размерите на бебето в края на бременноста?

  • 10 120
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте момичета,

искам да ви попитам колко максимум горе-долу достига размера на главичката на бебето в девети месец?

интересувам се защото ми казаха 4е съм с първа степен тесен таз и още от сега /в 37 седмица съм/ ми казаха, 4е бебето мнооооооооооого трудно ще излезе нормално. /при последен преглед в 36-та седмица на4алото BPD му е 8.88 newsm78/..тва голямо ли е?

И дали ще може да ми кажете кое съкращение за какво е от  ехографските данни: OFD, APD, TAD,MAD, FTA, Percentile .../бях намерила някъде в нета сайт с описание кое за какво е, но сега немога да го открия Cry/...........иначe със BPD, FL, AC, HC съм наясно.

Мерси  Hug

# 1
  • Мнения: 545
Супер полезна тема, браво Делена. За съжаление не мога да ти отговоря, но ще съм ти благодарна, ако ми разясниш какво BPD, FL, AC, HC означават.

# 2
  • Мнения: 223
Супер полезна тема, браво Делена. За съжаление не мога да ти отговоря, но ще съм ти благодарна, ако ми разясниш какво BPD, FL, AC, HC означават.

здравей "lga" Hug
BPD - диаметър на главичката
FL - дължина на бедрото на бебчо
AC - обиколка на коремчето
HC - обиколка на главата

  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 276
А някоя от вас знае ли в кои седмици горе-долу колко е нормата за тези параметри?

Предполагам, че е и индивидуално до голяма степен, но има и задължителни размери, които трябва да се достигнат, сигурно.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
ето таблица с размерите: http://9monate.qualimedic.de/articles/read.php?article_id=1657
delena май наистина е голямо виж тук за 40 седмица дават между 88 и 100 мм., само че нали знаеш, че нищо не е сигурно докато не се роди, няма гаранция, че е измерено точно.

# 5
  • Мнения: 4 784
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно

# 6
  • Мнения: 545
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно
Момичета, притесних се!  Outta JointВ понеделник ходих на ехограф - на бебето BPD e 9.58. Никой не е отворил и дума за секцио, освен това още не са ми мерили таза. Аз естествено нали не знам какви са тези абревиатури, не съм си и помислила да питам. Само ми казаха, че бебето е между 2890 и 3200 г.

# 7
  • Мнения: 1 132
При мен в 38 г.с BPD беше 10.1, родих нормално в първия ден на 42 г.с  с епизотомия. Обиколката на главата беше 36 см. 

# 8
  • Мнения: 223
на бебо в 37 седмица му беше 9,29 BPD - секциото беше вече ясно
Момичета, притесних се!  Outta JointВ понеделник ходих на ехограф - на бебето BPD e 9.58. Никой не е отворил и дума за секцио, освен това още не са ми мерили таза. Аз естествено нали не знам какви са тези абревиатури, не съм си и помислила да питам. Само ми казаха, че бебето е между 2890 и 3200 г.


lga задължително помоли да ти премерят таза, защото след много четене по темата установих, че всичко е индивидуално..дори твойто бебче да е по-голямо може да може да го родиш нормално ако имаш нормален таз. Но все пак помоли да го премерят и ако се налага да планираш секцио. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт