Детето ми вече дъвче!

  • 881
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
Откривам тази тема с намерението да изкажа огромната си радост, да споделя опит и да успокоя други с подобен проблем.  Stop Синът ми не можеше или отказваше да дъвче, давеше се и повръщаше, което мен от една страна ме нервираше , а от друга силно ме тревожеше. #Cussing out Поради тези причини съм публикувала и тема: тук . Praynig Проблема беше разрешен за първите два - три дни престой в яслите. Ако съм предполагала, че ще се научи да дъвче в яслите, щях да го дам по-рано. Може би покрай другите деца, човека се научи и сега постоянно яде нещо - вафли, бисквити, суджук и други колбаси, а преди му беше трудно дори с царевична пръчица. Със съпруга ми сме страшно благодарни на персонала на яслите  bouquet и сме направо удивени от това, че сина ни се храни нормално. #Crazy Близките ни се шегуват, че са ни сменили детето в яслите, тъй като и те не могат да повярват. Пък той иначе си е на мама мушмурока,  Joy Joy Joy само дето се храни нормално като всички.

# 1
  • Мнения: 7 723
Винаги съм била на мнение, че децата, които ходят на ясла се развиват по- бързо  Thinking
Там борбата за оцеляване е силна  Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Обнадеждаваш ме много, тъкмо търсех информация за същия проблем който имам с Мони. Тя ходи на ясла от 10дни, там яде вече на обяд, лелите казват че си хапвала от повечето храни; но вкъщи продължава да няма никакъв интерес към непасирана храна, стои покрай нас докато вечеряме, но изобщо не посяга към нищо да си вземе. Притеснявам се с какво да я храним докато е в къщи, искам да спра да й пасирам, но тя не дъвче а гълта направо и се задавя. Освен това, много избира по външен вид, ако не е заинтригувана, изобщо не поглежда нещото...
Дано и при нас яслата помогне Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 3 359
Е, честито ви дъвчещо мушмороче Simple Smile
Дъщеря ми не е имала този проблем, но предполагам, че ви е било трудно- надявам се това инфо да е било полезно за други с подобен проблем.

# 4
  • Мнения: 2 897
Честито дъвчещо човече!Радвам се за вас,дано темата помогне с информация и на други с проблем като вашия Peace

# 5
  • Мнения: 2 891
Голяма работа е яслата! Ха честито! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46 430
И София започна да дъвче някъде на тази възраст, но не знам на кой да благодаря, защото не е ходила на ясли  Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 227
И София започна да дъвче някъде на тази възраст, но не знам на кой да благодаря, защото не е ходила на ясли  Mr. Green
А как започна да дъвче, каква храна й предлагаше, нещо повече можеш ли да ми кажеш, защото все пак не мога да разчитам само на лелите в яслата да я научат

# 8
  • Мнения: 46 430
От 6 месечна й предлагах плодове на парчета, но все се давеше Crazy после солети към годинка, единствено с тях и с хляба се справяше горе долу. Храната пасирах до гладко, иначе директно я плюеше Sick От време на време предлагах непасирано от моята чиния и в един момент прояде- изведнъж стана. 

# 9
  • Мнения: 6 461
Откривам тази тема с намерението да изкажа огромната си радост, да споделя опит и да успокоя други с подобен проблем.  Stop ...
Браво и честито Hug
Наистина ,когато децата са в колектив научават нови и нови работи.Попиват ги бързо ,понеже гледат едно от друго... Wink
В много от случайте удивяват нас родителите Mr. Green

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Честито и от мен!И Тери по-често не дъвче,но след 2 месеца тръгва на ясла.Дано и при нас има същия успех.

# 11
  • Мнения: 3 499
И моята беба още не може да се справи с по-твърда храна.Да се притеснявам ли? Питам, защото майките с деца на нейната възраст вече дават ябълки и бисквити. Веднъж й дадох ябълка и тя се задави. Кога трябва да почнат да дъвчат храна? Тя е с 3 зъба  Confused

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И София започна да дъвче някъде на тази възраст, но не знам на кой да благодаря, защото не е ходила на ясли  Mr. Green

Хе, пък моята още на годинката дъвчеше много хубаво, а за ясли не бяхме и помисляли  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт