Отговори
Здравейте! Laughing Надявам се тук да намеря отговорите на многото въпроси, които имам.  newsm78Ще раждам през юни и мисля след два месеца с бебо да летим до България. Имам постоянно жителство в Германия, а таткото е от България. Казах ни, че бебо ще е с немски паспорт, защото живеем тук. Знае ли някой какви документи ще ни трябват за пътуването? Ще пътуваме без таткото. Ще ни трябва ли пълномощтно от него? И дали трябва да нося кошницата от седалката за кола в самолета? Бебето къде ще стои? Струва ми се, че няма да му е удобно да ми е в ръцете през цялото време. Малко съм притеснена, защото ще съм сама. Моля, ако има някой информация да ми помогне. Предварително благодаря на всички! Grinning

# 1
  • Мнения: 3 880
За бебето ще ти дадат едно кошче, което се закрепва на стената пред първата седалка и там може да си лежи. На излитане и кацане ще трябва обаче да си го държиш, от съображения за сигурност, удобно или не това е положението. Трябва обаче да кажеш, че искаш такова кошче още като купуваш билетите, за да са подготвени.

# 2
  • Мнения: 122
А ти сигурна ли си ,че бебчето ти ще получи Немски  паспорт?Аз например съм с разрешение за постоянно пребиваване и работа в Германия ,но ми казаха че бебчето ми като се роди ще трябва бг паспорт да му вадим(таткото също е българин) Thinking

# 3
  • Мнения: 3 423
За бебето ще ти дадат едно кошче, което се закрепва на стената пред първата седалка и там може да си лежи. На излитане и кацане ще трябва обаче да си го държиш, от съображения за сигурност, удобно или не това е положението. Трябва обаче да кажеш, че искаш такова кошче още като купуваш билетите, за да са подготвени.

Това с коя авиокомпания?
Ако летиш с Хемус/БГ Еър,
ще ти дадат само колан за
бебето. Възглавничка,
играчка или одеялце - йок.
Питала съм за такова кошче,
трябваше половин час да им
обяснявам какво искам. Нямат.
Ако е с немски паспорт, не
ти трябва никакво пълномощно.
Поне на мен никой не ми иска.
Ако кърмиш - даваш цоцка при
излитане и кацане. Бебето ще
спи през цялото време, споки.

# 4
  • Мнения: 1 049
As sam tochno kato teb i bebeto ni poluchi nemski pasport, sled kato e rodena v Germania. Ne ti trjabvat nikakvi drugi dokumenti sa patuvaneto osven Kinderreisepass. Tova e dostatachno sa da vlesete v Balgaria  Simple Smile Pri nas trudnoto beshe da napravim passfoto na bebka  newsm78 , no i tova uspjahme vse njakak...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт