тесто за тънка пица

  • 3 892
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Моля на помощ!Как правите тестото за да ви станат тънки пиците.Имам впредвид като пиците в пица Хът,страхотни са,а вкъщи немога да ги издокарам. smile3511

# 1
  • Мнения: 11 747
Ами аз не мога да дам точна рецепта,правя го на око.Слагам повечко мая(около 2 пъти повече) и оставям тестото доста по-меко.Не го оставям да втасва,а като го замеся направо го оформям в тавата на съвсем тънък пласт ( по-малко от половин сантиметър),гарнирам отгоре и пека.Така става хем мек блата,хем тънък!
Не знам дали е като на пица Хът,защото никога не съм яла пици там,но дано съм била полезна! bowuu

# 2
  • Мнения: 2 126
Ще стане ако го разточиш на тънък пласт Peace

# 3
  • Мнения: 6 461
Тестото го меся на око. Wink
Дори и да го оставиш да втаса ще направиш пък две пици... Mr. Green
Слагам само  брашно на дъното на тавичката и разстилам тънак пласт от тесто.
Дупча го  с вилца и го намазвам с олио.След това гарнирам.Пека в силно загрята фурна за около 20 минути.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ще стане ако го разточиш на тънък пласт Peace
Освен това с по-малко мазнина Hug

# 5
  • Мнения: 386
Благодаря ви!  bouquetЩе пробам с повече мая.

# 6
  • София
  • Мнения: 903
Аз пък тестото за пица го правя с нормално количество мая, но малко по-твърдо ( случвало ми се е няколко пъти да оставя тестото по-меко и винаги пицата ми е ставала доста дебела). След това го разточвам с точилката на тънък пласт и го слагам върху намазана с мазнина и малко брашно тава. Отгоре го мажа с доматен сос ( гъст) и гарнирам по желание. 

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз пък не съм такава кулинарка и не мога да меся, но бързо се справям- купувам си прясно омесено тесто от щанда за хляб на Била в града. Пицата пак става супер!!

# 8
testoto ne e tolkova vajno za tankata pica samo da ne e stanalo da go sipva6 sas 4erpaka Joy,ako iska6 da ti stane tanka ne zabravqi da nadup4i6 testoto v tavi4kata,i nai vajnoto da e rasto4eno tanko hahaha

# 9
  • Мнения: 505
Купувам готово тесто, разпределям го в две тави, колкото да покрие дъното, нареждам плънка и пека  Peace

Общи условия

Активация на акаунт