развитие на бебето

  • 664
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте момичета! Вчера бях на 3D ехограф и докторката ми каза, че развитието на бебето по главата съответства на 22.2 седмица, а по крачетата на 25-та. Иначе аз съм в 23 г.с. Каза ми, че нямало нищо притеснително в това, но аз не се чувствам спокойна и не знам какво да правя? Моля ви посъветвайте ме. Има ли някой друг с такъв проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз когато бях бременна от началото до края на бебо главата вървеше с две седмици по-голяма от тялото.И аз се бях притеснила,даже притесних и доктора,накарах го да ме заведе и при друг специалист за второ мнение-оказа се,че всичико е наред.Просто бебо си беше с кръгла глава,а не продъловата.Обясниха ми,че българите се делим 70/30 в полза на леко продълговатите глави.Аз съм с кръгла и бебо прилича на мен.

# 2
  • Мнения: 678
Ами бебче с дълги крачета Crazyа ако е момиченце  Flutter
Спокойно и при мен беше така-имаше разминаване.

# 3
  • Мнения: 990
Мисля ,че се притесняваш излишно , след като двама лекари са ти казали че всичко е наред, значи е така .  Peace

# 4
  • Мнения: 6 164
Абе глупости, първо размерите са ориентировъчни, второ самото мерене си виждала как става - цъка хиксче на едната точка, цъка на другата, появява се една черта, която замерва и дори 1мм ако кривне поради недовиждане, резултата се променя. Ехографите изобщо не дават точни стойности. На Криси всичко му излизаше всеки път различно - главата в една седмица, крака в друга, коремчето (за триизмерен вече става дума) в трета - не може всичко да е еднакво. А накрая се раждат съвсем хармонично развити бебета. А може и да е с по-дълги крака, на Криси фемура му излизаше по-дълъг и наистина върви по-висок.

# 5
  • Мнения: 2 677
Изобщо не се притеснявай! До последно всички лекари ме шашкаха, че бебето било късокрако.  Shocked Пък аз взех, че им се връзвах и така се бях притеснила...  ooooh! А пък нищо му няма като се роди.

# 6
  • Мнения: 10 983
Не се притеснявай, всеки ехограф показва различно.
Когато според обикновения ехограф бях в 18г.с., на 3D развитието на бебето отговаряше на 16г.с.

# 7
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
И аз да те оспокоя.И при мен имаше разминаване.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Това не е от значение за развитието на бебето,не се тревожи при всички нас е имало такова разминаване.

# 9
  • Мнения: 40
Здравей,
и при мен е така, с две седмици бебчо си е по-голям, и главата и крачета.
Аз съм 29та седмица, а по ехограф е 31-ва седмица.
Желая ти успех и леко раждане, когато дойде момента
Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
и моето бебе се разминаваше. веднъж главата му по - голяма, другият път - краката дълги.
аз ту си представях някакво бебе с огромна глава, ту - като скакалец #Crazy
и накрая си излезе едно нормално и пропорционално бебе. Peace

Общи условия

Активация на акаунт