Кашлица? Въпросче към майките в Канада

  • 2 139
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Ох, момичета моето девойче(8 месеца)днес се разкашля и се чудя какво да я правя. Няма  да ви обяснявам как стоят нещата с докторите тук- вие си знаете. Дайте акъл  моля,какво да я правя. Дали да тичам до аптеката за сироп без рецепта Thinking ? Или да  се опитам да се добера до доктор все пак Confused:  Някой  знае ли  добро детско сиропче за кашлица?
За каката, едно време в Бг,   имах изработена схема и действах, но това малкото фъстъче (да е живо и здравичко) се разболява за първи път и не съм се ориентирала още Embarassed

# 1
  • Мнения: 4 244
Иzвинявай че оттука се намесвам, ама не можеШ ей така да купиШ сиропче - ми те са раzлични типове каШлица и са раzлични медикаментите вътре.
Един простичък съвет от мен
Намажи му на детето гърдичките с прост пчелен мед и му  сложи една салфетка отгоре.
Така 2 дена и да видиШ че помен няма да има от кШлица, zаради антибактериалното и отхрачвЩо действие на меда.
Така лекувам моите деца от бебета
пробвай и не се юркай по лекари

# 2
  • Мнения: 43
Мерси много, Дебеланке,
 тъкмо  се канех за някой "бабин илач" да питам, че изобщо не ги разбирам тия методи.  нали с каката в Бг  при най -малкото все до поликлиниката тичах Embarassed . Сега се налага сама да се оправям и се чудя. иначе и на мен не ми се купуват да моя глава лекарства...ама знам ли Confused:

# 3
  • Мнения: 182
И ние сма тоя хал. Аз се престраших да ида на лекар, горе-долу за да съм сигурна, че гърдите са чисти. Казаха ми да овлажнявам въздуха, по този повпд една голяма тенджера с лайка (свекървата каза и сода да съм сложела) непрекъснато ври на печката. Даже вечер нося тенджерата  и в спалнята. Мен ме болеше гърлото, та и аз усетих че добре се отразява. Повече течности трябва да се дават. Старая се да позатоплям водата, която му давам и слагам няколко капки лимон в нея (синът ми обаче е на 17 месеца). Освен това, когато го излъжа давам чай с лимон и мед. Сутрин сме на по-течна попара. Казаха ми едно чайче пак от лимон: в 1/2л. вода се сваряват 2 лимона разрязани на 4.
Дано бързо оздравеете, поздрави.

# 4
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Joy
Мерси много, Дебеланке,
 тъкмо  се канех за някой "бабин илач" да питам, че изобщо не ги разбирам тия методи.  нали с каката в Бг  при най -малкото все до поликлиниката тичах Embarassed . Сега се налага сама да се оправям и се чудя. иначе и на мен не ми се купуват да моя глава лекарства...ама знам ли Confused:

Много се радвам да помогна.
Що се отнася zа бабини илачи питай винаги, можеШ и на лично съобЩение

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Joy
Ох, момичета моето девойче(8 месеца)днес се разкашля и се чудя какво да я правя. Няма  да ви обяснявам как стоят нещата с докторите тук- вие си знаете. Дайте акъл  моля,какво да я правя. Дали да тичам до аптеката за сироп без рецепта Thinking ? Или да  се опитам да се добера до доктор все пак Confused:  Някой  знае ли  добро детско сиропче за кашлица?
За каката, едно време в Бг,   имах изработена схема и действах, но това малкото фъстъче (да е живо и здравичко) се разболява за първи път и не съм се ориентирала още Embarassed


Сигурна ли си, че е истинска кашлица? Може би има хрема и просто изкашля секретите, които се стичат от нослето. В този случай не е нужен сироп за кашлица. По принцип са ти казали - овлажнявай въздуха, капи физиологичен разтвор в нослето и при нужда давай Тайланол.

# 6
Мерси, момичета,
ами не, не съм сигурна дали е истинска кашлица, не съм лекар ама май ще се наложи да се пообразовам в тая посока Shocked . А иначе мъничето няма хрема, но може пък и директно да се стича  назад и оттам да е кашлицата както казва Лаура,знам ли Thinking
Айде чао и да сте здрави Simple Smile

# 7
Joy,az hodih da pitam za nakakvo siropche za leka kashlica i mi kazaha,che pod 2 godini ne davat siropcheta bez recepta(ne che ne mojesh da si kupish nyakoe ot siropchetata,koito se prodavat bez recepta,prosto pod tazi vazrast kazaha,che e hubavo lekar da vidi deteto,za da  e sigurno,che gardichkite sa chisti.
Az hodih pri nashiya lekar.Preslusha i kaza,che sme chisti.Dade ni mostra na "Dimetapp",za proba.(no nashata beba beshe togava na 21 meseca,vse pak po-golemichka...)
Ot Bg mi donesoha skoro "Prospan"-tova e ekstrat ot brashlyan.Mnogo efikasno neshto.Znam,che dosta Bg mami go izpolzvat tuka...ama si go nosyat ot BG.(obache ,kato cheta ,i nego go davat za deca nad 1 godinka.
Ako oshte kashlyate,ya vse pak posetete doktora....
I da ozdravyavate barzichko vi pojelavam.... Grinning

# 8
ох, като ви чета  и май решавам наистина да се обадя в клиниката.  Стискайте палци да ми дадат час поне за ден през  близките 2 седмици Confused

# 9
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
ох, като ви чета  и май решавам наистина да се обадя в клиниката.  Стискайте палци да ми дадат час поне за ден през  близките 2 седмици Confused


А бе хора, какви две седмици???? Вие наистина ме учудвате! Ти къде живееш (в кой град/провинция имам предвид)? Аз отивам директно при личната си лекарка и чакам докато ме приеме, ако детето ми е болно! Ако е спешен случай - отивам в бърза помощ; ако е в извън работно време - в walk-in clinic. Не мога да разбера защо някой чака 2 седмици за да бъде видян от лекар, когато става въпрос за остро заболяване. Ако става въпрос за консултация или нещо хронично -да, но при остри заболявания обикновено се действа веднага, най-много до 1 ден. Убедена съм, че няма фамилен доктор, който ще ти даде час за след 2 седмици, след като си с остро заболяване.

# 10
Joy тук на деца под две години не дават сиропи за кашлица.Ако е наистина много сериозно се обаждай на ли4ния лекар, а ако имате педиатър още по добре.Длъжни са да те приемат веднага.Наи добре е да кажеш ,4е детето има и температура.Така ще те приемат по бързо.Не видях в кой град си , но тук в Уинипег има детска клиника със спешен кабинет.Ако педиатъра не е на разположение те приемат там.Провери при вас няма ли също такава.А ина4е ако кашлицата не е толкова страшна пробвай с бабините рецепти които ти дадоха другите моми4ета.Успех.

# 11
  • Мнения: 10 248
zdrawejte i az se zachetoh waw washata tema poneze i nie sme na sashtia hal. detence kashli ima sopoli, no doktorkata kaza za lekarstwa zabrawi. w nosa oushan sprej i chistene s pompata, wecher kato go kapia da slagam w koritoto efkaliptowo maslo da se izpariawa dokato go kapia, pod glawichkata da mu sloza wazglawnica dokato ozdrawee i s trista zora mi izpisa niakakw sirop deto ot aptekata ni go prigotwiha ne e po raftowete ot wan-RONDEC-DM DRops. Ama koi znaj kakaw efekt ne wizdam ot nego. OSwen towa s tati go raztriwame s rakia wecher sled baniata no to mnogo ne pomaga sega shte probwame s med kakto ste pisali dano stane neshto, samo che ne znam niama li da se oklepa wsichko do sutrinta Shocked  Embarassed

# 12
не мажете децата си с мед!!!!!!!и аз така слушах съвет от приятел, та детенцето ми беше с жесток, грозен и сърбящ обрив под формата на салфетка, който седя две седмици. При това тогава беше на 2 години. А и толкова малко човече си е редно да се чуе от лекар

# 13
  • Мнения: 10 248
maleee ti sawsem me otchaia towa mi biaha poslednite nadezdi s meda. znachi shte si kashliukame dokato mu mine. ako biahme w BG do sega 10 pati shteshe da e pil antibiotik. tam nali wsichko s antibiotici se lekuwa. interesno ne moga da razbera zashto i poradi kakwi prichini tuk ne se dawat lekrastwa w izobilie na decata. mnogo mi e liubopitno.

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: vici75
maleee ti sawsem me otchaia towa mi biaha poslednite nadezdi s meda. znachi shte si kashliukame dokato mu mine. ako biahme w BG do sega 10 pati shteshe da e pil antibiotik. tam nali wsichko s antibiotici se lekuwa. interesno ne moga da razbera zashto i poradi kakwi prichini tuk ne se dawat lekrastwa w izobilie na decata. mnogo mi e liubopitno.


Имам няколко коментара:
1) НЕ мажете детето си с ракия! Спиртът (вкл и ракията) загрява кожата, води до разширяване на кр. съдове и се резорбира от организма, т.е. вие си напивате детенцето всяка вечер!; това е особено валидно след баня, когато кр. съдове допълнително са разширени от топлата вода.
2) В Канада също се изписват антибиотици, но само когато е нужно! Например за да ти изпишат антибиотик при възпалено гърло правят тест за стрептококова инфекция. Ако има ссериозни съмнения, че е такава инфекция може да се направи моментен тест, к. не е съвсем точен, но е достатъчно информативен (взема се гърлен секрет и се изследва веднага). Ако теста е положителен се изписва антибиотик, ако не - очаква се резултата от другия тест (ако е взет такъв) и тогава се действа.
3) Зависи каква е кашлицата, но ако не е в резултат от бактериална инфекция дори и да ви изпишат антибиотици няма да има подобрение. Вирусите не се влияят от антибиотици.
За меда - аз също не бих ползвала при дете под 2 години, но всеки си решава сам.

Общи условия

Активация на акаунт