Лозенец- хубави хотелчета?

  • 25 252
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
Това лято смятаме да сме на море в Лозенец. Нямам търпение. Последните 2 години не съм ходила изобщо на море. Преди това няколко поредни лета в Лозенец. Много ми харесва селцето. Далеч от шума и кича на Китен и Приморско. Хубав и широк плаж. Малко нямаше къде да се хапва вкусно.
Предполагам, че през последните 2 години доста неща са се променили. Кажете някое хубаво хотелче, може и по-скъпичко. Също така ресторантчета с вкусна храна...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Браво на теб! И аз вчера разглеждах какво се предлага, видя ми се твърде хубаво за твърде малко пари newsm78 Та ако позволиш, се включвам в темичката ти Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Хотел Friends' http://www.hotel-valentina.com/ - миналата година беше препоръчано във форума. От двама реални познати също чух добри отзиви, но не съм била. Ако някой има впечатления да сподели

# 3
  • Мнения: 1 288
намерих един много полезен сайт за лозенец
http://slozenec.hit.bg/
но ми се иска някой, ако има лични впечатления, да сподели.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
И аз него разглеждах, но ми се искаше някой да сподели впечатления от първа ръка.

# 5
  • Мнения: 2 255
Аз последно съм ходила в Лозенец с децата през юни 2005 г. и бяхме в вилно сел.Лозенец  Peace
Самото селце ми харесва за почивка с хлапета, спокойно, има къде да се поразходиш, за хапване също имаше местенца, плажа е широк.   Wink А хотели има много и общо взето са на прилични цени, само май е хубаво да гледа човек да не е много далече от плажа  #Crazy
http://slozenec.hit.bg/karta.html ето карта за ориентация  newsm78

# 6
  • Мнения: 507
Здравейте на всички, които са решили да почиват в с.Лозенец.
На 7 юли 07 се върнах от там. Много ми хареса, това е едно много спокойно селце и е подходящо за почивка с деца. Плажът както във всички наши курорти е взет под аренда и 2/3 от него е с чадъри, които струват по 5лв за един ден, по толкова е и един шезлонг. Има няколко заведения на плажа, който са скъпички, но тези на втора линия са на нормални цени. Всеки обед ходехме в едно от тези заведения "Гъбата"(което се намира във ваканционното селище) много приятно място със точно обслужване и прясна храна. Имаше винаги по 4-5 вида супи, който Теди много хареса.
В центъра на селото има нещо като лунапарк с въртележки и забавления, има детска площадка с катерушки и люлки, много магазини за детски играчки, надуваеми неща и козметика. Единствения минус, който открих е липсата на аптека (която щяха да отварят на 23 юни, когато отидох ме, но не я отвориха до като бяхме там). Има здравна служба на плажа и в центъра, има частен лекарски кабинет с денонощно обслужване.
Цените в хранителните магазини, са като в София, но плодовете и зеленчуците са доста по-скъпи (праскови/кайсии/ябълки/ягоди/ малини - 4-5 лв за кг, диня/пъпеш - 2,50лв за кг). В магазините не може да се намерят и разнообразни бебешки храни (сокове пюрета), видях само в единия и то на Хип 3-4 вида.

Ами само това се сещам за сега, ако се сетя друго ще допълня.
Аз лично съм много доволна от това място и през август, ще ходя пак.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 485
www.albatrossbg.com,нов и хубав хотел на брега на морето! Grinning

# 9
  • Мнения: 1 288
ние вече резервирахме в ambelitz.com от 17 август. една друга мама от форума наскоро се върна от този хотел и каза, че била много доволна. надявам се и на нас да ни хареса.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Тези с чадърите и шезлонзите малко са се уляли.2 шезлонга и 1 чадър 15лв,на Слънчев бряг е 18лв,сравнение между двете не може да има #Crazy.Пак май ще излезне,че на Приморско е най-евтино-чадър 3лв,шезлонг 4лв

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
И ние бяхме в края на юни в Лозенец - определено съм доволна. GeryD го е описала много добре. Бяхме в хотел "Амбелиц" - малко е скъп, но си заслужава!
Да, наистина цените на чадър и шезлонг са високи. Преди две години не бяха такива.

# 12
  • Мнения: 507
Наистина цените на шезлонга и чадъра са малко високи, но нямаш избор щом си с дете. Забравих да Ви кажа, че има едни луксозни комплекти, който са по 30 лв на ден - включват 2 шезлонга, 2 столчета, маса и чадър (дървени са, с меки постелки от горе, но ми се видяха безумно скъпи Shocked )

Това е един хотел, който е почти във ваканционното село: http://tegel.hit.bg/,  доста е добър.

Между другото има един хотел при ресторант Старата къща, с който май са едно. Там условията са също добри и цените за юли и август са по 20 лв на легло на човек, а стайте са хубави, с тераса, хладилник и телевизор. Проверявах го докато бяхме та заради едни познати.

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 12:10 от GeryD

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
И без дете да съм няма да легна в пясъка и да се пържа на слънце Crossing Arms Чадъра и шезлонга са задължителни!

# 14
  • Мнения: 54
Аз резервирах в хотел "Св. Георги". Харесах го по снимките в интернет и горе-долу по цената, иначе нямам лични впечатления. Ако някой го знае или е бил там, да каже как е в действителност  Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт