Каква е най подходящата разлика между възрастта на децата?

  • 6 395
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Какво е мнението ви по този въпрос? Аз лично преди време въобще не мислех, че ще искам второ дете, но нещо взе да ми харесва и се замислям вече... Blush Вие въобще планирали ли сте този момент и  каква според вас е най подходящата разлика: по-голямата или по-малката, от гледна точка и за родителите и за самите дечица Confused Предварително благодаря на отговорилите Wink

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За децата е по-добре да са:
 Arrow породени;
 Arrow с разлика 2-3г.(така даже й гласувах).

За родителите(особенно за майката  Twisted Evil ) е по-добре да са с:
 Arrow по-голяма от горепосочените разлики!

# 2
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Шани
За децата е по-добре да са:
 Arrow породени;
 Arrow с разлика 2-3г.(така даже й гласувах).

За родителите(особенно за майката  Twisted Evil ) е по-добре да са с:
 Arrow по-голяма от горепосочените разлики!


Съгласна съм с Шани, за децата най-добре да е малка, но си е трудно за майката.

# 3
  • Мнения: 157
За децата е най-добре да са по-близки по  възраст,за майката все е трудно Grinning -ако са едно след друго,ще и е тежко в гледането на две деца едновременно.Ако пък са с по-голяма възраст тъкмо си отгледала едното дете,айде пак всичко наново.Така че,както дойде  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 522
Аз съм за по-голямата разлика във възрастта. Да речем 6-7 години е оптималният вариант за мен.

# 5
  • Мнения: 288
Моите са породени, така и гласувах. Мисля, че малката разлика е добре за самите деца, макар майката да се поозорва малко. Grinning

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Разлика 2-3 горини е най-добра за децата.
Иначе е по-трудно за майката и родителите изобщо. Имам 5г разлика със сестра ми, и в много по-късна възраст намерихме общ език...дотогава кьотек яко  bash познай кой кого...
Затова, живот и здраве, планирам разлика от 3г между моите деца, дано така и стане. Смятам, че колкото по-малка е разликата, толкова по-лесно общуват от ранна възраст.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 853
много хубава тема
аз съм за разлика 4 години и ако реша да имам второ ще е тогава

# 8
  • София
  • Мнения: 3 662
Гласувах за 6-7 години Grinning . Такава е и разликата между моите деца Grinning

# 9
  • Мнения: 2 108
2-3 отговорих и аз
абе според мен може и повече,но както споменах в другата анкета, вече съм поодъртяла и няма да има време за по-голяма разлика ако въобще има второ бебе Cry

# 10
  • Мнения: X
За децата 2-3г. За родителите 6-7г.

# 11
  • Мнения: 372
Между мойте деца разликата е 3г и 15 дена #Milti .

Не ми е тежко,големия разбира и помага с каквото може.

Но гласувах както дойде ,защото вярвам че там има карма и не съм се замисляла с каква разлика да са.

# 12
  • Мнения: 2 258
Породени ми се вижда най-добре,но пък за майката едва ли ще е лесно...

# 13
  • Мнения: 3 926
Гласувах 4-5 години, защото смятам, че по-голямото дете трябва да е готово да поеме отговорността да бъде кака или батко. Съдя по племенниците си, които са с две години и три месеца разлика и като се роди малкия "каката" все повтаряше - Искам и мен мама да гуши като бебо Cry и плачкаше. Сега като са по-големи не е така, но в началото бебето и дойде като гръм от ясно небе, при положение, че всички й бяхме обяснявали, че ще става кака, колко е пораснала, как ще помага на мама за бебето и т.н. и тя дори го чакаше с нетърпение. Но появата му предизвика обрат в собствения й още полубебешки живот. Затова смятам, че по-голяма разлика ще позволи на по-голямото дете да не се чувства пренебрегнато, а напротив - участник в процеса на отглеждането. Grinning

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
За мен най-добрата разлика е 5 години (точно толкова имам с брат ми  Grinning )

Общи условия

Активация на акаунт