мами от Норвегия-2

  • 24 892
  • 316
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
хайде на новата темичка Hug Hug Hug
старата тема

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 13:42 от Бебинщайн

# 1
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
да е 4естита новата тема и да сме по активни в нея. х днес е направо пролет  Sunglasses. Весел ден на вси4ки   bouquet

# 2
  • Мнения: 250
Здравейте и честита нова темичка. Бобченка как си? И при нас е пролет,но докога...Бебинщайн как си?Квине докъде стигна с ремонти,подредби и т.н.И вие момичета как сте?чао

# 3
  • Мнения: 94
Браво ,Бебинщайн ,добре 4е си ти да се грижи6 за подобни не6та. Останалите сме разсеяни. Аз и не знаех 4е има подобни правила. Сигурно го пи6е в на4алото, но съм го забравила. Аз 4естно казано не зная и как се отваря нова тема.
Боб4енка, зву4и6 много радостно в о4акване на пролетта. И аз бях така миналата година, а другите ми казваха_къде бърза6, тук се раззеленява през май. Аз все не вярвах. Биологи4ният ми 4асовник е настроен през април вси4ко да цъфти и зеленее.Видя ми се безкарайно това време докато наистина се запролети тук. Те сигурно и затова на работа колегите ме гледаха с недоумение за каква пролет им говоря на 1 март, когато ги заки4вах с мартеници. При нас в4ера бе6е обла4но и снежно. Sad.Днес обаче най после се появи слънце и снега се топи. Поне малко напомня на пролет Grinning
Привет на всички завърнали се във форума.
Хе,хе...най после случайно си открих къде ми е ччччччччто

# 4
  • Мнения: 175
4естита нова теми4ка на вси4ки. Къде е това 4 Sandefjord? Няма откриване при мен. О6те едно браво и от мен Бебинщтайн и аз не знаех 4е има такива правила. Надявам се 4е в тази тема 6те можем по подробно да обменим инфо за не6тата който ни вълнуват, за не6тата който са важни за нас и най ве4е за вси4ко това което е свързано с на6ите деца. Ремонтите при нас вървят с пълна пара. Покрай вси4ко това за кратко време станах така да се каже спец по норвежки ремонти. Мога да кажа 4е тук не6тата ги правят по много разли4ен на4ин и просто ми стана ясно 4е майсторите в БГ си спестяват много от работата която трябва да се свър6и. Поради тези при4ини и резултатите не са сравними. Да се похваля 4е 6пакловката ми е просто огледална. Такова 4удо досега не бях виждала. Sandefjord по4нахте ли със ремонтите? Хайде слън4еви събота и неделя Ви пожелавам.



# 5
  • Мнения: 1 062
Привет на всички норвежки Laughing Днес намерих време да пи6а. Първо честит празник, надявам се че си имате българска компания около вас,за да го отпазнувате Laughing
И сега да се похваля, в сряда започнах работата, която ми харесва6е най много Heart Eyes Бях на 3 интервюта и от 3те места ми предложиха работа, много съм доволна от себе си та трябва да се похваля малко все пак,  нали  Joy
kvinne , отговарям ти вместо Sandefjord. ч то е горе вдясно след +, като трябва да натиска6 и 6ифт, това при условие, че основния език е норвежки. Иначе там е "ю". Имам предвид без 6ифт
При нас съ6то е топло и снега почти се стопи. Във вторник заминаваме за Франция за 1 седмица, надявам се че времето 6те бъде хубаво.
Весел уикенд

# 6
  • Мнения: 250
Честит празник!Бебинщайн в момента имаме 2 норвежки теми?!...

# 7
  • Мнения: 382
ЧЕСТИТ НИ 3 МАРТ.!!!
още малко и щях да пропусна да се отчета тук Joy
Благодаря ви момичета дано в тази тема да сме по-активни и да имаме поводи за хвалба.
rkb,честито.сега остава да кажеш и какво ще работиш(ако не е тайна) Hug
бебчо,има две норвежки теми,но в другата само можеш да четеш без да пишеш.Тя е затворена Heart Eyes
Пожелавам ви весели почивни дни  Hug Hug

# 8
  • Мнения: 175
Да се разпи6а сега 4е утре със сигурност няма да имам време. Моми4ета планувал ли е някой лятната си по4ивка в БГ? Имате ли някакво инфо за предложенията тази година? Интересува ме най ве4е Албена за две седмици. Ако някой има инфо да сподели 6те се радвам да сподели хубави оферти а съ6то така и ако можете да препоръ4ате някой от хотелите там 6те бъде о6те по добре. От работата свързана с къ6тата, децата и домакинството не ми остава време да се поразровя за да видя какво 6те бъде тази година. Като си помисля то има време ама аз съм от този тип, 4е оби4ам отрано да планирам вси4ко. Смятаме като свър6и у4или6те малкия да заминем веднага на по4ивка в БГ и след това той да остане за лятото там за да може да си подобри българският. Да се похваля бях на родителска сре6та и у4ителката много ама много много ми похвали синът newsm44.

# 9
  • Мнения: 250
Момичета лека и спорна седмица.Мами кажете ми кога се забелва чурката и откога се започва гимнастика и масажи-забравила съм вече,а и лекарката нищо неказва.Ив иначе е голям мързелан неплаче,яде на 1 час защото неиска да дърпа,а млякото само да влиза. Давате ли вода?чао

# 10
  • Мнения: 1 062
Привет и от мен Simple Smile
 kvinne  преди 2 години бяхме в Албена, за резервация използвах този сайт :http://www.albena.bg. направих резервацията он лайн. Не мина без проблеми, доколкото си спомням бяхме в хотел Доростор. Не съм супер въоду6ена. Зависи кога 6те ходите. През юни не всички хотели са отворени,а в отворените се намират стаи и без резервация.
 Бебинщайн , ама изоб6то не е тайна какво работя: мед.сестра съм  costumed050
Успе6на седмица на всички

# 11
  • Мнения: 94
Здравейте и усеШна седмица.Да ви се оплача, вече и малката е с температура. Аз понеже не издържам болна да се грижа за 2 болни деца , започнах антибиотик от сноШти и вече сам малко по добре
бебчо,аз вода на  малката за сега не съм и давала. Първо мислех да не ги слуШам тези тук, но след като оптитах 1, 2 пъти и видях как се мръШти се отказах. Много по лесно е без вода, но разбира се сукане на поискване.За чурката не помня и ние какво правихме с баткото, но май тук не препоръчват да се бърза.Зная със сигурност само , че докато са само на кърма бебетата имат практически стерилна урина и не бива да ровим и мием със сапун половите органи както на момчетата така и на момичетата. Потърси инфо из библиотеката.Аз гимнастика не правя, не са ми казали . Само по коремче да лежи за заякване на гръбните мускули. Сега се сеШтам че в БГ правих, сигурно така са ми казали.За масажите не зная да има възраст, можеШ да правиШ вече.
kvinne,ние с ремонтите с до никъде от тези болести. От 2 мес. мъжът ми маже детската. Вече е почти готова и мислим за мебели.За почивка не мога да ти помогна ние живеем във Варна и поне за това не мислим.
Хайде чао на всички Simple Smile

# 12
  • Мнения: 382
Привет и от мен и успешна седмица момичета.
Квинне,ние пък сме от Бургас и също за ходенето на море не мислим
sandefjord, дано да не се окаже нещо сериозно ващо разболяване,че на теб много ти се събра Hug
rkb,много хубаво,че си започнала работа по твоята си специалност
бебчо,аз също много не си спомням какво съм правила,но май като беше на 2г.го заведохме в клиника при хирург и той му я дръпна,защото аз неможах да го направя.Страх ме беше,че ще му причиня болка,а той му го заголи без проблем и ни казаха тогава,че е най-добре да се прави това след годинка и половина Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 72
Здравейте ,
Успешна седмица на всички.
Kvinne разгледай www.solfaktor.no в тази уеб страница предлагат почивки до България.Аз също съм от морето и лятото изкарваме с моето семейство, но в търсене на най добри цени на самолетни билети попаднахме на  този сайт и наистина понякога има страхотни предложения само трябва да следиш офертите им, менят цените периодично. Аз лично бих ти препоръчала Несебър стария град или Созопол за почивка, има семеини хотели със страхотна гледка и са на приемливи цени . А в този сайт може да намериш и добри цени за чартърни полети +хотел.
rkb поздравления за работата. И аз започнах да търся работа по специалността си, но е трудно без опит от новегия, та имам едно предложение за arbeidspraksis и ще се възполвам , като начинаеща в Норвегия. Стискайте палци  Simple Smile че ми е малко притеснено.
sandefjord скорошно оздравяване на теб и малката.
Поздрави   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 062
Да, p327  наистина е така. И аз съм миналата по този път. Не знам дали са ти обяснили (за6тото по принцип не го правят), но максималния срок за arbeidspraksis е 10 месеца. 6те се опитат да ти обясняват, че е 3, не им се връзвай. особено, ако ти е по специалността. Това гарантира, че 6те те одобрят. Имай предвид, че ако трябва да пътува6 повече от 6 км  6те ти пла6тат и транспорта LaughingДругата възможност е да ти дадат договор за работа, ти си намира6 работодател, и 2те страни попълват документите и NAV ти пла6та 75% от заплата за 1 година. Това помага на работодателите да те предпочетат:) е, трябва да го спомене6 в CVто. Не е задължителното препоръките ти да са от преди6ен работодател. Моите бяха от учителката ми по езика и една приятелка българка. Не съм имала проблеми с това. С каква специалност си?
 

Общи условия

Активация на акаунт