Вреден ли е ултрасоунда?

  • 5 413
  • 35
  •   1
Отговори

Анкета

За или против Ултрасаунда по време на бременност?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 10 фев 2005, 04:37

  • Мнения: 280
Здравейте,

Знаете ли дали утрасоунда може да е вреден по време на бременността.

Знам че повечето лекари тук ще кажат че не е вреден, защото ме таксуват за всеки ултрасоунд, но се чудя дали чести и многобройни ултрасоунди не вредят по някакъв начин на плода?

Няма нищо по-хубаво от това да видиш туптящото сърчице и ние с моя съпруг може всеки ден да сме на лекар да го гледаме, но вземам да се замислям дали това не вреди на бебчето?

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Не е вреден, спокойно си гледайте бебчо  Grinning .
Лека бременност и раждане  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 187
Не е вреден! Даже напротив,помага за остановяване на малформации на плода в мн. ранен стадий когато могат да си лекуват......
Успех Grinning леко раждане!

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
НЕ , не е вреден, радвай се на беб4ето си!

# 4
  • Мнения: 6 315
Ултразвукът (ултрасАунд) не е вреден по никакъв начин нито за бебето нито за майката!

# 5
  • Мнения: X
Като човек, завършил медицинска техника ти казвам най-отговорно НЕ Е ВРЕДЕН. Когато ние сме били в коремите на майките си технологията не е била добра, но вече няма проблеми. Оправдания на гинеколози, че в края на бременноста е добре прегледите на ехограф да са по-рядко са неоснователни и миришат на нежелание да си свършат работата, както трябва.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 827
не е

# 7
  • Мнения: 2 100
според мен-не е
така съм чела навсякаде, а четох доста
мен ме гледаха на 2 седмици и нямаме проблем Laughing
гледай си бебето и се радвай Stuck Out Tongue

# 8
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз сигурно водя класацията по прегледи с ултразвук около 20 за цялата бременност, пък на бебетата нищо им няма. Като му знам технологията мисля, че не е вреден - даже съм убудена.
Защо питаш ?

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
НЕ е вреден, споко:)

# 10
  • Мнения: 3 926
Не е вреден! Той не е лъчение, а звук. Същия звук прониква през плацентата ми когато котката легне върху корема ми и започне да мърка Simple Smile Дори смятам, че още преди да чува бебето усеща присъствието на котката върху мен и мисля, че като се роди ще имат създадена естествена връзка. Тези тонове са доста успокояващи Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 680
Мъжа ми разбира от тея неща и ми обясни ,че това е звукова честота която не облъчва и не вреди на бебето. Така, че спокойно.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 708
Не се притеснявай, ултразвукът не вреди на бебчето. Бъди спокойна и си го следай винаги щом можеш (аз лично ходя на ултразвук почти на всеки 2 седмици, просто ходя при двама различни лекари и и двамата казват че е безвреден). Възползвай се да виждаш бебчето ти винаги щом можеш Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 965
Цитат на: bibi
Аз сигурно водя класацията по прегледи с ултразвук около 20 за цялата бременност, пък на бебетата нищо им няма...


Хи-хи. Не позна, Биби Wink .
Мен ме гледаха почти всяка седмица на каремен и около 5-6 пъти на вагинален. Т.е. имам над 30 прегледа.
И нашите бебонки са напълно здрави. Няма начин да вреди, защото това не е облъчавне. Пускат се звукови вълни, които е невъзможно да се чуят с човешко ухо и те се отразяват в бебето (т.е. нещо подобно на локаторите на прилепите, които се връщат обратно, когато срещнат препятствие).
Няма страшно.
Едно време наистина е имало проблем, защото е имало облъчване, но сега такова нещо няма.
Между другото, ултразвукът е едно от най-добрите средства дасе следи дали бебето се развива добре и да се вземат мерки при евентуални проблеми. Благодарение на него много бебета в неправилно предлежание се израждат със секцио, а бебето на мои познати имаше сърдечен проблем, който се видя на видеозона и веднага след раждането беше оперирано. Детето вече ходи на училище и е напълно здраво  Grinning .

# 14
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Цитат на: Assinka
Не е вреден! Той не е лъчение, а звук.


  202uu Това е точно така Wink Звук като всички останали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт