Чайче за разхлабване на бебе "Блемил L"или друго подобно!

  • 2 923
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета имам три месечно бебе, което е със запек (изцяло сме на АМ) по 3-4 дни и накрая го изаквам с термометърче, но ен ми се иска така и чух за това чайче. Било на Милупа, но никъде в Дианабад не го намерих по аптеките. Ако някоя знае откъде да го купя да ми каже. Лошото е, че не е имало скоро внос и затова трудно се намира. Или ако знаете някое друго чайче. Въобще как се справяте с този проблем? А Дуфалак как се дава? Да кажа, че не давам все още сокчета и пюрета.

# 1
  • Мнения: 8 505
Нямам идея къде можеш да го намериш.
Не е на милупа,а на Ордеса.И се казва Блевит Л,а същата фирма прави млека Блемил.
Така изглежда чаят.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Добре коригирам се - търся Блевит Л!

# 3
  • Мнения: 9 050
На 3 месеца можеш да му даваш Фризовом ( няма проблем от смяната. Това мляко се дава при проблеми). Нутрлон комфорт има аналогично действие за запека. Също така повече течности. Стефан не пиеше вода, затова му правех от чайчетата на Хип с копър ( ефект против колики няма, обаче поне поема течности ). Освен това аз на тази възраст, точно заради запек започнах да му давам пюре от сини сливи на Гербер или от круши на същата фирма. Действат много добре. Давах само по няколко лъжички, докато свикне.

И масажчета на корема. Масажирах го при почти всяко сменяне на памперса.

Иначе за този чай не съм чула да има кой знае какъв ефект. Моя приятелка, на която дъщеричката има такъв проблем го ползва, но не беше доволна. Млеката обаче имат ефект.

# 4
  • Мнения: 140
Когато Габи се запече в първите дни след захранването давах чай на Хип-на кутията пише: "Детски чай с билки".На нас ни помогна

# 5
  • Мнения: 2 208
Никола след като се роди имаше доста проблеми с акането. Този чай наистина помага.
Дуфалак съм давала в една кафена лъжичка със съвсем малко водичка. И педиатърката ми препоръча да го държа по-дълго обърнат по корем (няколко пъти през деня между храненията).
Акането се оправи чак след като го захраних!

# 6
  • София
  • Мнения: 293
от чая "Блевит Л" продават в магазин "Малкия принц" - близо до входа на Южния парк

# 7
  • Мнения: 6 461
Можеш да му даваш топла водичка и да правиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка.
За Дуфалака мисля,че най-добре ще е да се посъветваш с педката.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета благодаря ви за отговорите. А за смяната на АМ малко ме е страх на моя глава и ще питам лекарката (от която обаче хич не съм доволна), защото съм сигурна, че е от НАН-а. Казаха ми и да сваря 2-3 сини сливи и да му давам водичката от тях та се чудя дали да не го направя и това newsm78Какво ще кажете някоя пробвала ли го е? 

# 9
  • Мнения: 5 362
Можеш да му даваш топла водичка и да правиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка.
За Дуфалака мисля,че най-добре ще е да се посъветваш с педката.

Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Давала съм го този чай и на Марти му помогна, като дозировката я правех с половин лъжичка по-силна от това, което пише на кутията.

# 11
  • Мнения: 9 050
Момичета благодаря ви за отговорите. А за смяната на АМ малко ме е страх на моя глава и ще питам лекарката (от която обаче хич не съм доволна), защото съм сигурна, че е от НАН-а. Казаха ми и да сваря 2-3 сини сливи и да му давам водичката от тях та се чудя дали да не го направя и това newsm78Какво ще кажете някоя пробвала ли го е? 

Можеш и това да направиш. А има и сок от сини сливи. Без захар е. Можеш да даваш и само по няколко лъжички.

Колкото до смяната на АМ, тези за които съм ти писала няма да навредят. Те са специално за такива случаи разработени. Това не е като да смениш изцяло НАН с Милумил примерно. Те се дават при проблем. Като мине проблема, пак можеш да си даваш НАН, ако желаеш. Но, разбира се, консултирай се и с лекарката. Тя може да ти препоръча и да смесваш млеката. Това знам, че се прави при деца, при които проблемите са по-продължителни.

Иначе за НАН съм чувала много хвалебствия, но аз го давах само 10 дни, защото на малкия не му понесе желязото в него и имахме проблем с това. Не на всички деца понася това мляко.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 634
Момичета благодаря ви за отговорите. А за смяната на АМ малко ме е страх на моя глава и ще питам лекарката (от която обаче хич не съм доволна), защото съм сигурна, че е от НАН-а. Казаха ми и да сваря 2-3 сини сливи и да му давам водичката от тях та се чудя дали да не го направя и това newsm78Какво ще кажете някоя пробвала ли го е? 

Само да ти кажа за млякото Фризовом,че не на всички деца действа по един и същ начин-моето се запече от него.Така че не те съветвам да рискуваш със смяната.Чаят наистина помага,аз съм му давала няколко пъти и останах доволна.Дано да успееш да го намериш.

# 13
  • Мнения: 339
днес видях да продават чайчето в аптека Санита срещу военна болница

# 14
  • Мнения: 1 455
Пробвай с чай първо.
Моите деца и двете много се запичаха,сина ми не е спал по цели нощи,докато не се изака.Дъщеря ми съм я пробвала с всякакви млека,включително и лечебните за разхлабване и пак не можеше да се изходи.За мен решението беше Дуфалак.Давала съм им около 3-4 месеца,докато не се захраниха с обща храна.От там вече нямах проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт