Добре дошли в борчески Старосел!

  • 5 035
  • 87
  •   1
Отговори
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Добре дошли, другарки и другари, в темата за селяните – мощния гръб, върху който е стъпил пролетариата, за да се извиси до идеите си. Защото, какво са идеите без сланина и лук?! А качествен лук по градските тераси не вирее. И това, че Как`Сийка си гледа прасенце в багажника на колата, изобщо не значи, че трябва да постъпвате като нея.
От къде, мислите, произлиза работническата класа, м? Правилно, от обеднялото селячество, търсещо прехраната си в града. Но на село остават мама и тате, зарзавата, компотите, пърцуцата...

Та така, драги съфорумки, да се преброим момите от сой, нашенките от село, майки и дъщери на селяни и селянки, гръб и опора на строителите на съвременна България...


ПП. Заглавието е взаимствано от входната табела на с.Старосел, обл.Пловдивска.

# 1
  • Мнения: 1 629
Горда дъщеря на горда селянка, със селско потекло до деветото коляно на деветата сестра.
И кво е това Старосел, бе, ний сме от село Асен, казанлъшко, амаха!

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама си нямаш такава табела, нали?
Аз съм си с документ за доказан произход, все пак...

# 3
  • Мнения: 3 423
Предлагам да се обсъдят похожденията
на земьото куче. Завлича ли гадта и по
вашите земи компиро или само оре из двора?

# 4
  • Мнения: 6 243
Първо поколение гражданка and proud of it!

Все още не мога да свикна, че тоалетната не е в двора, но се старая.

По нашите земи ядем земьото куче с козината, компирите ги гледаме за красота.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Компиро го сади свеки, че е из земята на Орфей. Тя отглежда и такива кучета за разплод.
По нашите земи се предлагат изтънчени удоволствия, измекеруваме на гадните капиталисти:
Винотерапията е сравнително нов вид спа-процедура, но става все по-популярна в Западна Европа. Лечението с вино и грозде се отразява добре на кожата, червата, черния дроб. Тази мода с успех достигна и до Старосел. През есента, недалеч от прочутото село ще отвори врати Храм на виното и любовта. Спа-център и гурме-ресторант в манастирски стил са част от изненадите, а намеренията на собствениците са да пресъздават древните трайкийски ритуали, свързани с винопиенето.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Все още не мога да свикна, че тоалетната не е в двора, но се старая.

Искаш да кажеш, че си пикаете на къщата?! Shocked

УжасТно.
Аз късно станах селянка, но пък съм упорита в начинанието си. Вече 14 години не мога се откъсна от селото... (иначе 2-3 поколение гражданка, но не по моя вина!)

# 7
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Предлагам да се обсъдят похожденията
на земьото куче. Завлича ли гадта и по
вашите земи компиро или само оре из двора?
яде и корените, мама му мръсна.
у наше село сляпо куче му думаме newsm78

# 8
  • Мнения: 4 555
Ох, това ми е болна тема.
Много искам да съм селянка.
Една моя леля си купи къща на село преди две години. Голяма радост неземна, тя село не беше виждала и сега само с тази къща се занимава.

Ама няма начин да навия мъжо за се заселим.

# 9
  • Мнения: 3 740
намеренията на собствениците са да пресъздават древните трайкийски ритуали, свързани с винопиенето.

...и плодородието, и плодородието. То са едни гонитби сред лозята, то са едни настигания... Няма семейно планиране, няма демографска криза.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Знаеш ли кое е най-смешно? Този комплекс е в сливова градина, не сред лозята Joy

# 11
  • Мнения: 3 423
И аз мисля да се върна от Угърчин
и да си закупя къща на 20 км западно
от София, където животът е спрял.
Разбрах, че вече има вода и телефон.
Тоест ако ми звънне някое гадже,
хвърлям по един душ, паля возилото,
и дим да ме няма. Преди това ще закича
ухото си с димитровче. Може и с нарцис.
Според сезона. Сутрин ще ме буди едно
гу-гу-гуууу, а може и петелът на съседа.
Имам ясна визия за поселеняването.

# 12
  • Мнения: 3 740
Знаеш ли кое е най-смешно? Този комплекс е в сливова градина, не сред лозята Joy

Значи, ще са ритуали, свързани с ракиепиенето. И краставицесаденето.

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Разбрах, че вече има вода и телефон.

Да ти кажа, мрежа има и насред гората, на 60-70 км от Пловдив. Климатизирано, вентилирано и отоплено. Пфууу, и селата ни не са като на хората...

# 14
  • Мнения: 3 423
Знаеш ли кое е най-смешно? Този комплекс е в сливова градина, не сред лозята Joy

Значи, ще са ритуали, свързани с ракиепиенето. И краставицесаденето.

Фалическата символика трябва да е налице!

Общи условия

Активация на акаунт