обриви по лицето

  • 714
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Интересувам се да ли някой е имал подобни проблеми-синът ми е на 24 дена и има обрив по лицето ситни пъп4ици някои имат връх полу4и ги от родилния дом. Ве4е минаха три лекара изписаха най- разли4ни лекарства по4ти минаха, но той много шава и ги разнеси.Аз го кърмя и се притеснявам да не е алерги4ен кам кравето мляко тъй като аз пия много прясно и ям кисело. Последната лекарка каза да не се притеснявам, 4е той просто се 4исти и вси4ко 6те мине, но аз се притеснявам. От в4ера не съм яла краве мляко днес си взех биволско да пробвам.Много ще се радвам да 4уя ващите отговори.

# 1
  • Мнения: 6 461
Тошко беше по същия начин.
Педката му изпса БАНЕОЦИН и АДВАНТАН.
Банеоцинът свърши чудесна работа.Пъпчиците отминаха за седмица и не се наложи да купуваме Адвантан.
Но аз пък Тошко не съм го кърмила. Thinking
Пламен го кърмих ,но не ми е правил алергии от кърмата.

# 2
  • Мнения: 131
И нашата имаше като стана на 40 дена. Докторът каза да не я мажа с нищо и те отминаха.

# 3
  • Мнения: 3 423
недей  да пиеш много мляко-това първо

моя син получи едни подобни пъпки,които се оказаха акне на новороденото,(но диагнозата трябва да постави дерматолог или алерголог а не джи пи)защото нашето педи веднага предписа адвантан но за радост бързо се информирах ,че
Адвантан е кортикостероид и може да помогне първоначално, но после да има гадни странични ефекти
съответно заведох бебо на дерматолог и тя ми каза,че понякога момченцата така се изриват(акне на новороденото)поради сблъсък с майчините хормони,даде само талк да ги подсушавам пъпчиците и изчезнаха

# 4
  • Мнения: 203
Ние също имахме ужасни гадни пъпки, тип акне, по цялото лице.Появиха се към 3-та седмица след раждането и изчезнаха към края на 2 месец накъде. Мазахме ги с физиологичен разтвор, но много изсушава.

# 5
  • Мнения: 1 288
и ние имахме няколко пъпчици. послушах лекарката, която каза, че се чисти още детенце и не съм я мазала с нищо. постепенно отшумяха от само себе си.

# 6
  • Мнения: 789
И Ива имаше пъпчици, даже обрив. Първо по гушката, после се разрасна по лицето, после по раменете, ръцете, гръбчето, корема. Само крачетата не обхвана. Също беше на няколко седмици. И аз спрях да пия мляко и да не ям куп неща за около седмица, но нямаше ефект. Мазахме я и с разни мазила, но нищо. Мина с времето. Знам, че лесно се казва да не се притесняваш, но наистина гледай по-спокойно. Нужно е търпение  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 056
Обрив по бузките тип акне е съвсем нормален, почти всички бебета го имат след като се родят. И на мен акушерката ми каза, че бебето се чисти, пъпките са предизвикани от хормони преминали от майката в бебето докато е било в корема. Аз с нищо не съм мазала сина си и към края на 3-тия месец те се изчистиха от самосебе си. Така става, нормално е.
Според мен не е нужно да мажеш с нищо, освен ако се докаже алергична реакция, но вашето определено не е алергия, щом е само по бузките обрива. На една позната бебето й имаше АБКМ и малкия се обриваше по вратлето, коремчето, изобщо по-нежните места.
Наистина може да намалиш прясното мляко, това ще помогне малко.

# 8
  • Мнения: 532
Здравей и честито бебенце!

Добре правиш, че се информираш. Надявам се сте ходили на лекар специалист, а не само на общопрактикуващ педиатър. Лекар специалист за вашия случай трябва да е дерматолог-алерголог.

Прочети и тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167759.msg3281691#msg3281691

# 9
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
При нас бебка имаше много, много пъпчици по лицето към края на първия месец и началото на втория. Кожата направо беше станала грапава на пипане от толкова пъпки. Бяха по бузките и малко по гърдичките. Смених олиото, с което я омазнявах след баня (от Нивеа минах на Бюбхен) и това сякаш значително подобри нещата. Постепенно кожата й съвсем се изчисти, без специално лечение.

Общи условия

Активация на акаунт