Не иска АМ какво да правя?

  • 575
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Здравейте, момичета!

Ние сме на 4 мес. и половина, досега сме на кърма и чат-пат някое пюре, не ги приема с ентусиазъм. Опитвам се да й давам АМ, защото кърмата не стига, но тя не хареса нито Аптамил, нито Милумил. Сега съм купила Милумил НА, защото ми казаха, че хипоалергенните по- се харесвали, но дали е така? Подозирам, че пак няма да имаме успех. Давам й кърамата от шише и безпогрешно надушва кога вътре е АМ и почва да реве като магаре... Кажете какво мляко да давамммм  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 729
И ние също имахме този проблем но го решихме с Милумил.По едно време дори бяхме на кис. мляко но сега с Милумила е по добре макар че пак не го яде с голям апетит.Пробвай с Милумил НА дано го харесал

# 2
  • Мнения: 5 790
А как разбра, че не ти стига кърмата? Явно на бебенцето не му харесва АМ, защо не опиташ да си увеличиш кърмата? Ако слагаш бебето по-често на гърда, ще имаш повече кърма. Ако искаш, можеш да попиташ в кърмаческия.

# 3
  • Мнения: 278
Знам, че не ми стига, защото се храним само с изцедена кърма. Купих и Милумил НА, май по-върви, но да не се хваля много Wink

# 4
  • Мнения: 5 790
Дано да стане с това мляко. Но ако имаш поне и малко кърма, опитай се да я увеличиш. Стига да искаш де...

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Здравей,и ние сме с този проблем-дори бях пускала тема наскоро.Слава богу,успях на стимулирам лактацията,но не знам докога.Но факт е,че опитахме всички АМ и не яде...Единствено Нутрилон успях да пробутам в полусънено състояние,може би е по-сладко и по-рядко.И Аптамил,но от него повръщаше.Според мен влияние има и дупката на биберона,тъй като кърмата преминава по-добре,т.е.опитай с по-широки дупки.А може би трябва време да свикне.Аз от време на време  приготвям и АМ,и ако откаже  давам изцедената кърма,защото не знам докога ще има. Успех!

# 6
  • Мнения: 278
marianik, горе-долу докарвам кърма, но и аз не съм сигурна до кога ще имам, защото определено си намлява и затова искам да свикне с АМ. Знам, че е по-лошо изведнъж да се мине изцяло на АМ. И този Милумил не се харесва особено, ох, не знам вече....

# 7
  • Мнения: 560
Не иска ли да суче бебчето или няма кой да ти помага, за да я кърмиш по-на често? Ако само се цедиш неизменно ще ти спре. Аз бях с подобен проблем.  Аптамил хапваше, но не с голяма охота, Милумила не искаше и да го подуши. Накрая минахме на Нутрилон и него си го хапва. Ако има кой да ти помага, мобилизирай ги и кърми колкото можеш по-често, а не се цеди, само се доизцеждай. Успех.  Ако не, пробвай Нутрилон.

# 8
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Ако само се цедиш неизменно ще ти спре
.... а не се цеди, само се доизцеждай.

Защо мислиш така?Цеденето също стимулира лактацията!

# 9
  • Мнения: 560
Цеденето неизменно също е важно, но по-добре е детето да те стимулира. Аз към края само се цедях, за да видя колко яде и постепенно ми спря. А и бебето се отказа да суче, защото й беше по-лесно от шишето.

# 10
  • Мнения: 887
Цеденето неизменно също е важно, но по-добре е детето да те стимулира. Аз към края само се цедях, за да видя колко яде и постепенно ми спря. А и бебето се отказа да суче, защото й беше по-лесно от шишето.
Определено подкрепям.Цеденето не винаги води до увеличаване на лактацията.Казвам го от личен опит.

# 11
  • Мнения: 222
За6то не се посъветва6 с лекар, някъде бях 4ела 4е ако няма нужда АМ с ХА не се дава, но за да не те излъжа питай лекар.Дъ6теря ми месеци наред отказва6е да пие АМ и й го давах под формата на ка6а и от съвсем скоро от самосебе си пропи от 6и6е след като минах на съвсем разли4ни биберони, може и бибите да не харесва.

# 12
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
ние започнахме в обратен ред -милумил НА,нанНА, нутрилон На после милумил мирише страхотно на ванилия , но нищо не иска,дори да реве от глад не иска и неискаМисля да въведа зел.пюре и там да слагам от ам пък ще видим дали ще го яде Знам,че е рано за захранване но тя ненаддава добре,направо и аз съм врътнала ooooh!Права си и аз сметки без кръчмар,ама незнам какво да го залъгвам това дете Misc Baby Bottle smile3533

# 13
  • Мнения: 560
Днес в градинката се запознах с една майка, чиито син е на шест месеца и също не иска да пие АМ. Точно заради това тя го е захранила от рано и той вече яде зел.пюре, каша, кисел, грис. Тя ми каза, че е щастлива, ако поне веднъж на ден малкия приеме да си изпие млякото, а е на пет хранения. Не ти го казвам, за да те агитирам да захранваш, а за да знеш, че има и дуги като теб. Ти сама ще си решиш. Аз пробвах на три месеца да захраня малката с пюре, както навремето каката,  и ми се разказа играта. Колики. На четири и половина ще опитам да й дам каша или зел. пюре.  Успех.

# 14
  • Мнения: 140
От личен опит ти казвам да пробваш различни биберони,при Мая именно това помогна,когато ми намаля кърмата и трябваше да я дохранвам.Кърмата е по-рядка и по лесно изтича,а Аптамил и Милумил са доста гъсти млека и не мисля,че ХА млеката са по предпочитани,те дори нагарчат и миришат лошо.Нутрилон е хубаво мляко и е по редичко,пробвай мисля,че все пак ще прояде.

Общи условия

Активация на акаунт