за готовите сокове

  • 3 922
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 548
Здравейте мами,
интересува ме вашето мнение за готовите сокове.Нашата педи ми препоръча засега да не давам на Косьо сок от моркови, защото били бъкани с нитрати, така че сме само на ябълки (понеже имаме още 5-6 "селски"). Когато свършат обаче се чудя дали да купувам от магазина или да взема направо готов яб. сок. Вече купих един на Hipp (много харесваме чая на тази марка, та затова реших и сокът да е от нея).
Какво практикувате вие? И ако залагате на готовите сокове, кои фирми препоръчвате (съответно върло отхвърляте)?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Аз съм взимала на Хип и съм доволна а и те са обработени специално за бебета.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз съм давала само на Хип.

# 3
  • Мнения: 6 206
Не давам готови сокове, правя си фрешчета от ябълки, круши и моркови и банани... Чувала съм го това за нитратите, но предпочитам прясно изстискан сок пред всеки консервиран.

# 4
  • Мнения: 99
Аз съм давала и Хип и Гербер.
Дона повече хареса сокчетата на Гербер - давала съм досега  сок"ябълка", сок"ябълка и круша", сок"ябълка и бяло грозде", сок"круша".
Hands Thumbsup

# 5
  • Мнения: 201
Аз съм давала на Хип и на Ганчев, но много рядко.
Всеки ден правя сокчета със сокоизстисквачка - от ябълки, моркови, портокал, круши, каквото имам. Предпочитам ги пред готовите.

# 6
  • Мнения: 3 334
Цитат на: k_mamma
Аз съм давала на Хип и на Ганчев, но много рядко.
Всеки ден правя сокчета със сокоизстисквачка - от ябълки, моркови, портокал, круши, каквото имам. Предпочитам ги пред готовите.


и аз

# 7
  • Мнения: 5 228
Наскоро четох в едно списание, че се препоръчват готовите сокове, защото със сигурност (поне на добрите фирми) плодовете не са обработвани химически и се приготвят при строг контрол. Аз давам от два дни на дъщеря ми сок от ябълка на Хип, и все още нямам някакво определно мнение - за сега й харесват и добре й понасят, пък ще видим като увеличим количеството.

# 8
  • Мнения: 433
Аз съм давала сок на HIPP от сини сливи, но изобщо не искаше да го пие.

# 9
  • Мнения: 2 807
сокчета на Hipp, Semper, Gerber - то и без това сега на пазара няма кой знае какво разнообразие на плодове.
А като им е сезона -  сокчета от прясно изцедени плодове.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: Sim
Наскоро четох в едно списание, че се препоръчват готовите сокове, защото със сигурност (поне на добрите фирми) плодовете не са обработвани химически и се приготвят при строг контрол. Аз давам от два дни на дъщеря ми сок от ябълка на Хип, и все още нямам някакво определно мнение - за сега й харесват и добре й понасят, пък ще видим като увеличим количеството.


Да. И не ги пръскат, а използват калинки и птици за защита от вредители rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Давам съмо на Хип, страхотни са а и Марти много ги харесва. Освен тях сега започнах да  давам и настърган пресен плод, като редувам, ябълка, банан, киви, круша, мандарина.

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Бобо пие сок 2 пъти на ден - като единия път е домашно приготвен а другия готов. Давам, Хип и Гербер, а понякогха и на Ганчев.
Като порасне още малко и мога да му права всякакви сокове ще е предимно на домашни.

# 13
  • Мнения: 1 517
Давам му само на Хип или Гербер.Сутрин пие прясно изцеден следобед готов Wink

# 14
  • Мнения: 4 187
Давам сок на Хип!На дъщеря ми много и харест!!! #Milti

Общи условия

Активация на акаунт