги е и до колко време от подаване на болничния в НОИ  Tired Tired

# 1
  • Мнения: 227
Здравей! мои познати и колеги също още  не са получили парите си, много е тъпа тази нова система - точно зимата, при високи сметки, при върлуващи грипове хората да останат без средства.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 585
   Eeeх, трудно се вземат пари от държавна институция. Когато ми вземат данъци и осигуровки ми ги вземат още преди да съм си видял фиша. И аз чакам. Да не говорим какво става със защитата на личните ни данни. Егенета, номер на личните ни карти, бикове и айбани се разнасят.

# 3
  • Мнения: 899
Ян Бибиян, ще те разочаровам, но личната лекарка ми каза, че болничните от януари, ще ги дадат през март  Tired Но моите шефове решиха да ни изплащат целите заплати, а когато от НОИ ни дадат парите, тогава да им ги прехвърляме ние. Можеш да пробваш с такава уговорка.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
а тия от март,кога ще се изплащат - през лятото ли? #Cussing out
по принцип ли ще се бавят всеки път по два месеца, или просто още не са влезнали в крачка? newsm78

# 5
  • Мнения: 7 110
Umbra, браво на шефовете ви за взетото решение.

 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156134.0

# 6
  • Мнения: 1 616
Аз от Нова година насам два пъти боледувах и още не съм си получила парите. При нас се чу даже за още по-голямо закъснение - април или май...

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Ян Бибиян, ще те разочаровам, но личната лекарка ми каза, че болничните от януари, ще ги дадат през март  Tired Но моите шефове решиха да ни изплащат целите заплати, а когато от НОИ ни дадат парите, тогава да им ги прехвърляме ние. Можеш да пробваш с такава уговорка.
Не става Wink С държавата к'ви уговорки. На края на месеца на касиерката трябва да и излезе баланса  Sad

Umbra, браво на шефовете ви за взетото решение.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156134.0

Брееей, проспала съм темата. Хем пуснах търсачката.

Направо ме втересе от прогнозите. Щом януарските ще ги всемат март - февруарските през юни ли ще си ги вземем. Да не говорим, че ако примерно си взел авансово някаква сума, а вземеш че се разбоолееш дълготрайно, ще трябва да връщаш .... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 8
Какво да Ви казвам за болничните?!През януари боледувах една седмица и като си видях заплатата този месец лошо ми стана.Отрязали са ме толкова яко, че просто нямам думи.И един бог знае кога ще ми ги изплатят.Слушам от тук от там, че докато стигнат до теб,остават наполовина. А ЧЕСТИТО! И пак се разболявай,ако си нямаш друга работа.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт