Моля ви се, моля ви се помогнете ми.... :((

  • 1 703
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, може темата да ви се стори глупава, но просто нямам кой друг да попитам, а както виждам тук има доста просветени хора, така че моля ви ПОМОГНЕТЕ ми!
Бях дълго време на гладна диета (ама наистина много гладна), карах към 20тина дена почти само на плодове и после малко и зеленчуци, свалих само към 3 килограма   Sad и сега тия дни нещо започнах да ям безразборно и качих към 2 килограма, моля ви се кажете ми какво да правя, за да отслабна към 7,8 килограма, защото пълнея дори от нормалното хранене с пълнозърнести храни, представям си какво ще стане, ако започна да се храня "нормално", според повечето хора.   Sad А и спортувам, ходя на фитнес за по 1 час на ден, но вече съм толкова отчаяна, че... моля ви, дайте ми съвети, вече не знам какво да правя. Била съм два пъти в центрове за отслабване, но и от това не свалям много. Не знам вече дали има надежда.  Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Години, ръст, тегло, лекарства, заболявания, изследвания? Без никакви данни за изброените е трудно да ти се даде адекватен съвет.

# 2
mam4e, благодаря ти че се отзова !!! Нямам заболявания, изследванията ми са много добри, висока съм 171, тежа 59 - 60 килограма (трябва да съм 50). За жалост опитите ми да сваля до 50 килограма, винаги са неуспешни, но силно се надявам да ме посъветвате нещо, което да ми помогне!

# 3
  • Мнения: 1 975
На мен ми се струват малко 50кг. за твоя ръст, но всеки сам си преценява разбира се newsm78

Успех все пак  bouquet

# 4
galia_82, благодаря, дано наистина да го постигна. А щом 50 килограма са малко, колко трябва да бъда според вас?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 840
mam4e, благодаря ти че се отзова !!! Нямам заболявания, изследванията ми са много добри, висока съм 171, тежа 59 - 60 килограма (трябва да съм 50). За жалост опитите ми да сваля до 50 килограма, винаги са неуспешни, но силно се надявам да ме посъветвате нещо, което да ми помогне!

Трябва да си 50???!!!
Хайде, кажи ЗАЩО трябва!!!

В момента си абсолютно в нормата.Съвсем естествено е организмът ти да отказва да слабее, защото почва да губи не тлъстини, а мускули, почва да "хапва" от органите.
Не че не можеш да си 50 кила, но защо си решила, че трябва?!
На колко си години?

# 6
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
galia_82, благодаря, дано наистина да го постигна. А щом 50 килограма са малко, колко трябва да бъда според вас?

Без да съм експерт, но тези, които си, ми се виждат отлични, особено ако са ти тежки костите например....Аз като бях 60 кила, носех 28- ми номер дънки, а аз съм 168 см....

# 7
  • Русе
  • Мнения: 511
mam4e, благодаря ти че се отзова !!! Нямам заболявания, изследванията ми са много добри, висока съм 171, тежа 59 - 60 килограма (трябва да съм 50). За жалост опитите ми да сваля до 50 килограма, винаги са неуспешни, но силно се надявам да ме посъветвате нещо, което да ми помогне!
  #Puppy dog
Кой ти ги говори тея глупости? Няма такава формула - висок съв еди си колко, трябва да тежа еди си колко...всичко си е до структура! Нищо от това, което провиш не е правилно! Дори и да продължаваш ефекта ще е краткотраен и ще си създадеш много здравословни проблеми! Не се подлагай на такива зверски диети! И не се ходи на фитнес всеки ден, а 3-4 пъти седмично!

# 8
  • Мнения: 1 288
моето мнение е, че килограмите ти са си много добре  Peace тези 3 кг, които си свалила, сигурно това са били излишните за организма ти. не си поставяй глупави самоцели 50кг  Naughty само ще си навредиш. спортът е добра идея. хапвай си салатки и плодове и така. недей със зверските диети- само вреда от тях. после ще се чудиш как да оправяш последствията.
извинявай за поучителния тон, но това са бели кахъри...

# 9
Ами преценявам, че съм над нормата, просто, защото дрехите не ми стоят добре... мисля, че 60 килограма наистина са ми много.
А ми писна да се измъчвам с разни гладни диети в период на толкова дълго време, имало е случаи дори да ми прилошава от глад, но пак съм продължавала.  Rolling Eyes Просто ужасно неприятно, имам чувството, че пълнея от нищото ... другите хора ядят бял хляб и така нататък и не пълнеят, а аз пълнея от... дори черния!  Sad Дано не ставам досадна, но просто е твърде отчайващо. Моля ви препоръчайте ми някой режим на хранене и чай или нещо такова...

П.С. Благодаря ви, че сте толкова мили и обръщате внимания на темата.

# 10
  • Мнения: 9 074
Петя, тук на анорексички и булимички не помагаме. Съжалявам ако звуча грубо, но за мен така стоят нещата. Имаш проблем, ама не с теглото, а с главата.
Нелепо е да пишеш че си дебела, да го обявяваш като зов за помощ, а да си си точно в нормата и да ти няма нищо - извинявай, ама тука пишат майчета, дето се опитвам да смъкнат истински излишни килограми, натрупани по време на бременност и след това.

По въпросите ти: никога няма да отслабнеш, ако нагъваш само въглехидрати - плодове и зеленчуци демек. Прочети горе в закованите теми раздела за диети, виж какви са основните принципи и тогава започни нещо резултатно и здравословно. ВМ НВ диета, разделно хранене или Зоната - последното мисля, че е добър вариант. Като прочетеш основните факти, на които почива здравословното хранене, като например фактът, че трябва ежедневно да приемаш мазнини, въглехидрати и протеини, за да имаш нормално тегло и да си здрава - ще видиш, че си била във велика заблуда. Тия тийнейджърски размисли за "постоянно гладуване=идеална форма" са глупави и наивни, да не говорим че са адски вредни за здравето.

Успех ти пожелавам Simple Smile

# 11
  • Русе
  • Мнения: 511
Хубавите неща стават бавно са казали хората! Ако искаш да отслабнеш трайно без да си увреждаш организма, просто се храни здравословно! Яж основно плодове и зеленчуци, но не избягвай  млечните продукти и месото! Гледай да ядеш повече варени и печени храни, а не пържени. Живей си пълноценно и здравословно, без да се самоизмъчваш!

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 489
До болка познато състояние-8 години се боря с килограмите и съм изпитала почти всичко.Бързо се допитай до диетолог ,за да не качиш повече килограми от свалените.Уви от глад загубените килограм бързо се възстановяват.
Нека специалист ти изготви меню за захранване.Не се доверявай на съети от приятели-диетолога ще прецени физиката ти и възможностите ти.
Успех ти желая!!!Съпричастна съм с теб-знам,какво ти е!!! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Петя, тук на анорексички и булимички не помагаме.

Е, чак пък "анорексичка" с тези килограми не е.
Факт е, че теглото, което иска да постигне е напълно в "нормата" на съвременното "естетическо" възприятие по тези географски ширини.Разбирам я.Теглото й е в нормата, но тя не го усеща така.И това е нормално, просто масовата култура на възприятие в момента диктува друг модел.
Мисля, че тя не очаква да стане 40 кила, че да се "обезпокоим", макар че заглавието на темата звучи толкова отчаяно, че аз се притесних чак.

Та, мило момиче, вероятно от многото гладувания просто си скапала метаболизма си.Сега е съвсем нормално да пълнееш и от въздух.
Или трябва да почнеш да се "захранваш" с диетолог, така че да не напълнееш, докато вкарваш повече калории в организма си, а после да тръгнеш към някаква диета, която да редуцира теглото ти до желаните от теб норми, или да си стоиш на тези килограми, като ги поддържаш с нискокалориен прием.
При всички положения ти препоръчвам, както вече ти бе казано и от други, да намалиш въглехидратите - това, че ядеш "черен" хляб, нищо не означава - той си има същите въглехидрати,а и в повечето случаи си е просто боядисан бял хляб, даже и си го пише :брашно тип 500/ако не се лъжа/ .Ами това си е бяло брашно.

# 14
  • Мнения: 9 074
Ами метафорично ги употребих тези определения с цел да я отрезвя малко. Не е обида Simple Smile
Мисълта ми е, че трябва да се осъзнае. Като погледнах темата с едни такива отчаяни молби, какво ли не си помислих..а всъщност, тя няма проблем. Просто трябва да прочете повече информация за здравословното хранен, което набавя необходимите вещества на организма и всичко ще е ок.
Така че, Пете, хващай се с четене и се осъзнай овреме, и ще видиш че всичко ще си дойде на място Wink

Общи условия

Активация на акаунт