Каква кола да си купя - пежо, рено или ситроен?

  • 34 202
  • 86
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ще сменяме семейната кола. Засега сме се спрели на пежо 406 комби. Различни приятели ни съветват да си купим рено или ситроен защото за същите пари ще купим по-висок клас кола или по-нова. Отделили сме  около 10000 лв. Какво е вашето мнение?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само да вметна, че тези 10 000 лв. биха могли да са ви 1-воначална вноска за нова кола на лизинг.

# 2
  • Мнения: 1 329
martisun,  нали знаеш приказката, че най-хубавата кола е новата. Ако имате възможност вземете на  изплащане. Сумата е добра като начален старт. А колкото до вида автомобил, смятам че пежо е по -добре от рено и ситроен.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Благодаря за отговорите.
Нас също много ни блазни новата кола, но още си изплащаме апартамента а и не сме му довършили ремонта така че в момента не искаме да се загробваме със скъпа кола.
Освен това с тази кола ще се налага да прекарваме материали за ремонта и не ни се иска да одерем нова кола с плочки, тръби, ламинати и прочие. Да не говорим че возим и деца които ядат шоколад и чипс, качват се с кални крака и т.н.  Живот и здраве след 3-4 години това ни е плана. Засега обаче ще се задоволим с нещо старо.

Бискара, можеш ли да се обосновеш за пежото? И на нас пежо ни е легнало на сърцето, но не разбираме много от коли и се притесняваме да не сбъркаме. Най-вече искам да е здрава колата, да не са й крехки частите и да ме остави някъде на път с децата. Външния вид и екстрите не ме интересуват.

# 4
Нашата къща сме с Рено Сафран (Safrane) и за мен това е Автомобилът.

# 5
  • София
  • Мнения: 61
Рено Сафран или Еспейс  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 381
Не разбирам много от коли, но мисля, че най-добрият вариант е Пежо. В една от фирмите, в които съм работила, служебните коли бяха такива и бяха изключително здрави. Моделът там беше Пежо 306. Моя приятелка и един роднина имат Renault Megane Cooch. Тя милата не смее да се похвали, че всичко му е оправила, за да не вземе пак да се развали. Ако трябва да класирам трите марки - Пежо, Ситроен, Рено. Решението си е ваше, все пак!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 329

Бискара, можеш ли да се обосновеш за пежото? И на нас пежо ни е легнало на сърцето, но не разбираме много от коли и се притесняваме да не сбъркаме. Най-вече искам да е здрава колата, да не са й крехки частите и да ме остави някъде на път с децата. Външния вид и екстрите не ме интересуват.

Имам  близка приятелка с Пежо 306. Никакви грижи нямаше с него. След това си купи друг модел, пак без проблеми. Затова така написах. Питах и мъжа, той пък е на друго мнение...Рено било по -доброто. Обоснова се като ми даде за пример че тук (Германия) никой не кара Пежо, а от френските коли най-разпространено е Реното, поне в нашият район. Позамислих се и това наистине е вярно.
Другото което той каза е че по добри от немските марки нямало, но пък той е пристрастен към тях и затова. Май не ти помогнах много. Успех в избора и дано попаднете на малко употребяван автомобил.

# 8
  • Мнения: 46 488
Въобще не се хвърляйте на нова кола, за вноските сте намерили много по-добра насока, докато изплащате апартамента, стойността му расте, а на колата намалява ...

Ние сме с Пежо 306, изглежда малко, но е иделано за семейна кола, побира невероятно много  Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Имали сме и трите. Нито една не беше нова. Най-напред Пежо, после Ситроен, сега Рено Лагуна. И въпреки че имам слабост към Пежото Лагуната ми харесва най-много.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 819
Нашия семеен избор е BMW Е-36 320i, голяма, удобна, не много скъпа, ама май частите и поддръжката са скъпички Confused Каквото и да решите - успех, после да се похвалиш Peace

# 11
  • Мнения: 2 829
ситроен пикасо,,аз карах преди това пежо 306----не е лоша кола---обаче пикасото е много удобноу,широко ,,от няколко дена ми е  не мога да кажа дали ще излезе здраво,,добре вози,доста подобре от пежто

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Май ще се спрем на пежо 406. Вчера гледах един автоматик току що внесен от Швейцария.  И се поблазних разбира се да карам автоматик. Благодаря на всички за отговорите.

# 13
  • Мнения: 560


Красота!!!

 newsm10 newsm10 newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Май ще се спрем на пежо 406. Вчера гледах един автоматик току що внесен от Швейцария.  И се поблазних разбира се да карам автоматик.

 newsm10
В София не бих карала друга кола, освен автоматик.

Общи условия

Активация на акаунт