Eдно въпросче за детските!

  • 523
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Кажете ми, вярно ли е, че детските се получават от месеца, в който съм подала документите за тях, предходните месеци след раждането, наистина ли се губят?
Защото: Аз родих октомври, но документите за еднократната помощ, детските и майчинството подадах чак декември 04, и то защото една кокона в социалните ми каза, че ако си подам документите за детските  декември от тогава ще започнат да се изплащат, а октомври и ноември се губели, защото не съм била ги подала веднага след раждането. Доколкото знаех, пък и всички мои приятелки и познати с деца казват, че се изплащат всичките от момента на раждането. Не че тия 18лв са цяло състояние, но защо да ги оставям на държавата и на тия в социалните, ако ми се полагат. Наистина ли ги губя? това да не е някой нов закон, знам ли.

# 1
  • Мнения: 343
Да, вярно. Детските се плащат от месеца, в който си подала документите. Преди се получаваха със задна дата, но вече не.

# 2
  • Мнения: 2 609
Цитат на: mishka
Да, вярно. Детските се плащат от месеца, в който си подала документите. Преди се получаваха със задна дата, но вече не.

Да и на мен точно това ми обясниха.

# 3
  • Мнения: 1 289
Да, за съжаление. Законът не е нов. Действа от 2000г. ако не се лъжа, но преди около година му правиха някакви поправки, където се уточняваше това.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
да
аз родих ноември
дадах док.декември и от тогава ми ги изплащат

# 5
  • Мнения: 2 040
Ясно! Хубаво беше да си изясня този въпрос!
Благодаря ви!

# 6
  • Мнения: 1 289
Цитат на: catnadeen
аз родих ноември
дадах док.декември и от тогава ми ги изплащат

Така е по закон. Детските се изплащат от месеца, следващ месеца на раждането, защото вече не ги изчисляват за дни , а плащат за цял месец.Но се плащат от месеца, в който си си подала молбата. Преди по УНР ги плащаха от датата на раждане и следваха едни бесни сметки. Нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт