За течния перилен препарат

  • 4 122
  • 36
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Искам да ви попитам къде в пералнята слагате течния перилен препарат.Вчера си взех за пръв път и продавачката ми каза направо да го налея в барабана с дрехите.Вие какво ще кажете.

# 1
  • Мнения: 4 390
Когато живеех в чужбина, пералните бяха с горно отваряне и нямаше никакви отделения за перилни препарати - слагаха се точно така - при самите дрехи, защото друг начин нямаше.
Но, пусках пералнята, изчаквах да се напълни с вода и тогава добавях прах за пране.
Сега, в случаите, когато пера с течен перилен препарат, си го слагам в отделението за прах, не го наливам в барабана при дрехите.

# 2
  • Мнения: 22 766
в отделението за праха.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
в отделението за праха.
И аз така.

# 4
  • Мнения: 1 028
И аз наливам в отделението за праха,ама то веднага изтича надолу,тъй че дали ще го сложиш в барабана или в чекмеджето,май няма разлика Thinking

# 5
  • Мнения: 502
Аз го слагам в отделението за прах, но от продавачи на перилни препарати знам че се слага в самото прането.

# 6
  • Мнения: 2 438
Слага се в отделението за основен перилен препарат, нали  затова са го направили. Дали препарата ще е прах ил  течност - няма значение, нали е програмирано да се дръпва оттам. Аз не помня от коя година не съм купувала прах, само течни препарати и не мога да си представя как ще го излея в самия барабан, нали за него трябва да внимавам за нормалното разпределение на дрехите като тежест, която трябва да е оптималната. То всъщност после не може да се налее нищо вътре.

# 7
  • Мнения: 22 766
И аз наливам в отделението за праха,ама то веднага изтича надолу,тъй че дали ще го сложиш в барабана или в чекмеджето,май няма разлика Thinking
Има разлика-не е добре праха да отива неразтворен върху дрехите,може да се повредят от силната им концентрация.Направо в барабана праха се слага в едни специални пластмасови контейнерчета,които докато се напълни пералнята го задържат.А когато препарата е поставен в отделението за основно пране,той не отива директно върху дрехите,а върху барабана,като след това го разрежда водата.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 15:09 от ДесиХ2

# 8
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
И аз наливам в отделението за праха,ама то веднага изтича надолу,тъй че дали ще го сложиш в барабана или в чекмеджето,май няма разлика Thinking
Има разлика-не е добре праха да отива неразтворен върху дрехите,може да се повредят от силната им концентрация.Направо в барабана се слага в едни специални пластмасови контейнерчета,които докато се напълни пералнята задържат препарата.А когато течния препарат изтече надолу ,след като го сипете,той не отива директно върху дрехите,а върху барабана,като след това го разрежда водата.
И аз се бях притеснила че изтича надолу преди водата ,а то нямало за какво да се тюхкам,иначе и аз го изсипвам в отделението за прах Peace

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Моята пералня има отделение за течен прах за пране newsm78 Има си и за нормален. Май е най-добре в отделението за прах за пране- нправо при дрехите може ли да направи петна newsm78

# 10
  • Мнения: 1 465
Има течни перилни препарати, които се слагат в отделението определено за тях, но има и такива, които се слагат директно в барабана, но в едно малко пластмасово съдче, което се продава заедно с перилния препарат.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
Мойта пералня е с горно с горно отваряне. Съответно на капака са отделенията за прах и омекотител. В отделението за прах има разделител за количествата на течен и на обикновен прах за пране. Т.е. няма проблеми да се изсипе там, след като си затвори капака си отива на мястото, не се разлива никъде, както  и омекотителя.  Peace

Когато бях в чужбина, пералните си бяха нормални и си сипвах течността в чашката и в барабана с дрехите.

Пера повече от година единствено с течен препарат и не съм има никакви проблеми и при двата начина на слагане!

# 12
  • Мнения: 93
В отделна пластмасова чашка.Продава се,завита,върху капачката на шишето с прах.ако няма можеш да си приспособиш.Когато я изгубя,някъде,слагам малки пл.чашки.

# 13
  • Мнения: 8 505
Пералнята ми няма отделение за течен препарат.Наливам препарата в това нещо,което стои върху капачката на препарата.Преди години съм виждала да се продават и гумени такива.Петна върху дрехите не остават,може да сте спокойни.

# 14
  • Мнения: 3 970
в отделението за прах

Общи условия

Активация на акаунт