Лубрикант, моля дайте ми съвет!

  • 12 448
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте!
Не съм сигурен дали пиша в правилната тема, но все пак ще питам. Simple Smile
Искаме да си имаме бебе, но от близо половин година срещаме проблем.
Сухота на влагалището и трудно осъществяване на полов контакт. Не е проблема в жена ми, тя се усеща възбудена, но просто няма достатъчно влага, и така почти нищо не правим...

Затова бих искал съвет от вас за някакъв вид овлажнител (лубрикант), който да не съдържа съставки убиващи сперматозоидите. Просто леко да помогне за да не усещаме тя или аз някакъв дискомфорт или болка при акта.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 750
Глайтгелена дали ще е подходящ?

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Доколкото знам лубрикантите убиват сперматозоидите, т.е не знам дали има такива, които да ви свършат работа при бебеправене.
Според мен да се посъветвате с гинеколог

# 3
  • Мнения: 390
Хм,сериозен проблем...и аз не съм чувала за такива ,дето не убиват сперматозоиди.Същото важи и за интимните гелове...

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Наскоро говорих с фармацевт по този въпрос. Препоръча лубрикантите на ДЮРЕКС.  Аз пък не съм чувала лубрикантите да съдържат съставки трепащи спермитата. Тяхната функкция не е да предпазват от бременност, а да овлажняват.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
напротив,не убиват сперматозоидите и точно това пише в упътването-че нямат спермицидно действие.Освен на Дюрекс и Глайтгелена,има и на Джонсан.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Съжалявам, ако съм дала подвеждаща информация, лекар беше дал такава информация на една приятелка

# 7
  • Мнения: 445
Защо не пробвате с мъничко чиста мас или маргарин. Със сигурност не вреди Grinning

# 8
  • Мнения: 415
Защо не пробвате с мъничко чиста мас или маргарин. Със сигурност не вреди Grinning
То често във форума се използва "кекс"... тука го забъркахте  Laughing Laughing Laughing

# 9
аха, ясно, ще потърся нещата които изброихте. Благодаря за съветите Simple Smile
А вярно ли е че евентуално използване на слюнка вреди също?

# 10
  • Мнения: 7 718
Няма такова нещо. То ако беше така досега светът да е свършил.

# 11
Ами чувал съм че е възможно от устата и слюнката да се предадат разни гъбички, за които дори и не подозираш че ги имаш...

# 12
  • Мнения: 3 376
Абе то е така, ама същите рискове важат и за оралната любов, а аз до сега съм чула за много малко случаи на отказали се от нея  Wink

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
   Наскоро говорих с фармацевт по този въпрос. Препоръча лубрикантите на ДЮРЕКС.  Аз пък не съм чувала лубрикантите да съдържат съставки трепащи спермитата. Тяхната функкция не е да предпазват от бременност, а да овлажняват.
Абе и аз така си мислех, то ако лубрикантите предпазваха от бременност, ех.... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт