Изолация на под?

  • 6 154
  • 3
  •   1
Отговори
Става въпрос за шумоизолация на под. Причината е че много се чуваме със съседите и сме в непрекъснат конфликт. Нямам представа дали може да се направи някакъв вид изолация на пода за да се спре пренасянето на звуковете.

# 1
Радвам се че нямате проблеми със шума.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Вашек, виж Тук има доста полезна информация.

# 3
Аз имам същия проблем, но в по-лош вариант - непоносим шум от долу, от горе и до нас Sick.
От долу -  до голяма степен го реших като сложихме направо върху стария мокет на стаята талашитени плоскости, дебели 3 см. (от Практикер), върху тях после подложката на ламината и накрая самия ламинат. Шумът се намали до голяма степен - не се чува вече говора им, нито музиката, освен ако не гърми на пълна мощност. Е, ако лудия комшия също се разкрещи на пълна мощност, пак се чува, но глухо и поносимо, а ако в стаята е пуснат телевизора, почти не се чува. Стана поносимо. За изолацията срещу откачалките до нас сега не ми се пише, че ако го прочетат форумците, ще се хванат за главата. Ако се интересуваш, пиши на лични, но и с този проблем се справих. Е, стаята стана с 20 см. по - тясна, но тишината и спокойствието са  по-важни   Simple Smile За тавана - също. Сега живея в "термус", но е тихо и много, много топло Grinning защото шумоизолацията има и топлоизолационни свойства. Давам линк за шумоизолационни материали http://www.di-tradebg.com/ в София, бях там.
Предупреждавам, че излиза доста скъпо ако се прави както трябва. Но пък веднъж се прави. Покрай олигофрените около мен, станах абсолютен специалист по шумоизолации Mr. Green Ако нещо искаш да питаш - пиши на лични.
И на края само отбелязвам, че викането на полицията с нищо, ама с нищо не помогна, нито писането на жалби.

Общи условия

Активация на акаунт